| Karin4k a întrebat:

Statusuri amuzante despre dragoste

Răspuns Câştigător
| daiana_2294 a răspuns:

Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza

Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!

M'ai atras cum ai stiut numai tu si'am ramas doar a ta cu sufletul. M'ai atras cum nu a facut'o altcineva si de atunci locul tau e in inima mea

Multi cred ca pot gandi pentru noi, dar noi nu inseamna mai multi. Noi inseamna doar 2

oricat vor unii Nu Ne Despartim. Oricat spun altii noi Ne iubim. AzI Ne Certam ca asa E Dragostea. Maine Soarta Ne Va Impaca...

Intr`o zi blestemata ai venit la mine, mi-ai spus cuvinte dulci, ca vrei sa fiu cu tine, e u ty`am spus ca nu te cred, parca am simntit ceva, dar tu ca un om pervers, m`ai convins ca n`ui asa...

Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine!

Aud v0cea de deasupra mea spunându-mi că nu eşti bun pentru mine, dar inima îmi spune ca te vrea în preajmă.

mi-ai readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut!

O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte... 1000 de ganduri in 2 cuvinte: TE IUBESC

Nu conteaza distanta, cat conteaza ce simtim!

Iubesc din nou, zambesc din nou.Este ceea ce conteaza

Ce simt cu tine nu am simtit niciodata. E un sentiment ce incepe sa`mi placa

Iti multumesc ca ma inveti sa iubesc

N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-as fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti

Şi Atunci Când Simţi Că Ceru` Cade Peste Tine... Nu`ţi Fie Teamă, Ştii Că Sunt Lângă Tine! Sh` EsTy Constient Ca Nu`mi Face Bine, Orgoliul Tau E Mai Presus De Iubire...

Iubeste`o sincer... doar atat ea iti` cere. Fa-o sa simta ce inseamna in viata ta si iti va da mt mai mt decat te asteptai sa primesti. Si atunci ai sa inveti cum sa o iubesti.

El poate e singurul ce poate/Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate :X:X

Dragostea este un vis care a devinit realitate cand te-am intalnit

Pentru orice frumusete exista undeva ochi sa o vada, pentru orice adevar exista undeva urechi sa il auda, pentru fiecare iubire exista undeva o inima sa o primeasca

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai. Iubeste-ma cand o merit cel mai putin.Atunci am nevoie cel mai mult!

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. `. ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`.

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru ei

Ce frumoasa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat! Ce frumoasa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarat! "

[Cred] in Tine! [Cred] in Noi! [Cred] ca ma Iubesti!

Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc!

Si ma simt implinita cand la tine ma gandesc, simt ca traiesc si simt ca innebunesc. Si-mi place sa aud cand imi spui " te iubesc ‘’

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa Daca sunt fericita nu conteaza!

Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC!

Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire

A day without you is a lost day

Te las sa fi un vagabont, Nu baiat de casa, sa ducem impreuna o viata frumoasa Daca as putea, te-as schimba Dar am nevoie de un vagabont in viata mea:X

Tee`iubesc pana la cer `.Eu st fetita Ta`.iar. esti Baiatul meu dee` cartierr

Unii imi zic sa renuntz, altii sa lupt pentru tine. Si o sa lupt pana la capat, sper sa o fac bine

Nimeni nu-mi poate fura zambetul care-mi apare cand ma gandesc la tine

Mintea mea nu poate sa te uite. Ochii tai ii vad inainte sa ma culc, nici eu nu stiu ce mi-ai facut [:-P]

Te sarut, iti spun cat insemni pentru mine, tu zambesti, ma privesti, nu vrei sa se termine []

Un ideal ireal, eram nimic pan-acum ceva vreme. Cu tine tot ce-i ireal am uitat ce vrea sa-nsemne

Vreau sa traiesc sa zambesc si sa gust viata asta langa tine. Ai reusit sa ma lasi fara trecut intr-un prezent viitor de armonie []

Vreau sa zburam printre priviri false minciuni si ura lumii. Sa inchidem ochii si sa zburam sa nu ne pese de ce spun unii []

E o poveste fara nume si fara autor scrisa cu parfum d aripi albe care se zbat in zbor

Eu si tu suntem perfecti intr-un cadru imperfect []

Dac-ar fi ceva pe lume pentru care as muri nu as sta deloc pe ganduri stiu ca ochii tai ar fi. Ochii tai ii confund mereu cu marea, ma inec in ei. ei imi spun ce vrei []

Nu-mi pasa ce spun altii nicidecum, sa fiu fericita asta imi doresc acum []

Esti gandul meu bun cand ma ascund in fum si spun ca poate o sa am cu tine un final de drum

Ia-ma de mana, liniste-te suntem doar noi 2. Nu stiu daca ti-am zis " ador buzele tale moi’’

La pieptul tau incet cand ma asez inchid ochii si visez, dar de parfumul tau ma trezesc. Gresc oare cand iti spun ca te iubesc? Nu cred ca sincer si din suflet stii ca eu il rostesc

Cât de frumos este sa poti spune din nou ca esti fericit, ca te simti iubit.Amintindu-ti de trecut, si cât de greu peste toate ai trecut!

Îmi place parfumul tãu, îmi place cum te îmbraci, îmi place când râzi, când plângi, când taci

Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi''

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai.
Iubeste-ma cand o merit cel mai putin.Atunci am nevoie cel mai mult!
Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. `. ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`.
Daca n-ai fi, nu as putea sa mai respir Tu ai schimbat destinul si drumul meu. Finalul este acelasi: doar tu si eu."

"~Te iubesc in mod patetic.Te iubesc orbeste.Te iubesc. Stii ce? Te iubesc si pentru simplul fapt ca existi ~"

Te iubesc pentru ca imi alungi singuratatea intr-o lume plina si aglomerata.Te iubesc pentru ca, fara tine e greu si nu ma pot regasi~

"~Te iubesc cand te alinti, te ador cand imi vb.Te iubesc pentru tot ce esti, realizezi sau nu~"

"Te iubesc pentru ca traiesc implinirea mea totala.Te iubesc pentru ca esti totul meu."

"Te iubesc pentru ca noptile sunt minunate alaturi de tine, triste cand lipsa ta umbreste zambetul meu."

"Te iubesc pentru ca sarutul tau ma face sa simt ca traiesc fara regrete."

"~te iubesc pentru ca imi zambesti, pentru ca ma alinti, pentru ca ma atingi,imbratisezi~"

"hai sa fugim, sa evadam/hai sa ne ascundem, de adevar/hai sa mintim ca e perfect/hai sa fim suflet, nu un obiect:X"

"Baietii din strada toti vor sa puna mâna, dar eu sunt doar a ta si voi fi Întotdeauna!""

Vreau ce'i al meu sa fie doar al meu. Sa nu iubeasca nimeni ce iubesc eu`

dragoste e ca un boboc de trandafir ce in timp se desface si nu se rupe niciodata

Lasa inima mea LG inima ta.ca s bata:X s ai grija d ea...si s no refuzi niciodathaa

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc

"iubeste,caci iubind vei invata sa suferi,iar suferind,vei invata sa pretuiesti iubirea."

cu cat judeci mai mult,cu atat iubesti mai putin.

"Sentimentele mele baiete is din :X pentru tine. J nimeni nu poate z`tsi ia loku vreodata din :X mea. Chiar daca pan` acum` n`am jtiut z t iubesc. Orice s`ar intampla crede`ma nu t parasesc!"

A IncEpOot Ca O gLuma, La un SuC, PrOsTii Nu CrEdeaM ca O s vrEaU s Te VaD in FieKrE zI

Eu La IncEpOoT cChIaR aM LuaT`O`n gLuma Dar CinE e LnGa tine acum si`TsI sPoOnE "Noapte Buna"? ChIar DaCa gOlaNeJtI te-am aCcEptaT aJa! VrEau Sa Te sChimB, Sa DevIi aLtcIneVa dar asta Se faCe Q tImpuL si nu voi UiTa! :X

Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci.

As vrea acum sa ma trezesc cu un sarut, cu tine, sa-ti spun ca te iubesc, sa ma atingi pe mine, sa nu conteze vreun prieten ci numai tu si eu. Te iubesc!

Cand Privesc In Ochii Tai Imi Spun K Si Tu Ma Vrei. Vrei Inima Mea Eu O Vreau Pe A Ta K Sa Am Grija De Ea.

"[] Vreau sa fii langa mine pana la sfarsit.Si vreau langa mine sa te simti fericit []"

`Nu as putea si nici n`as vrea sa mai iubesc p`altcineva.asea cu bune, cu rele Tu esti iubirea vietii mele!`

"! :X! Si cand problemele usor se vor stinge le vom arata la toti ca dragostea invinge! :X!"

Buna dimineata, te iubesc zi de zi de tine ma indragostesc. Buna dimineata iti soptesc, in fiecare zi tot mai mult te iubesc :X:X"

"Dar daca ma vrei langa tine`. NU ashtepta. Spune`mi!"

Oricat de greu mi-ar fi, am puterea de`a zambi. Si sper s`o fac asa pana atunci cand voi muri. Nimic sa nu ma doboare si de va fi asa, stiu ca privirea ta ma va ridica"

voi va LaUdaTsI K aTsi fost In PaTuL LuI.Eo Ma ManDrEsC K aM iNiMa LuI

Am sa fiu acolo cand lumea e impotriva ta.am sa fiu acolo sa te pot ridika.am sa fiu acolo sa simti dragostea:X"fundita?

4 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Areen a răspuns:

Nu cred ca exista statusurile AMUZANTE despre dragoste. Eventual doar despre dragoste.
Insa statusul mai amuzant pe care il stiu despre dragoste asa ii : Dragostea a fost inventata de nebuni si poeti. E misto nu smug?
Funda :3?

| Karin4k explică (pentru Areen):

Sunt statusuri...sunt cite vrei..doar sa ai dorinta sa le gasesti.dar eu am intrebat poate cineva stie happytonguetonguetongue

| Karin4k explică:

Funda -> am uitat sa mentionez