| escroaca a întrebat:

Statusuri frumoasewinking

Răspuns Câştigător
| Miss Maddy a răspuns:

1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe)

I love you domnisoara Si sunt very mahnit Caci when i speak engleza You razi necontenit. I know esti englezoaica But it isn't important Amorul meu for tine Is very palpitant. I can't to sleep azi-noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa-ti tell iubirea me

don't worry, be happy(nu te ingrijora, fii fericit)

Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi)

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

10. Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

11. I can`t live my life without my angel!; x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

12. Take me as i am[Ia-ma asa cum sunt]

13. Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi]

14. Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow(Invata din ieri, traieste pentru azi, spera pentru maine)

15. Good friends are like stars. you don't always see them, but you know they're always there!(Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

16.Sick of crying. tired of trying. Yes! I`m smiling! But inside I`m dying...(M-am saturat sa plang. M-am saturat sa incerc. Da! Zambesc! Dar inauntru mor.)

33 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.
6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii.

| Floreenofficial a răspuns:

Pune nickname-ul tau de pe TPU la statuswinking

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost
Nu ma joc cu doar umpic,eu vreau totul sau nimic.
orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste,dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc
Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

La poarte sufletului meu nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata!
Si ce usor e sa zambesti cand ai incredere in ceea ce esti!
• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"
De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

•Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta • Misterul iti provoaca o privire pierduta •

| • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

• Din cauza ta sunt fericita !

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine ! • Tu imi dai incredere in mine ! •

•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva •

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

"• Ma inalts sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

"• N`ai sa potsi pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"

• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viatsa mea •

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

• Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu`l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

• mi-as dori sa mai fiu fetitsa mika • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multsi care nu stiu ce vor • J` tsine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete

• Model de femeie care caute scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta`i cea mai buna cheie •"

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putea • mi-ai dat sperantsa s`o traiesc si`o traiesc prin ea •

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

Totzi avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importantza • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti ! •"

| Miss Maddy a răspuns:

"Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

"Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le!"

"Adevărata prietenie nu constă în numărul de prieteni, ci în devotamentul şi valoarea lor."

"Copilăria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicaţii niciodată pentru că prietenii tăi nu au nevoie de ele iar duşmanii tăi oricum nu te-ar crede!"

"Puţine prietenii ar supravieţui dacă toţi am şti ce se vorbeşte în spatele nostru!"

Fii civilizat cu toţii, sociabil cu mulţi, familiar cu câţiva, prieten cu unul/una şi duşmanul nimănui

"Mândria este o demnitate rău plasată în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admiră decât pe sine!"

"Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbeşte pentru că s-a petrecut."

"Doar pentru că cineva nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeşte cu toată fiinţa sa."

"Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!"

"Uneori acel lucru pe care o cauţi va fi singura pe care nu o poţi vedea."

"Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă."

"Zâmbeşte celui care te-a părăsit ca să nu creadă că-ţi pare rău!"

"Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume."

"A ierta este o faptă mai nobilă şi mai rară decât aceea de a se razbuna."

"Zâmbetul durează doar o clipă, dar amintirile lui o viaţă întreagă."

"Sunt succese care te înjosesc şi înfrângeri care te înalţă."

"Zborul este învăţarea aruncării tale pe pământ cu rateu."

"Dacă ai succese, poţi câştiga prieteni falşi şi duşmani adevăraţi. Încearcă oricum ar fi!"

"A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni."

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

-sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand te-am cunoscut si inca alte cuvinte care imi intra in minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud

-Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

-Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

-Ti se pare ca e un vis. dar. e realitate; x

-traiesc din amintiri.si-mi doresc sa nu uit niciodata clipa in care ne'am cunoscut

-esti aproape. da totusi.atat de departee

-rau si bine langa tine!

-poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi

-I'm still loving you.like it was the first time; x

- All this time in love with you was cry.sad

- I need a miracle. i wanna be your girl.Give me a chance to see.That you are made for me; x

-totul ti se pare mare cand esti mic.nu-i nimic!hee hee

-Nu credeam ca'mi va fi rau.Am fost noi. Acum sunt eu

-E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.straight face

-esentele tari se tin in sticlutele mici :->

-Mie greu sa-ti spun in vorbe ce e in inima mea.

-Atata timp cat nu-ti pasa unde esti.nu te vei rataci niciodata

-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat. Fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat :X

-Chiar daca iti pierzi aripile-n zbor.continua sa visezi

-Hai sa zambim si sa visamhee hee

-Imi place sa aud cand imi spui. te iubesc:X

-Zi de zi.pas cu pas. te gandesti, ca si el te iubeste, si tu il iubesti.

-zeci de gesturi. mii de vorbe de sute de ori. orice ai facee...ramai in sufletul meu; x

-candva nu demult mi-a scapat ceva...atunci tu ai intrat in mintea mea.

-Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte...

-incepi sa'mi spui:"s-a terminat". sh acum regreti ca ai plecat.

-te'am iubit. te iubesc.sh te voi iubi pana la infinit:X

-Langa tine vreau sa visez si sa mai stau.

-dragoste`i un sentiment ciudat. m`a facut sa visez neincetat

-Dupa mult timp iti dai seama cat de mult iti lipseste acel cineva

-Nu am nimic de pierdut daca o iau de la`nceput

Be smart. Be clever. Put me in your heart 4ever!

Azi in urma voi lasa zilele din viata mea, clipa cand eu te am pierdut, ziua cand te am cunoscut.

Iam de mana sa facem o plimbare, sa fim doar tu cu mine pan' la rasarit de soare, fara prieteni, fara timiditate, fara telefoane si apeluri ratate.

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna. E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez.

Dau rime coerente. Te ard la sentimente. Tsi se pare un miraj. Fac ce fac si te scot din peisaj.
.
Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

Iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy... iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mica vrajitoare.cine ma saruta moare. un baiat m-a sarutat. 7 zile a oftat

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti, adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi sopti. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta!

Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada.

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’. hai c’o faci pe idiotu.

Deseori dragostea nu e un joc, unde zarul chiar nu are nici un rost.

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez.

Saruta`ma cum ai facut`o prima data!

❤E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti.

"Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

Stau si privesc afara, vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine, cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul, tu esti acum undeva departe

Asta e felul meu. daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu

"E în zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte."

A part of you has grown in me. And so you see, it's you and me together forever and never apart, maybe in distance, but never in heart

Tocuri inalte, parul lasat pe spate.Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina. Daca nu esti atent ramaï fara un cent.""

II ignoram pe cei ce ne adora. ii adoram pe cei ce ne ignora. ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Esti ingerul ce ma pazeste[:X]Esthi soarEle ce ma inCaLzeste EjtI luNa care IN fiecaRe NoaPte imi VorbesTe sH steaUa care PT. mINe StraluceSthe

Poate ca stii ce-nseamna durerea poate-ai pierdut pe cineva drag Chiar dac-ai plans zile-ntregi nu poti sa arati ce simti cu-adevarat Te doare, suferi, nimic nu mai e la fel

| Miss Maddy a răspuns:

Indiferenta nu-i decat lasitate.

Indiferenta este cea mai puternica forta din univers. Ea face tot ce atinge lipsit de sens. Iubirea si ura nu au nici o sansa impotriva ei.

Nimic durabil nu se poate intemeia pe indiferenta.

Indiferenta este esenta inumanului.

Indiferenta este paralizia sufletului, o moarte prematura.

Cel mai grav pacat fata de semenii nostri nu este de a-i ura, si de a fi indiferenti fata de ei. Aceasta este esenta neomeniei.

Blandetea este o medie intre irascibilitate si indiferenta.

Cel mai desavarsit artist poate fi descurajat de critica sa de indiferenta celei mai desavarsite nulitati.

" Numai dupa invidia si rautatea celorlalti iti poti da seama de propria ta valoare! "

"Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie... Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele... Invidia ta imi hraneste orgoliul."

Invidia este ura faţă de superioritatea altuia.

Invidia este pedeapsa ce se biciuieşte singură.

| Miss Maddy a răspuns:

Baietii au balansul lor fenomenal, dar intordeauna fetele au rolul principal :X

Fiecare lucru isi are vremea potrivita si fiecare clipa isi are nebunia ei de-o clipa happy

Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare. o lume virtuala plina de culoare :X

Daca visul meu e prea scurt, am sa-l fac mai lung, am sa trag de el si am sa-l cresc si m-am sa-l mai opresc.cu lacrimi calde am sa-l lipesc si`n el am sa traiesc happy

Nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti tongue

Iubirea nu omoara, ci doar lasa rani

Acum imi zboara prin minte.Prea multe cuvinte. Dar decat sa zic ceva gresit.Mai bine nu mai zic nimic tongue

Orice s-ar intampla sa nu iti fie teama.asculta-ti inima si fa ce te indeamna

E prea frumos sa fie adevarat, e un vis ce acum a incetat

Daca as prinde cate o stea in palma pentru fiecare data cand m-ai facut sa zambesc.atunci tot cerul instelat ar incapea in pumnul meu happy

Aspectul fizic este doar o masca, pentru ati ascunde defectele inferioare :X

•Poate azi te`ai certat cu el. Dar poate maine va impacatZi.Si totul va fi la fel[♥]. Nu e pacat sa se piarda o iubire pentru o certa? ^^Amintiti`va cum va iubeatzi sh altadata.[♥]•

Zambeste frate si ia`o in brate, arata`i c`o iubesti si dai sperante!:X

Las-o asa, trage cortina, show-ul s-a incheiat, stinge lumina!happy

Filmul se deruleaza, o noua imagine mi se contureaza!

♥ Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

♥ Speri s'ajunga ce'si dorea, sa'nvete sa lupte pentru vise pline. Sa'nvete ca fericirea ei e departe de tine.

♥ Amintirea ta mi'e dusmanul cel mai de temut, si cand dragostea vorbeste parca tot Pamantu'i mut!

♥ SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replica mea!

♥ Am greșit... Știu frate da nu mai am ce să fac Și ce vină am eu că n.am știut cum ești, de fapt?"

♥ Poate pentru o clipă și tu ai fost fericit, dar eu ți.am mai zis frate că totu` are și-un sfârșit.

♥ Ma Urasti? Problema Ta.•Tupeista? Pt ca trebuie sa fiu mereu peste tine! •Vrei sa`mi devii prieten? Demonstreaza`mi ca meritzi •Indiferenta? Daca nu ma interesezi •Te urasc? mi-ai dat motive •Falsa? Doar cu unii •Te Deranjez? Iarta`ma, Chiar Nu`mi Pasa

←♥→Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy←♥→

♥ Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

N`o sa-ti dai seama. niciodata cu adevarat.

O persoana draga pentru tine ce`a`nsemnat!

Decat dupa ce o pierzi. ea a plecat.

Te`a lasat sa te gandesti. la ceea ce`ai aruncat

Ai dat cu piciorul. atunci cand ea te-a rugat.

Desi traiai un vis frumos. l`ai ignorat

Acum e prea tarziu sa repari ce ai stricat!

Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat!

Oricum ea ramane in suflet. urata. sau iubita.

Ii faci loc acolo. ca sigur merita

Desi mi-e dor eu te resping. Desi te vreau nu te ating. Desi-mi vb, eu nu te ascult. Tu ma iubesti, eu te alung.

Dabea astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!

Mai stii? Iti placea sa o vezi razand. Ea tot cu zambetul a ramas, tu tot cu ea in gand

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

"Nu ma cuNosti ___ sPui cA SuNt fitsSOaSa ___t3 aScUlT aT3nTa sI iti sPuN: `cHiaR Cr3Zi cA imi pAsA?`"

Poate ca acum realizezi ca intr-adevar m-ai iubit, Insa e prea tarziu, da-ti seama c-ai gresit, Iubirea pentru tine era un fel de joc usor, Acum ai vrea sa fie bine, dar ranile-inca dor.

Vrei sa schimbi ceva, e bine sa incepi cu tine, Afla ce-ti doresti si n-asculta de nimeni Intrebari gresite duc la raspunsuri false Decizii proaste duc la decizii
si mai proaste.

Crezi ca-mi pasa de tine?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau.recunosc!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte!

Fara dragoste suntem orfani de toate fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!

D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem 2 maini sa tinem 2 ochi sa vedem 2 urechi sa auzim dar de cene-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3 nici macar doua ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc.

Ce sa scriu?…nu incap decat 160 de caractere…oare de cate ori pot scrie TE IUBESC?

Nu rupe firul unei prietenii caci chiar daca il legi din nou nodul ramane

Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii caci ea daca te considera vrednic iti va indrepta ea cursul!…

Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua….

Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti nu inimi pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…

A te indragosti este atunci cand ea adoarme in bratele tale si se trezeste in visele tale!

Iubirea e un cantec ce toti il canta des dar nu la toti el are acelasi inteles.

De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde.

Daca vreodata iubirea te va lua pe aripa ei…nu o alunga! caci vei regreta…!

Nu putem merge departe in prietenie daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte…

Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta pentru ca nu exista. Totul este relativ pe lumea asta pana si iubirea…

O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.

Pierduta lucire din raza de luna frumoasa mea umbra nebuna frumoasa lumina scapata din stele cazuta-i din noapte in visele mele…

Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda.

Cand iubirea acel puf de papadie ce vine mereu si pleaca cu primul fir de vant va trece si pe la poarta ta atunci vei sti ca m-ai intalnit…

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire…

Fara IUBIRE nu exista viata! IUBITI-VA! Si alungati bezna aceasta ce ne sugruma in fiecare clipa!

Dragostea sau Iubirea este un giuvaer de mare pret dat in dar fiecarei fiinte umane. Daca l-ai pierdut viata ta nu mai are nici un sens…

Dragostea… darul cel mai de pret al omenirii… traim pentru dragoste… pentru o felie de iubire…

Cand amintirea iubirii iti da fiori sa stii ca este un gand de-al meu trimis spre tine… pentru a te ajuta sa adormi cu mine in gand!

Dragostea e ca o stafie. Multi vorbesc despre ea dar putini o vad intr-adevar.

| Miss Maddy a răspuns:

De azi poti sa apartii oricui Nu mai e treaba mea! N-ai inteles ca am tinut la tine fara interes,iar acum ma intorc la cum eram bineinteles!

Spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat,imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine raman doar acele cuvinte.

Ai grija de tine,si de tarfa ta. Sa te doara inima cand te uiti la poza mea!

Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare acum nu-ti convine,dar incet,incet calc pe urmele tale si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare!

Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut Cand ma Vezi ca Zambesc frumos.Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost.

Nu am spus ca nu te aud.Am spus doar ca nu te ascult.tu ma vorbesti doar de rau. Nu am timp de rasul tau. Am o treaba importanta. Sa devin mai
Figuranta.

Poate am aere in cap.Asta e problema mea.Nu poti sa ma suporti E doar problema ta Nu ma cunosti Nu mai comentaAi grija d viata ta Nu de a mea

Imi place viata nu ma poti judeca, nu trebuie sa`ti scriu vreun raport pe unde umblu, s`au cand ma intorc! "

Respectul e ceea ce primesti pentru ceea ce faci Tu ma barfesti pe mine deci din respect ma pish pe tine

"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"

Nu`s o papushik pe baza de arc!Vreiti sa faceti ceva pentru mine?batting eyelashesFacetzi infarct

Nu Ne recunosthy? Nici nu-ti obosii fata.Nu sntem pentru tne Sh jtim sa ne traim viata ! winking

Ce`am fost.Sntem sh acum VOm fi sh mai tarziu winking

Nu,mi pasa ce zice lumea [-x.nhu dau 2 bani p ea happytraiesc cum vreau batting eyelashesca dOar e viatsa mea

Extravaganta straight face Esti campioana smug E randul tau pe boxe sus acolo :X Hai odata ! :X Da bluza jos usor.Paseste intr-un decor.Si sigur o sa`ti placa sa fii admirata love struck

Estii fata eLeganta , haii Sa’tSii maii Spun O dt` Estii mOdel d’ PreferiintSa FaCii tOt ce’tSii Sta’n putintSa

`Nare rOst Sa te prefaCii, stiim K ne vrei, Jtim K ne plaCii [ Sa fiie pentru nOii :X ]

Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos.Iti dai Seama ca esti Prost

Am invatat sa respect .ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura.ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai ales ,eu am drumul meu acum. al tau e’n celalalt sens

•O arzi nemotivat Esti timp pierdut.capitol sters Eu am plecat•

Dak eu sunt subieCt de barfa , Atunci tu estio tarfa ! Tu impOtriva mea .Eu mereu deaSupra ta !"?

Lasa’ma cu textele ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza aproape tot ce mi’am dorit am obtinut si daca nu a fost asa.a fost pentru. ca n’am vrut!

Dragutza cat sa te faca sa te intorci de 2 ori,dulce suficient de mult, putin nebunatica dar nici salbatica, genul de fata care te face sa zambesti

Viiata Meea E RoZzZz.Daacaa Nu Maaa crezziii.Date-n sLbZz!

FaTha DesTeapTa SaRuTa daR nu IuBesTe,aScuLTa daR nu cREDe,sy pLeaCa iNaynTe Sa fYe dEzaMaGyTa"

ZaMbeTuL pErVeRs dE pE FaTa mEaH.STeRgE ZamBeTuL JeGoOs dE Pe FaTa aLToRa

.invidia va apasa! nimic nu va convinee! may bine frayerele sa taca asa km se cuvine "

Te uiTy Ca FraIeRu`n TrEcuT s`iTy Day SeaMa Ce-ay PieRduT. CanD ma VezY ZamBinD fRuMoOs.iTy Day SeaMa Ca EsTy pRoOsT

Tu vrei pe cineva jumate copil, jumate adult,eu nu sunt jumate' mai putin, jumate' mai mult.

?Te Provoc Sa Gandesti Ai Grija Pe Cine Iubesti.Pe Cine Vrei Sa Tii Aproape.Sa Nu Te Faca Pe La Spate?" "?

GuRa LuMiI u Sa N-o BaGi In SeaMa.InTrEaBa-Ma Pe MiNe, DaKa vReI Sa StI cEvA.Ca Eu StIu CeL MaI BiNe Ce-a FoSt In Viata Mea"

Tot Ce-ai auzit De Mn Stii Ca Nu-i AdevaraT.Hai Lasa-ma Pe Mne Sa-ti Arat Cum Sunt De Fapt!

"multSii Nhu Ma SupoRta daR La multSii Le SuNt DraGa `laughing"

"elegant dar ce e dincolo de fata asta Stiu doar cei pe care i-am facut sa planga in viata asta "

"Nu ma las condusa,nu am dc sa admit,am o sansa'n viata sh'am invatat sa profit"

sunt o bucurie ptr cei ce ma plac si o preocupare ptr cei ce ma iubesc

Lumea vorbeste prostii, doar ca sa te schimbe, si te minte. numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte!

Shiii ma gandesc la Ce nu e permiS, la Ce e interziiS .la ce numesc eu : ViSsss ! smug :X

Ai zis ca mai vrei o sansa s`arati ca nu esti ce pari , si ti-am dat Doar un minut sa dispari .

Nu mai spune nimic , mereu ai spus ce ai vrut , acum e randul meu ca sa pun punct.

Cu indiferentza ta, M-ai facut mai tare, Acum nu-ti convine dar incet,incet Calc pe urmele tale Si abia acum vezi si u ca indiferentza doare

-->nu privi in spate,lasa in urma tot ce a fost thu incercai sa te ridici dar el te tragea in jos dar nu ceda kand sti ca ink mai poti ca tne sunt putine dar ca el sunt toti ejti patetic si tu sti nu mai cared in jucari thu mereu crezi ca pun bothu hai ca`O faci pe idiotlaughing Ce?raised eyebrowsthu ma barfesti pe mne?:@

Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe

Hate to love, love to hate , yeahoh go on

Salveaza planeta! sinucide-te!

Vrei sa te dai putin mai incolo sa intru si eu online?laughing

Nebuna sunt eu ca te-am iubit,fraier esti thu ca n-ai simtit,de vina sunt eu ca te-am crezut,si-am pierdut, n-are rost sa-ti mai explic n-are rost sa ma complic
Prefer sa am grija de prezent ,sa il pot face un viitor cat mai frumos , pentru ca atunci cand va deveni trecut sa nu regret !

Cand o sati fie dor de mine amintesteti ca tu mai lasat sa plec.

if you do not even try to look back, could you see yourself as you were once ,different, very different

Nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara

Iti zic,prietene revino-ti in fire!E-o linie extrem de subtire intre indiferenta si nesimtire!

Viata e o fuga dupa fericire si daca imprastii ura in nestire nu te-astepta sa primesti iubire!

Si daca simti ca te iubescc nu profita [ ჯ ]mi`e de`ajuns ca te`ai jucat cu` viatsa mea.[ .]

E prima oara cand se-ntampla-asa ceva .Dintr-o simpla prostie ai ajuns la inima mea.

Imi spui vorbe goale vrei sa ma vrajesti STOP BABY ! Yo nu mai cred in povesti.

Simplă în cel mai complex m0d,timidă cu un tupeu fantastic,energică într.o lene n0t0rie,zăpăcită în cel mai serios m0d,0ptimistă în cel mai pesimist m0d p0sibil,rea dar totuşi bună!

Stiu sufletul o sa doara.Pe motiv ca l-am lovit aseara.Spun ce te loveste nu te omoara.te face mai puternic. n-o sa vin diseara.

*Redau doar ceea ce reflectez,iubesc doar ceea ce apreciez,daruiesc doar la cei ce ii stimez,protejez doar ceea ce mi e mai scump si ajung mereu unde imi propun orice minut e un nou inceput

SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` esentZa tare, aSta e | FetitzA | Care te-a ridiCat | MEREU | in piCioare

Imi spuneai mereu:,,Asa tin eu,suntem de nedespartit"!Dar atitudinea luata,la pamant m-a trantit.

Cum de te-am crezut.Erai cu totul altfel cand te-am cunoscut

Stiu ca nu ma mai iubesti, o simt in ochi cand ma privesti azi imi pare atat de rau ca ti am dat sufletul meu

Ti-ai sters singura lacrimile cand el te supara Si ai incercat chiar si sa iesi cu altcineva.Deci hai sa te intoarcem in trecut.Si spune-mi sincer cate flori ti-a oferit?Cate promisiuni false nu ti-a facut?Si de cate ori iti spuneai de maine am sa-l uit?!

Cate nopti au trecut de cand tu ai plecat.Si ma-ntreb daca nu cumva chiar m-ai uitat.Am aflat ca in viata ta-i altcineva.Dar sa stii te iubesc mai mult decat as vrea

Ti-a venit taxiul du-te pe drumul tau ca tie nu tie bine decat cand mi-e mie rau

Te uiti ca eu nu ma schimb dupa cum bate vantu` , stiu sa imi tin cuvantu` , vorbesc cand imi vine randu`.

Da esti sarit de fix , nu am cum sa te aduc inapoi , te`ai apucat tu , sa gandesti pentru amandoi.

Nu ma intereseaza ce crezi tu , nu te cunosc , e o tara libera , deci esti liber sa fii prost .

Imi spui „Gandesti bine „ dar ai fi socat daca ai sti ce gandesc despre tine !

Zilele trec , zilele vin , iar timpu` ma omoara , plecarea ta stupida a inceput sa doara !

Ai ajuns la vorba mea , acum o simti pe pielea ta , daca`ti plac baietii rai , stai si sufera cat vrei !

*E greu sa iti repeti in gand "Capul sus trebuie sa zambesti" in timp ce subconstientul iti dicteaza: "Cand plangi,sa nu te mai opresti" .

Daca vrei sa spui ceva , te rog , spune … Si daca vrei sa pleci , acum pleaca pe bune !

Stiu ca nu te mai am , si nu imi pare bine. Dar mai bine ma impac cu ideea , decat cu tine !

Vorbele tale nu mai au valoare , stiu ca indiferenta doare , nu te ascult , nu am nevoie de povesti , nu te ascult , te las sa vorbesti !

*Fanteziile se platesc mult mai bine Cum ii innebunesti depinde doar de tine.

Dar nimeni nu intelege , impotriva vietii nu exista lege !

Ne ascundem dupa defecte ca faptele sa para perfecte . Scopul : Sa nu parem ceea ce oglinda vrea sa ne reflecte !

Cand a vrut sa se ridice a Picat , n`a invatat ce`a trebuit Pacat !

*Au fost momente in care numai doream nimic , cazusem si simteam ca numai pot sa ma ridic , dar pot sa trec peste toate , important e cum trec , cine ramane cu mine. De langa cine plec

Poate ca a fost greseala facuta de mine dar fara intentie . Sincer , n`am realizat ca ti-am da prea multa atentie .

Ai zis ca mai vrei o sansa s`arati ca nu esti ce pari , si ti-am dat. Doar un minut sa dispari .

ti-am oferit tot numai ca tu ai luat`o ca pe o slabiciune si ce ma umple de draci e ca a fost singura data cand a fost pe bune !

Daca totul se scurge si timpul de noi fuge , ia`ma de mana si impreuna il vom ajunge .

Nu mai spune nimic , mereu ai spus ce ai vrut , acum e randul meu ca sa pun punct.

Nu ma mai ai , am plecat , tu pe drumul tau , eu pe al meu , nu privi inapoi , nepasator cum ai fost mereu .

->Nu te inscrii in tipar. Ai o atitudine de superstar

Stiu ca`i greu,dar eu raman aici.si mereu voi fi cu tine atunci cand simti ca pici

0rice razb0i este mai usor in d0i
Zi de zi te vei gandi. amn2 v0m sti ca`tsi vei aminti. Nu ma vei ierta . am gresit candva, Dar m`ash putea schimba daca`as fi candva din nou a ta

O fata speciala , nu o intalnesti la orice pas.cand nu mia ai sperante, ea te scoate din impas.Are-o singura cerinta sa nu o-nseli ca ar putea .ar putea sa-ti spuna : decat sa vii mai bine pa

Poate dragutza,poate o scorpie,poate urata,poate frumoasa,poate nebuna,poate serioasa.poate EU!ce unii au si nu stiu sa pretuiasca,altii cauta si ar da orice sa aiba!

Nu O laSa Sa pleCe . e sinGura care` te inteLege . iubeSte`O, fa`O Sa uiTe ca ai fOst reCe !

Nu vreau sa spun o poveste cu happy-end pe bit . Ci vreau sa spun una care va dura la nesfarsit Nu vreau sa te pierd , si nici nu te voi pierde Chiar daca fraierii vorbesc aiurea , nu ii crede.

Sufletele mari au vointa.Cele slabe, doar dorinta!

poate sunt unul din cei ce`au inaintat din suturi.si-am realizat ca un sfarsit aduce noi inceputuri.

N-am uitat, persoanale care m-au ajutat, Prietenii vin si pleaca in voia lumii, Dar asta nu-nseamna ca nu-i am la suflet pe unii

Iubeste-ma ptr mine si nu ptr ceea ce nu o sa fiu niciodata...ptr ca cea ce ai este cea ce vezi si eu nu pot fi altcineva decat cea ce sunt

Acum vad . prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar ! tzi` s-a urcat la cap .

Nu pot sa`ti tradez iubirea stii ca asta nu mi`e firea da` nici mie nu`mi convine sa fii smecher tu cu mine.

| Miss Maddy a răspuns:

Gandul ca nu imi vorbesti, ca nu ma privesti, ma infioara de-a dreptul. Spune-mi ca va fi din nou ca inainte.

Cele mai bune ganduri ale mele se indreapta catre tine. Zambesc prosteste cand ma gandesc la tine si ma intristez cand stiu ca esti suparat pe mine. Iarta-ma.

Sa lasam in urma tot ce-a fost mai rau, sa uitam de necazuri si neintelegeri si sa privim inainte zambind.

Chiar daca am gresit, imi este greu sa recunosc dar o voi face pentru ca te iubesc si vreau sa ne fie bine. Iarta-ma!

Am invatat azi ca viata nu e roz [sad]. DAR pensula e in mana ta[:X]. de TINE depinde cum o fardezi.

Sunt clipe din trecut peste care am trecut...sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate

De´o parte a usii se aud niste batai. El venise ca sa planga in bratele ei, de cealaltaa parte era ea... avea lacrimi in ochi dar tot nu raspundea...

Candva am plans si am tipat de fericire, altcandva am plans si am tipat de durere.Candva am crezut prosteste in cuvinte rostite in graba, candva aveam planuri marete...acum am planuri realiste.Candva am crezut ca toate vor fi roz mereu, am crezut ca nimeni si nimic nu va putea sa-mi corupa inocenta.Caandva am iertat greseli de neiertat.Am fost tradata si am trecut si am mers mai departe.Candva am fost doborata, am simtit ca pamantul imi fuge de sub picioare si ca nu imi este nici o cale de iesire...

Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti`o doresti

Poate a fost o greseala facuta de mine dar fara intentie...sincer n-am realizat ca ti-am dat prea multa atentie chatterbox

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Ma faci sa te mint.Ma indepartezi...Ma sufoci cand nu crezi unde sunt si aberezi.Nu ai intzeles ca dragostea nu inseamna sa te vezi zi de zi...De parca tie frica ca o sa ma pierzi.

Suntem diferiti totusi ne potrivim...Si am stat unul langa altul cand toti vroiau sa ne despartim...

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot, mi s-a zis că n-o să pot, eh uite-te că încă pot!

- Tot raul spre bine!

- Ca sa te regasesti nimic nu e mai bun decat sa fii uitata.

- Nimic nu doare mai tare decat lucrul pe care l`ai inteles prea tarziu.

- Chiar daca nu sunt prima, sunt singura care conteaza.

- Nu voi fi o fata obisnuita pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

-Traim sub acelasi cer dar niciunul nu avem acelasi orizont.

- In viata este ca la bal mascat, cand lumea isi scoate masca se duce veselia.

- Invidia dezleaga limbi, dupa cum admiratia le amuteste.

- Zambeste orice ar fi, mergi mai departe oricat de greu ti-ar parea ca e.

- Esentele tari se gasesc in sticlutele mici.

- O simpla melodie, un sentiment placut.

- Sunt chiar aici si tu nu ma vezi pentru ca nu vezi ceva in care nu crezi.

- Inchid ochii` sperand ca intr-o zi toata tristetea va disparea.

- Zambesc mereu, glumesc mereu dar ce e in sufletul meu doar eu stiu.

- Tot ceea ce am iubit m`a dezamagit.

- In spatele oricarui invingator sta cineva care spune : 'am incredere in tine'.

- Am intotdeauna cate un raspuns caci trebuie sa tin capul sus

- Marea arta a vietii nu consta in a kadea niciodata ci in a te ridika de fiecare data cand cazi.

- Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta dar sa nu te minti cand il asculti.

- Nu te lasa invins de rau dar nici cuprins de bine. nici tu nu te cunosti...candva vei fii surprins de tine.

Am nevoie de tineeeeee!

Si`mi aduc aminte cate vise aveam, ce copii eram`!

Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara

dc ne indragostim apoi nu mai iubim? si spunem adio fara sa gandim?

. Ea nu e ca restul ea e pur si simplu ea...

din cand in cand te aud razand, atat mi-a mai ramas si iti multumesc pentru tot tu mi-ai fost antidot.

Nu uita ca se intoarke roata laughing si sa vezi atunci ce n`ai mai vazut

Sunt persoane pe care nu le pot uita`, persoane care mi-au oferit zambete si lacrimi, persoane de care am fost dezamagita! cand esti bun esti luat de prost!

Ajuns jos realizezi ca la testul final ai raspuns prost!

A fost si va fi un harem intreg, care intrece 10 femei - ca spiritul care iese din sticlã ori de câte ori îl chemi - de fiecare datã alta...

Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul

Astazi... sper sa te gandesti ca cineva adoarme in fiecare seara cu tine`n gand.

Cand toate portile brusc t`i se inchid fi atent ca altele la fel de brusc se deschid happy!

Cand vei suferi cu tine voi fi.

Nu te mai gandi cine cum a gresit.nu te mai gandi cine a plans cand celalalt a zambit.

Azi e doar o alta zi` in care m`am gandit la tine.

M-ai avut, dar m-ai pierdut... Dar iti garantez ca niciodata nu ma vei mai pierde...Pentru ca nu poti pierde ceva ce nu mai ai!

Roata s-a intors asa cum se intoarce mereu. Acuma pentru mine-i simplu, pentru tine mai greu

Am plans, dar m-am si gandit. Orice inceput are pana la urma un sfarsit

Am fost invatata ca atunci cand sunt trista, suparata, ranita, abatuta, dezamagita, nervoasa…cand lumea mea interioara este distrusa, sa nu arat asta realitatii, s`o ascund de familie, de prieteni, de toti, sa zambesc si sa arat ca sunt o persoana puternica, si sa nu las loc nici unei lacrimi sa-mi umezeasca obrajii. pentru ca viata este o scena imensa…si ca orice actor…ori esti bun, ori esti prost

Si ar trebui sa sufar ca ai plecat? Ma bucur ca o sa cunosc ceva mai bun

.|| Sa poti sa fi acelasi cand totu' s-a schimbat`.

Sa poti sa fi indiferent cand totu' te'a marcat`! ||

. Promisiuni uitate, nepasate, Amintiri si vise destramate, Vorbe sincere ce au trecut pe langa noi, Imagini derulate cu noi amandoi. # nu meRiTa. e iNutiL.

u te-am iubit tu ai gresit si m`ai tradat. Vezi tu. atat am asteptat sa vedem daca`ntelegi. Ca poti sa ai tot ce`ti doresti daca stii ce sa alegi...

Promisiuni uitate, nepasate, Amintiri si vise destramate, Vorbe sincere ce au trecut pe langa noi, Imagini derulate cu noi amandoi...

S`a intamplat sa gresesc drumul dar am mers mai departe. Am incercat sa uit anumite persoane si am descoperit ca e foarte greu sa uitzi. M`am simtit singura intre o mie de persoane. Doar pentru ca imi lipsea o singura persoana.

De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei!

Lumea se`ntreaba"cine sunt?"... tot` ce`am auZit sunt` D0ar v-orbe`n vaNt. Dar` |ntr+_o zi vei \intelege si poate` ve| priVi prin ochII mei. EsTi LibEr sa Spui s| sa Crez| ce VrE|!

Lumea spune`ce vrei s`auzi. si pare` numai` a ta. da` cand te`afunzi, lumea nu mai e asa... crezi ca lumea stie ce e bine sau rau? fiindca lumea vrea` LoCU` TAu!

Sunt sigura si va asigur ca fiecare` greseala facuta.iti face cate`un bine... n-avea incredere` in altii.ai incredere` in tine!"

Sunth cine sunt si n-am mari pretentii…Nu poth fi condusa, nu am conventii, deci…nu am nevoie sa-mi dai lectii!

Cu TimpU `am InvaTaT sa FAc, Sa taC.Cu TimpU`am InvaTaT Sa Tac Si sa Bag La caP. IntotdeaUna capul sUs Si pRiviRea dReapta. NikioDaTa Nu poti Sa Stii cE Te asTeapTsa"

Mult prea activa tonica mereu mult prea activa plina de tupEu se misca eLegant si te pune in miscare comportament periculos ca a iesit la vanatoare

Nu ma supar din contra sunt fericita... daca eram un nimeni nu eram asa barfita.castig orice meci, pe scena iti dau scor iar daca o dau in bara, am grija sa fie bara-gol.

Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc? De ce imi spun cum sa traiesc? E treaba MEA cum ma imbrac si doar a MEA cand ma dezbrac cu cine, cum, unde si cat!

| Miss Maddy a răspuns:

1.Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

2.Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru ma-i lasat sa plec.

3.Sunt ca un inger fara aripi, fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate.

4.Incerc sa ascund calvaru numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie.

5. E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

6.Invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau, care te iubeste si care tine la tine, pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sai spui ceea ce simti pentru ea!

7. Stiai ca barbatii si femeile sunt ingeri care au numai o singura aripa? De aceea este nevoie ca ei sa se imbratiseze, pentru ca sa poata sa zboare. Sper ca tu ai sa iti gasesti ingerul cu care sa poti zbura pentru totdeauna.

8. Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu.

9. Daca cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te iubeste mai mult decat mine.

10. Vorbele mele dor? Dar ce`ai vrea? Sa te alinte?

11. O dragoste incepe cu un zambet, se continua cu un sarut si se termina cu o lacrima.

"am nevoie de tine ca sa ma iubesti happy!"

"Si chiar daca n`am fost prima. stii si tu, sunt singura care conteaza!"

Chiar daca stiu ca ma minte, prefer sa il cred decat sa simt ca il pierd

". tu ai nevoie de mine, si eu de tine sad ti-as sugera sa treci peste mandria de sinehee hee"

"Nu m`ai lasat sa-ti arat cine sunt, m-ai judecat inainte sa ajung la inima ta, nu se face asasad. iubeste-ma pe mine nu imaginea mea."

A fost o greseala facuta de mine fara intentie. Sincer, n.am realizat ca ti.am dat prea multa atentie. laughing liber puiule :*. Du. te la prt ta sa te calmeze cum stie ea mai bine"

"♥Si poate voi iubii din nou ♥Eu nu fur inimi, le primesc cadou♥"

"Baietii iubesc femeia reaaa nu unaa` bunaa`. ca aia reaa le e pe inimaa stapanaa

"Toate te vor macar o noapte. Da n-ai timp d vagaboante [-x! Le vrajesti. Le zapacesti. Le dai idei. Le dai sperante. Da cand vine vorba de iubireee`. Le zici ca ma ai pe Mineee`!"

-am nevoie de tine mai mult ca oricand

Spune-i stop cand te streseaza, spune-i ca exagereaza. Nu intelege? Abereaza? Spune-i "PA" si se calmeaza

[. Q gandu` la tine. Q privirea spre tine. Q sufletho` la tine.Inima e la tine.Crede`ma nu mie bine. SA nu te am lnga mine. ]

. Am crezut in tine / Am crezut in noi / Am crezut ca vom ramane / Mereu numai noi 2!] [:-

| Miss Maddy a răspuns:

Noi vorbim de parca ne-am certa`. Sa mor`!
Cand spui "Ce mm faci?! Pe unde esti?!"
Inseamna ca` vorbesti cu un prieten pe care il iubesti`! #

`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata

"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mine:X

Pentru ca putem! [love struck]" Sentimentele nu pot fi puse pe balanta. Nu ne poate desparti nici o distranta love struck. Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi. Mergem inainte cum stim noibatting eyelashes! blushing

"Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans pentru a iesi din impas!

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc!; x

Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana!

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln

Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain. – Dimitrie Cantemir

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lume.:X

Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.

Un prieten adevarat iti vede prime lacrima, pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate, sa dau ce-i mai bun din mine.

Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange :X

Tu stii Cand am o suparare, tu stii cand ceva ma doare, tu ai ramas cand nu aveam nimic m-ai ajutat sa ma ridic.

True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.

| Miss Maddy a răspuns:

Ti-am dat toate statusurile pe care le amlove struck...
Sper ca merit funditasad.

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Vreau funditaaa :X
pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[>:P]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___

Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu ? i ? ;)

Nu sunt! Cauta-ma pe google!

Fetele imi bat in geam, nu aud, am termopan!

M-am nascut normal. Scoala m-a tampit

Status under construction

Nu pot sa vb acum, am mancat ceapa…

Oferta toamna-iarna: la fiecare buzz dat primiti un ignore gratis!

2. Foaieverdesolzidepesteuiteprostucumciteste

3. Cica au pus turcii la intrarea in moschee un cuvant scurt neinteles nici de cei mai mari intelepti : DND

Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit. Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul. Ai fost alaturi de mine cand mi-am busit masina. Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!

Ai luat cu tine ce-aveam mai bun.atatea vorbe ce-aveam sa-ti spun.chiar de NU SUNT AL TAU.te voi IUBI mereu! tu ramai in sufletul meu."

nu ma supar ca vorbesti asa mult,atat timp cat nu te superi ca nu te ascult.

Caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine,un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des!

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia.iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist,tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! fie-ti teama de prieteni!

Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul. – Rabindranath Tagore

Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi.

Dragostea este o poveste straveche, dar care este totdeauna noua

Dragostea poate uneori sa fie magie. Dar magia poate fi uneori… doar o iluzie.

Dragostea nu e un sentiment, e o CALITATE

Exista atatea lucruri minunate…Numai de am avea ochi sa le vedem,suflet sa le iubim.si maini sa le atingem!

nu sunt asa cum ai vrea,nu sunt asa cum iti doresti,nu sunt cel pe carel l-ai vrea…dar sunt acel ce iti lipseste….

Sunt rau. Sunt bun. Sunt nemilos. Sunt bland

Da, tu, iubeste-ma asa cum sunt.

De-as fi doar bland si bun, cum ma doresti

ar fi usor de tot sa ma iubesti.

Atuncea toata lumea, cata e, m-ar adora -

si-ar mai avea acelasi pret,

iubirea ta? "

Te Iubesc …e putin

2. Te ador … E infim

3. Amandoua . e sublim

Nu pot sa adorm,

si ingerasul mi-a sa ma gindesc

la ceva frumos din viata mea

asa ca m-am gindit la tine. happy :*

Nu-mi pasa de moarte,dar ma doare sufletul sa parasesc viata

Dragostea nu e o stare de spirit …e un stil de viata…

Originalitatea nu consta in a spune ceva ce nu a mai spus cineva…ci in a spune exact ce gandesti u

Dragostea este jarul amprentat in interiorul inimii.

Dragostea este ca si marea, nu o poti cunoaste plimbandu-te cu o barca pe deasupra, va trebui sa te scufunzi in ea.

dragostea e ca vantul…….nu se vede dar se simte…..

Inainte de somnik,

Iti trimit un mik pupik,

Sa il ti pe obrajor,

Sa ai somnul mai usor,

Sa-l tii-n brate langa tine,

Si sa te gandesti la mine.

iubirea e doar un deja – vu al unui suflet imbatat de farmecele unui vis ….

Unde dragoste nu e, fericirea este o imitatiei.

Iubirea este piramida creatiei universale.

Cautam inocenta pe toate rafturile vietii, dar o gasim din ce în ce mai rar;important este sa-i cultivam caracterul.

Esenta iubirii nu va disparea niciodata, desi fumurile orgoliilor va încerca mereu sa o sufoce.

ragostea e mai presus de toate…daca ai cu cine le imparte,traieste momentele iubiri…si vei avea totul, cheia fericiri.

Te caut in fiecare vis

Ca te intorci tu mi-ai promis

Dar nu mai apari ca alta data

Nu mai esti cum erai odata

Acum esti distant, acum esti langa mine

nu-mi pot da seama ce se-ntampla cu tine

Gandeste-te putin cat rau poti sa faci

Dar cand vorbesc cu tine, te intorci si taci…

Exista sex fierbinte, sex salbatic, sex in grup, sex protejat,sex oral,sex anal, sex prin telefon, insa pentru TINE exista… MASTURBAREA.

Adori trupul meu dulce…iti place cand buzele noastre se ating…esti in al noualea cer cand simti in tine picaturile mele…sunt acelasi eu: Jack Daniels!

Crezi ca Totu` iti Apartine. Ai Bani...Potzi sa Ai Orice. Insa Nu Shi` Pe MiNE ….

Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.

Crezi ca ma cunosti?te-nseli amarnic...sunt o simpla imagine...o poza ce o poti interpreta cum vrei.

Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva... Dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca imi vad de viata mea.

Daca ai nevoie de mine . nu mai sunt aici . strig-o pe ea .Poate ea isi face griji

Invidia v-apasa, nimic nu va convine,

Mai bine fraierii sa taca, cum se cuvine.

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele. Pt cei ce nu pricep. Mama prostilor e mereu gravida.

Dintr'un trandafir, fiecare petala e o iluzie, insa fiecare spin e o realtitate

Frumusetea atrage priviri, atitudinea fura inimi:X:X

ofera-mi destula liberatate...cand ma vei avea cu siguranta!

Daca astazi simt ca toate ma dor

Maine stiu ca-mi va fi mai usor.

stie• Sa •Se• Poarte •Cu Mine• K• Un• Actor• Din•Filme

IuBiRe• O sA GaSestidOaR• In FiLmE sHi DaK aSta vReI• iMi PaRe RaU dE tInE•

daca ai ceva de comentat tzine pentru tine nu conteaza si nici nu va conta! fac ce vreau cu viata mea!

Nu ma intelegi? stiu ca ai vrea mai mult Toate la timpul lor Sthii?asta sunt

Da! VoR FiI DoAr El Shi Ea ImPrEuNa, PaNa cand Se Va SfArSi MeReU AcElasi DrUm Ii Va UnI

Du`te la o blonda si la o roshcata K stiu ca poti sa le faci fata Dar intoarce`te la m K stii bine tot bruneta tzine la tine

E atat de dulce cand o strangi la piept E asa frumoasa cand tu ii zambesti Atat de fericita cand ii spui ca o iubesti

Fetele iti vor spune multe ca "Te iubesc!" si cum,si cat iti vor spune mai frumos ca mine insa nu te vor iubi atat

Te maturizei prea greu sa stii ca nu sunt ma`ta sa te iert mereuwinking

.Oare cine-ar fi crezut?Oare cine-ar fi stiu?Dintr`un joc copilaresc Sa ajung sa te ubesc!

• Oare ce simtzi cand ma vezi ?•Oare in mine u ink mai crezi ?• ...

Am UiTaT dE LiMita [love struck]Am UiTaT dE DiStAnTzA[love struck]StAm Fata`n Fata[:X]."tE ad0or" Iti SoPtEsC[love struck]."Te IuBeSc" iMi raSpUnZi[love struck] Ia`Ma in BrAtZe[love struck]Sa ZbUrAm pRiNtrE vIsE INtR`un UniVers dE dOrintZe[love struck]

"stiu cand sa rad cand sa fiu suparata cand in ochii tai sa fiu cea mai importanta fata"

[♥]stie cum sa fac, cum sa ma tzina [♥] ca atunci cand sunt ca EL sa ma simt ca o regina[♥]

Nu doare ca nu te voi mai vedea doare ca nu voi mai simtzi; nu doare ce a fost, ci ce va fi

Cateodata ma gandesc la tine Alteori stiu ca nu e bine Dar stiu ca te voi pastra mereu In inima mea[love struck][love struck]

Nu Mai Pot de Tine ca estiDulce Rau de Tot[love struck] Dak Imi Dai un Pupic nu`Mi mai Trb Nik`[love struck]

.DiFeRiTa, nU pOaTe Fi cOmPaRaTa NiCi K ToTzI bAnIi DiN luMe Nu PoAtE Fi cUmPaRaTa[winking]

º•Tu tzineai Mult la el,.º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.º•

EL e singurul ce poate sa`mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate♥

Ea a fost mereu langa mine cand restul m`au lasat Shi a fost mereu cand totzi pe la spate m`au acuzat Ea m`a ajutat incet, incet sa devin ce sunt acum Shi tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drumlove struck

Shi Va Plange Neincetat,dOrindu`si sa Fi Uitat…Alinandu`i Durerea O Stea,O Mangaie cU Raza Sa!

Cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan`la urma tot la tine vine asa ca ai grija de el ca`n inima lui nimeni nu`i la fel!

"Ce`i al tau e pus deoparte"

[♥]imi place cum ma privesti[♥] imi place cand imi zambesti[♥]

Poate ca eu nu stiu ce`i dragostea [love struck] Dar stiu ca de tine m`a legat ceva [love struck]

Ai fost cu mine cu mine ai tras mereu Shi nu ma refer la bine, ma refer la greu.[love struck]

FaTa MoDeL AsTa O sA FiU pT eL[love struck]

.•ღItzi place zambetul si chipul meu de copil Itzi place cum arat Itzi place al meu stil Itzi place ca n`am figuri si ca sunt naturala Itzi place ca exist si ca sunt reala•ღ

sa iubestifara conditzii sa vorbestifara intentzii,sa daruiestifara motive,sa tzii la cineva fara explicatzii

Ce`am simtzit ca Tn nu mai Simtzisem vreodata Era un Sentiment ciudat,dar Incepea sa`mi Plak

Ma acoperi, ma intzelegi, ma strangi in bratze si ma incalzestima faci sa cred ca in 2 este mult mai greu sa pierzi

Esti. GanduL. MeU. BuN. ShI. PoatE. ca. O. Sa. Am. ca. Tn. Un. SfarshiT. de. DruM.

Pap un mar, daca vedeti "idle" prea mult chemati salvarea, inseamna ca mi-a ramas maru in gat de la cat m-ati injurat

" Trece lebedele-n zare... eu ma uit, ele dispare...

Dau din craci ca cei saraci si din buci ca cei nauci!

" Femeile sunt impartite de catre barbatzi in 4 mari categorii:1.mame; 2.doamne; 3.cu*ve; 4.mama doamne ce mai cu*ve ! "

Colo sus in cimitir

Stau mormintele in sir

Daca faci mishto de mine

Fac un loc si pentru tine

Bea suc de fructe,

Suc de fructe inseamna sanatate,

Sanatate inseamna sport,

Sport inseamna faima,

Faima inseamna bani,

Banii inseamna femei,

Femei inseamna dragoste,

Dragostea inseamna SIDA,

SIDA inseamna moarte,

Deci nu mai bea suc de fructe!

Cine se trezeste de dimineata…caska toata ziua

"esti atat de dulce cand ma certzi cand razi'cand plangi Cand ma IuBeSTi "

"Nu te Supara daK l'ai vazut Cu vreuna Vreodata .la draq fata u esti cea M'ai Importanta ;]]"

Noi doi NU avem nevOie de o despartire ca sa ne dam seama ca dOar impreuna noi invingem teama !

#Si se tranformã in copil. E bunãã, e durãã. in seara asta pluteste in parfum de aventurã.

"[Va veni timpul cand o sa vorbim din nou/Eu o sa rad de multe tie o sa-ti para rau];X"

I'a fost alaturi zile bune si noptsi grele cand plangeam din despartsiri sau barfe rele .]"

#cine ar putea sa ne opreasca acum

ca avem texte fara mila si tigari fara tutun

[mai am vreo 70 de documente numai cu statusuri de toate genurile posibilelaughing daca vrei poti sa ma contactezi cu un mesaj si iti trimit daca ai nevoie happy ]

BYe:*

1.Un VIITOR stralucit SE VA BAZA intotdeauna pe UN TRECUT UITAT

2. Cei ce te critica nu vor decat sa te schimbe,pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata

3. uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai avut, uita timpu ce`a trecut, un sfarsit e un nou inceput

4.Viata e scurta; incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat si nu regreta nimic din ceea ce te-a facut odata sa zambesti :X

5.Fiecare om are un suflet, Fiecare om merita un zambet... Fiecare om are o sansa, Fiecare om greseste macar odata

6.Nimic din ce se intampla in jurul meu nu`mi convine. si daca`i supar pe totzi.imi pare bine:>

7.Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniei sincere, chiar daca scena a luat sfarsit

8.Rareori ne gandim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseste.

9.Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA:daca eu exit.tu ce rost mai ai?PRIETENIA raspunde:ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

10.Oriunde ai fi,orice ai face,cu oricine ai fi acum,candva te vei intoarce dar cand va fi prea tarziu;atunci ai sa pretuiesti ce azi ai reusit sa pierzi:-j

11.Nu`ti dori perfectiunea,exista defecte dupa care alti inebunesc

12.De multe ori cand plangi nimeni nu iti vede lacrima,nimeni nu iti simte durerea.cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.in schimb cand gresesti toata lumea te vede

13.Nu ma uit in urma, trecutul ramane trecut, de unde am plecat nu ma mai intorc, merg cu toata viteza inainte, unde am scuipat nu mai pup.las pe altele sa linga :))

14.Oricui i se poate intampla sa se simta singur,dezorientat,ranit,neinteles,sau atat de dezamajit incat ii vine sa strige in gura mare ca iubeste

15.Cand problemele usor usor se vor stinge,le vom arata la totzi ca dragostea invinge

16.Lacrimile curata ranile interioare,vindeca sufletul.Nu va feritzi sa plangetzi,pentru ca asa va descarcatzi.Cei ce nu plang niciodata nu au sentimente[Lacrimile nu sunt o rusine]Iubesc,plang din dragoste,Iar NIMENI,NICIODATA nu ma poate critica pentru asta

17.Orice lucru in viata se gaseste greu dar atunci cand il gasesti, trebuie sa lupti din greu pentru al pastra

18.Dragostea este limba in care inimile noastre vorbesc una cu cealalta. Pentru tine, dragul meu, inima mea canta.

Mai multe gasesti pe www.statusuri.ro

Bye-Bye :-*

Statusul meu preferat de prietenie e : Nu sunt singur in ploaie si vant,am cei mai buni prieteni de pe pamant

- pentru "iubire" - Dragul meu iubit,negru si pitic, Iti trimit din departare, Un cosciug si-o lumanare, Si in semn ca te iubesc , Drept in cap ti le trantesc , Si in semn ca te ador , Iau un par si te omor:X:X Preferata meah:X:Xlaughing

Mama mi-a zis sa nu alerg dupa 2 lucruri,transportul in comun si baieti.winking si inca unu :Bea suc de fructe,

Suc de fructe inseamna sanatate,

Sanatate inseamna sport,

Sport inseamna faima,

Faima inseamna bani,

Banii inseamna femei,

Femei inseamna dragoste,

Dragostea inseamna SIDA,

SIDA inseamna moarte,

Deci nu mai bea suc de fructe!

Vreau sa te vad cum cazi tipanad cu toata gura,iar eu de la balcon iti fac adio cu mana.;As vrea sa fiu o stea o stea cazatoare,sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca.;E lipa ce inevitabil m-a ajunspentru o secunda toti ochii s-au oprit din plans;Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si nu as regreta deloc.;Imi cade o lacrima de suparare din ochi si nu stiu ce e cu mine.darun singur lucru insa stiu bine mi-e tare dor de tine.In gradina casei melestau cu capul plecat si gandindu-ma la tine mi-a cazut o tigla-n cap.;De ce te uiti asa la mncu ochi tristi si goi?nu crezi c-ar fi mai bine sa-i scoatem pe-amandoi?

1.Gheorghe ma cheama, dar poti sa-mi spui "iubitule"

2.Mi-am pierdut ursuletul de plush nu ai vrea tu sa dormi cu mine?

3.Am bmw seria 5 si vila in Snagov. Ia zi, te scot diseara la un suc?

4.Haide pisy sa te scot prin parc?dar intai sa-ti pun o punga-n cap

5.Cauta-ma prin alta parte

6. In ziua care te-ai nascut era urat tare afara si ploua, dar plangea cerul ca a pierdut un inger sad

7.Cel mai rau ma doare faptul ca ma doare

8.Pentru tine, iubirea mea m-as arunca in spatele trenului laughing

9. DND si gata fara alte comentarii

10. Lasa-ma mai repede in pace, daca nu vrei sa te iau la suturi prin lista mea! DND!

11.Taci acolo ca n-am

12.Zboara puiule sau te zbor eu!

13.Numar oile de pe mess. Daca te-am sarit, esti capra. Mai stai o data

14.1,2,3,4,5,6,7, moamaaa cati prosti imi citesc status-ul

15.Cred ca tatal tau a fost terorist, fiidca esti o adevarata bomba!

16.Exista 2 cuvinte care te ajuta sa deschizi multe usi: trage si impinge

17.Cand o femeie nu vorbeste sa n-o deranjezi pentru nimic in lume.

18.Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc

19.Cine ride la urma, gindeste mai incet

20.Cine-i si munceste are tot ce vrea cine-i smecher si chiuleste are tot asa.

21.Fie painea cat de rea, tot mai bun e cozonacul.

Statusuri de dragoste 1 " Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

Statusuri de dragoste 2 " Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE ! TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 3 " Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

Statusuri de dragoste 4 " Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva….. "

Statusuri de dragoste 5 " Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

Statusuri de dragoste 6 " As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

Statusuri de dragoste 7 " Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine… "

Statusuri de dragoste 8 " Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

Statusuri de dragoste 9 " Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

Statusuri de dragoste 10 " Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

Statusuri de dragoste 11 " Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

Statusuri de dragoste 12 " Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

Statusuri de dragoste 13 " Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

Statusuri de dragoste 14 " Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

Statusuri de dragoste 15 " Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

Statusuri de dragoste 16 " Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

Statusuri de dragoste 17 "O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

Statusuri de dragoste 18 " Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

Statusuri de dragoste 19 " Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

Statusuri de dragoste 20 " Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

Statusuri de dragoste 21 " Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. .poate se v-or saruta… "

Statusuri de dragoste 22 " Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

Statusuri de dragoste 23 " Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

Statusuri de dragoste 24 " Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

Statusuri de dragoste 25 " Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

Statusuri de dragoste 26 " Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

Statusuri de dragoste 27 " Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

Statusuri de dragoste 28 " Imi reamintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce… Te iubesc! "

Statusuri de dragoste 29 " Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc! "

Statusuri de dragoste 30 " Tu esti alintul meu de noapte buna, sarutul delicat al fulgilor de nea, mangaierea tandra a vantului de vara esti tot ce am si voi pastra iubirea ta adanc ascunsa in inima mea. Te iubesc! "

Statusuri de dragoste 31 " Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor… "

Statusuri de dragoste 32 " Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, poti sa razi cand inima iti plange! "

Statusuri de dragoste 33 " Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul! "

Statusuri de dragoste 34 " Sa iubesti inseamna sa doresti in fiecare clipa sa-i auzi glasul… rasul, sa iubesti inseamna sa tremuri de neliniste si sa tresari de bucurie, sa iubesti inseamna sa te oferi din toata fiinta ta celui care-ti tine loc de soare… "

Statusuri de dragoste 35 " Dragostea nu are nevoie de cuvinte… Se poate spunde Te Iubesc cu o singura privire… "

Statusuri de dragoste 36 " Un trandafir as vrea sa fiu, sa te sarut printre petale, somnul sa ti-l veghez pana tarziu, ca sa te simti si tu o floare… "

Statusuri de dragoste 37 " Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit… "

Statusuri de dragoste 38 " IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca e frumoasa sau trista… IUBIREA exista… "

Statusuri de dragoste 39 " Te v-oi iubi si atunci cand marile vor seca… Te v-oi iubi si atunci cand stancile se v-or topi… Te v-oi iubi si atunci cand scurs nisipul vietii va fi! "

Statusuri de dragoste 40 " Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu! "

Statusuri de dragoste 41 " IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul… "

Statusuri de dragoste 42 " Eu ti am alergat prin vene, ti-am suflat cu dor prin gene, eu ti am upgradat sarutul, ti-am iubit necunoscutul, am fost zmeul tau mereu, sa ma tii in vant nu-i greu, n-ai stiut sa tragi de sfori, am cazut de mii de ori… "

Statusuri de dragoste 43 " As vrea sa-nnec mahnirea, Ce sufletu-mi apasa des, Sa las sa vina doar iubirea, Ce bantuie prin lanuri verzi… "

Statusuri de dragoste 44 " De ce te simt atat de departe si nu-ti aud de dor cuvintele, cand un sarut ne mai desparte, si cand splendoarea inca ti se mai simte… "

Statusuri de dragoste 45 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 46 " Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC ! "

Statusuri de dragoste 47 " Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine… "

Statusuri de dragoste 48 " Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza… "

Statusuri de dragoste 49 " Cat de MULT te iubesc … nu vei sti NICIODATA… ai patruns in inima mea fara sa-mi dau seama …astept sa vina ziua aceea cand totul va fi asa cum ne doream… "

Statusuri de dragoste 50 " Nu distrug visele… injectez sperantza :X ! "

Pe baietii de azi , Sa-i culegi cu sacu,Si frumos impachetati ,Sa-i trimiti la dracu.

Speeeer sati ajungaaaaa
s i vreau funditaaaaaaa
te roooooooooooooog
:X:*
;))

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

"Problemele aduc experienta, iar experienta aduce intelepciune.

Daca toti oamenii ar sti ce vorbesc altii despre ei, nu ar mai exista nici patru prieteni

in lume.

La ce bun atatia prieteni? Unul singur e de ajuns, daca ne iubeste !

Îndrazneste sa te folosesti de mintea ta.

Fiecare dintre noi avem dreptul dezamagire . (Octavian Paler)

Nu putem invata fara durere.(Aristotel)

Viata e un mister. Nu iti pierde vremea incercand sa il descifrezi.

Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore De catre oameni care nici nu te

cunosc.

Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba

Nu vreau să mă schimb, fiindcă nu ştiu cum să mă schimb. Sunt deja foarte obişnuit cu mine însumi.

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Încearcă să ştii totdeauna ce vrei.

Ochii dezvăluie puterea sufletului.

Fiecare zi traita e o competite

cu un zambet treci cu mai multa usurinta peste toate .

"Atitudinea face diferenţa"

Sa fii ce vrei tu sa fii, nu ce vor altzii

Sa faci ce vrei tu sa faci, nu ce fac altzii

Sa gandesti cum gandesti tu, nu cum o fac altzii-Vescan - N-o sa ma vezi"

Daca nu incetezi sa crezi numai ce vrei, pierzi

Multi prieteni, putine suflete,

Multe lacrimi, putine zambete.

Inveti sa razi doar cunoscandu-ti plansul...

Fi atent la greseli incearca sa le corectezi

Lupta pentru tine o sa te ambitionezi

Treci peste toate a fost un hop in viata

Vor urma si altele tu priveste doar in fata!happy

Imi rupi inima-ti rup capu

...si daca realitatea e cruda am s-o pun pe gratar happy[paraitii-fara resentimente]

nu exista cuvinte mari

ci doar capete mici[cheloo-reactii adverse]

Marile incendii se nasc din scantei mici

Hai sa fim seriosi si ti-iti place .Daca nu ti-ar place mai lasa in pace!

I don't like to be bad I'm just tired to be nice

Daca vrei sa fiu numai a ta nu te grabi si nu dispera vrei prea mult din prima zii nu ma cunosti si nici nu ti-as dorii

Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta…

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

nu am averi dar am prieteni care ma suna sa imi spuna : ai grija de tine ba...noapte buna"

prietenia inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate ci atunci cand gresec

Am cazut, ma ridic in picioare

Am pierdut, voi marca in reluare,

Am dat gres,dar nu mai conteaza

In niciun caz nu am sa ma dau batut

Am s-o iau de la inceput.

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

Mai mult decat viata , imi iubesc libertatea !

Zambeste , atunci cand doare cel mai mult !

Frumusetea ochiilor nu consta in culoarea lor , ci in felu`in care te privesc !

Viata e scurta . Incalca regulile , iarta repede , saruta incet , iubeste cu adevarat , razi necontrolat si nu regreta nimic ce te face sa zambesti.

Sunt Asa Cum Vreau Eu Sa Fiu . Cu Nimic Mai Deosebita . Dar Diferita !

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

Cine te iubeste,Te cauta.Cine te vrea,Iti spune.Cui ii este dor de tine,Te suna.Cui nu,NU!

Nu Lasa Nik' Sa Te Doboare.Gandeste Ca Totul E Doar O Simpla Inc

"Pentru un moment ti-a ramas in suflet... De-atunci o porti cu tine,oriunde,oricand, si simti ca deja face parte din tine."

Omule, asculta-ti inima,

Asculta-ti capul sec!

Vezi iesirea din tunel...

Cacat! e doar un simplu bec...

"Mesaj catre Rai:

Trimiteti o ambulanta!

Ingerul pe care mi l-ati dat

Nu face fata! "

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet

Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,

Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

Inghite-acum tot,tine toxine-n blistere ce fac prin sterne pristere vitrege-n viscere!

Opreste-te!

Sau continua sa ne minti

Si-opreste-ne

Cand o sa calcam ca pe pres pe dinti

Si crestete de presedinti pervertiti,

Luand la p*** tot ce crezi tu si reprezinti!

Ani adunati in lant,am luat veriga lipsa si-am pus-o pe deget!

Inspir vid,expir infinit,

In sir definit,

Inspir infinit redus in suma starii,

Intreband de ce nu-s nascut ca Venus din spuma marii,

In urma zarii,uitat de vreme-n tenebre!

Asta-i momentu-n care dai tot din tine,

Serpi cu venin venind spre tine-n serpentine,

Aceleasi sterpe tine,terne-n vine,eterne,-n fine,

Temeri,crime-ncep,sa incline din temelie!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai...Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Ca m'a intarit "fata mergi inainte , o sa ai parte si de fapte , numai de cuvinte !"

Tine-l flamand,asa nu se va satura niciodata de tine!

Ce lucru hidos e sa-ti barfesti prietenii fata de alti prieteni sau fata de straini

Nu merita sa plangi pentru nimeni,

iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Sunt momente in viata cand simtzi absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Stie sa`mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale !

Indiferent ce viata ne va da,indiferent ce cale vom urma,prietenia noastra va ramane peste timp !

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile,ii intalnesti la tot pasul !

Suntem copii, de acum vom fi

Plini de uimire, plini de iubire

Cu ochii va urmarim

Stim de pe acum ce ne asterneti la drum!

"Ma esti prost ? Cum ai putut s.o lasi sa plece` cand tu o iubesti si ea te iubeste ?"

Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?"

Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc !

Atâta timp cât nu-ţi pasă unde eşti, nu te poţi rătăci…

Nici tu nu te cunoşti, cândva vei fi surprins de tine !

Ca să poţi să îţi depăşeşti instinctele, trebuie să ştii să îţi controlezi voinţa!

Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti…nu de teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le !

Când îi bate norocul la uşă, leneşul se plânge de… prea mult zgomot !

Adevarata valoare a unui om este: cât l-ai preţui daca ar pierde tot ceea ce are…

Deşi trăim şi luptăm împreună, fiecare moare singur…

Dacă aduni toată viaţa bani de frica sărăciei, ai ajuns deja sclavul ei!

Suntem înclinati să credem nu ceea ce este adevărat,

ci ceea ce ne place…

Un om fără convingeri este un vagabond care merge spre nicăieri…

Senzaţia e unică, doza de risc e mică. Viciul meu implică doar plăcere şi dependenţă psihică…

Azi este prima zi din restul vieţii mele…

Punctul tare al multor personalităţi este că au ajuns

să-şi cunoască şi să-şi depăşească slăbiciunile…

Sfaturi putem da, dar minte nu!

Cea mai sigură cale spre bucurie este să cauţi să faci o bucurie altuia…

Nu te compromite… nu te ai decât pe tine

Încă un an din viaţă a trecut… am trăit doar cum am vrut!

Fii elegant, nu te vinde pe nimic…

Greşelile copilăreşti nu sunt făcute de regulă de … copii!

Unii oameni vorbesc din experienţă, alţii, din experienţă, nu vorbesc!

Înfrângerea nu este decât a celor care o acceptă!

Pace pe pământ şi război în pat…

Dacă barbatul ar fi bun de ceva, femeia nu l-ar înşela…

Experienţa este cel mai prost învăţător.

Ea ne dă întâi examenul şi numai după aceea lecţiile !

Ascult cum ploaia se intoarce-n viata mea

Totul e-n umbra de cand nu mai esti in ea

We are more often treacherous through weakness than through calculation.

A man with one watch knows what time it is; a man with two watches is never quite sure.

Begin at the beginning and go on till you come to the end; then stop.

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it.

Beware lest you lose the substance by grasping at the shadow.

Only that in you which is me can hear what I'm saying.

I am a part of all that I have met.

There's more to the truth than just the facts.

Cand esti mic crezi in cuvinte cresti si deja nu mai stii care ce cum minte Te pierzi pe drum in viata, uiti sa te mai uiti in fata"

Ai fost un prost, îl întrerupse fata. Nu trebuia sa visezi, trebuia s-o iubesti.

Si marmota invelea marijuana in lenjerie intima sa poata trece granita.

Cel care zambeste atunci cand ii merge prost a gasit deja pe cine sa dea vina

Salvati energia, dormiti la scoala

Fericirea este gaura cheii prin care tragi cu ochiul la ceea ce numai visul poate atinge

Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar…nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar

Love is a gross exaggeration of the difference between one person and everybody else.

The way to love anything is to realize that it may be lost.

In true love the smallest distance is too great, and the greatest distance can be bridged.

Falling in love is so hard on the knees.

What I need to live has been given to me by the earth. Why I need to live has been given to me by you.

I don't wish to be everything to everyone, but I would like to be something to someone.

Love is the child of illusion and the parent of disillusion.

Love isn't blind, it's retarded.

Romance is dead - it was acquired in a hostile takeover by Hallmark and Disney, homogenized, and sold off piece by piece.

Come live in my heart and pay no rent.

Love is the silent saying and saying of a single name.

Candle light, moon light, star light,

The brightest glow is from love light.

Love is the master key that opens the gates of happiness.

Vorbe goale,ti se pare oare,ca mi-e greu sa recunosc un mincinos?

E genul de fata care te vrea, dar n-are nevoie de tine. Nu-ti poti da seama... E ceva special la ea!

atunci cand viata iti da motive sa plangi,demonstreaza ca ai o mie si unul de motive sa razi!

Revin la subiect, ca nu vreau sa te pierd dar e obositor sa joc rolul de suspect.Primul efect : GELOZIA: Cum, cand cu cine iti cunosc coregrafia ;-j...Mandria nu are loc in doi,ca ea e prima care naste un razboi

Tai-o, pleaca

Cara-te, dispari

Zbori, sterge-o

Calc-o, evapora-te,

Mori

Da-ti foc, fa-te scrum

Arzi in culori,

Stinge-te si sufla`te singur

Ca-mi dai fiori!

Nu fac nimanui pe plac, fac ce imi convine Vorbesc despre ce e ,nu despre ce ar putea sa fie."

Ramanem prieteni si nu'i asa ca...

Ramanem prieteni da tu nu vrei sa...

Ramanem prieteni chiar nu credeai ca...

Ramanem prieteni...credeai ca scapi nO`?

vrei sa plangi fa`o singur in casa nu spune nimanui.Fiindca oricum nu`i pasa .

Daca`ai impresia ca totul va dura la nesfarsit... Bun venit in realitatea cruda, gandesti gresit

*M-am trezit prea mult cu perna-n brate crezand ca esti tu

*

Nu mai am puterea de-atunci,atunci luptam in doi

*N-am nevoie de tine dar am nevoie de noi

*Si nu inseamna ca nu plang daca n-am obrajii uzi

*Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut

Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud

*Doamne fa-l fericit ca-i un inger pe pamant

Mai bine orbesc decat sa il mai vad vreodata plangand!

s ce mai conteaza acum care a gresit mai des

Care a iubit mai intens,care pe care n-a inteles?

Trebuie să fii tare . Să demonstrezi că poţi. Să fii în centrul atenţiei şi mai presus de toţi.

Si am inteles odata cu timpu' ca nimic nu'i moca

Loviti in fund si suflete de vida loca.

imi amintesc cum ne jucam in ploaie

nu ne pasa de nimic desi problemele curgeau siroaie

gaseam speranta, intr-un rasarit de soare

iar daca viata ne lovea noi dadeam si mai tare.

Cm astea sunt...majoritatea sunt versuri din melodiihappy

| alenxandraantonius a răspuns:

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat! oh go on

| noSUno a răspuns:

(y)frumoase statusuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am o inima larga
Sa iubesc o lume-ntreaga
Nu iubesc pe orisicine
Te iubesc numai pe tine

rad cu tine si glumes
poate crezi ca te iubesc
eu iubesc dar nu pe tine
cand am chef iti spun pe cine

sunt copilul care se murdăreşte cu ciocolată.
sunt adolescenta care dansează în ritm alert.
sunt romantica incurabilă care subliniază citate.
sunt artista care îmbracă roluri
sunt timida care nu sărută prima
sunt suportera care aclamă din tribune
sunt femeia plină de pasiune
sunt pictorul buimac în varianta feminină
sunt poştaşul cu scrisori de amor

acum că am auzit iar trenul după un timp în care încetase să vorbească am simţit că e vară iar
şi că nopţile de vacanţă sunt cele mai bune confidente fiindcă ele ascultă, dar nu răspândesc taine asemeni omului, ci le desfac în zori să le topească Soarele

daca as fi nor, te-as invita sa dormi pe mine
daca as fi vedeta, mi-as cauta numele pe google
daca as fi clepsidra, mi-as deşerta nisipul la 16 ani
daca as fi mazare, as fi cea din reclama bonduelle
daca as fi o zi, as fi vineri
daca as fi o luna, as fi august
daca as fi cafea, te-ai droga cu minehappy

TU doar tu
esti fiinta care ma face sa traiesc
TU.fiinta care ma face sa zambesc
chiar si pentru o prostie
TU...fiinta care imi spune cat sunt de frumoasa
chiar si dimineata dupa ce ma trezesc

esti patetik si tu sti
nu mai cred in jucarii
tu mereu crezi ca pun botu
hai ca faci pe idiotu

Lumea e rea stii bine, asa a fost mereu, oricum nu fi dezamagit ca poate fi si mai rau

Nimeni nu-mi poate fura zambetul care-mi apare cand ma gandesc la tine. Si nimeni nu-mi poate fura inima, pentru ca ea deja iti apartine

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti

Am invatat azi ca viata nu e roz
DAR pensula e in mana TA
De TINE depinde cum o fardezi

In viata este ca la bal mascat, cand toata lumea isi scoate masca, piere veselia

Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans necesar pentru a iesi din impas!

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai de mult
Poate nici n-ai observat
De la un timp am mai crescut

Zambet fals.Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant. Minciuna! Si toate fara nici un motiv! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste, Unde trebuia sa ofer indiferenta

Nu ma-ntreba ce gandesc, Nu ma-ntreba ce doresc, Traiesc prin tine, Nu ma-ntreba de ce rad, Nu ma-ntreba de ce plang, Imi e bine

Sunt clipe din trecut peste care am trecut.sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate

Iubirea noastra e ca soarele de dimineata.Rasare cu tine in suflet apoi de-a lungul zilei traieste in inima mea, pentru ca apoi noaptea sa apuna linistita si chiar daca uneori soarele e acoperit de nori, iubirea mea va face totul sa rasara si sa apuna zi de zi doar pentru tine

Si ma simt implinit cand la tine ma gandesc
Simt ca traiesc si simt ca innebunesc
Si-mi place sa aud cand imi spui " te iubesc "

Poate ca traiesc intr-o lume imaginara
Nu stiu cum m-am indepartat de lumea reala
Si nici nu vreau sa aflu, e mai bine asa
Singurul lucru e ca stiu ca e din vina mea.

Nu-i pentru prima oara
Imaginatia-mi zboara
Dincolo de culmile cunoscute de voi
Departe de orice bariera pusa
In mintea mea nu e urma de regula impusa
Decat de dorinta distrusa
Si facuta cenusa!

Atunci când nu ştie ce simte.atunci când greşeşte şi minte. oferă-i doar dragostea ta atunci are mai mare nevoie de ea

Sunt Asa Cum Sunt.Sunt Cum Nimeni Nu Ar Vrea Sa Fie.Sunt Eu Si Atat.Cu Nimic Mai Deosebita. Dar Totusi Diferita

Te-am iubit Tu nu sti cat ma doare Ai plecat Universul nostru moare Te-am iubit Insa totul este scrum Nu poti schimba nimic E prea tarziu acum

Mi-e dor de inocenta ce caracteriza orice copil cand faceam o prostie scapam intotdeauna subtil

Au fost zile in care fara tine nu puteam sa stau Dupa cateva luni ai fost doar un motiv in plus sa beau Zilele trec La fel si visele Si intre noi raman doar amintrile

Stii ca imi doresc, orice s-ar intampla Un inger fara aripi sa vina in viata mea Sa poti sa il iubesti, sa poti sa il doresti Un inger fara aripi dintr-o carte de povesti

Trec zile si nopti, durerea ramane aici E greu sa ma gandesc ca astazi suntem doar amici Incatusat de sentimente si cuprins de un mister Trec clipele fara tine, trebuie sa fiu de fier

Au fost zile si nopti, au fost tigari si sticle, Au fost poze si lacrimi si diverse tentative

estiun trandafir crescut in inima mea, promit sa devin apa, aer si pamant ca sa nu te ofilesti dar tu promiti sa infloresti doar pentru mine?
Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine
Nu vreau sa vars lacrimi vreau sa imi pastrez surasul Pentru ca dupa lacrimi vine plansul Au fost atatea lucruri ce ne-au legat In tot acel timp de neuitat
Ma faci sa te iubesc, Ma faci sa te dorec, Ma faci sa innebunesc si nu e prima data Cand vin sa iti cersesc Puterea sa ma indragostesc De partea ta intunecata
Mi-e dor de unele momente unele chiar demente unele hazlii alte de care nu vreau sa mi le aduc aminte

De amintiri ma leg Si jur ca nu inteleg De ce inca tanjesc La momentele in doi Si de ce sa ne ascundem Cand iubirea e in noi Plangeam in talent Doi copii increzatori
Ganduri in miez de noapte Stabat fiind linistea intunecata Si dorul plin de suspini E un chin in vis desprins Din subconstien ca as vrea sa nu te pierd Sa te am permanent

E prima vara din primul an Azi numai ploaia imi bate la geam Si imi aminteste cat te iubeam
Am obosit sa-mi caut loc Am obosit sa tot provoc timpul. Nu sta in loc.simt ca ma sufoc si apoi. dau inapoi. Sunt in deriva.
E prima noaptea cand imi e frig Bratele tale nu ma pot incalzii Un suflet rece eu nu pot iubii

Degeaba plangi nu mai e cale de impacare N-o sa dispar ca si fumu'n zare Chiar daca doare ma face mai puternic Si astept de la viata o noua provocare E de ajuns am incredere in mine

M-am saturat sa te cred atat, Sa imi spui ca ma iubesti, atat de mult. Dar de fapt tie nici macar nu ti-a pasat, Daca suntem impreuna, sau s-a terminat.
Ma tot gandesc numai la el, as vrea sa inteleg tot ce simt eu acum. u si cu mine avem acelasi drum [:-x]
nu e vina ta ca ai gressit. e vina mea ca te-am iubit

e tarziu sa imi ceri sa mai fiu cea de ieri.cand uh acum esti nicaieri. dupa cate ne-am zis. m-am inchis intr-un vis.acolo totul e asa cum mi-ai promis

Intelege ca trecutul nu mai vine niciodatasadNumai amintirea mai poate spune.asa a fost odata sad
nca nu te-am uitat eu traiesc pentru a visa Am fost prea indiferenta, iar acum simt lipsa ta

Nu pot uita ziua in care, te-am vazut prima oara Nu pot uita cand ne-am promis, o relatie speciala Nu pot uita privirea ta si chiar nu am scuze Dar esti singurul care imi aduce zambetul pe buze

Si orice s`ar intampla.noi intr-o zi ne vom revedea. Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastra, undeva, in inima tasad am pierdut tot. Te iubesc

te-ai jucat cu inima mea
cand ea ti'a oferit tot ce avea
cred ca iti pare rau
dar nu poti sa te intorci acum

Stii, eu pe tine te iubesc Stii, fara tine innebunesc Intelege, cu tine vreau sa fiu Intelege, fara tine e pustïu. sad te iubesc

[ Hai să-ţi zic câte ceva din viaţa mea. Nu am ştiut ce-i aia, Copilărie fericită Într-o lume de cristal Eram un ciob de sticlă.

Ma inec in lacrimi de dor Ma sufoc in aer mult pre trist M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis…o iubire care m-a ucis…o iubire care m-a ucis... o iubire care.s-a stins [ poza cu bete de chibrit

Atunci cand ingerii vor prinde si ei viata Vor sti ca tu ai fost a vietii mele prefata As vrea sa inteleg de ce Timpul se opreste De ce doar glasul tau este cel ce ma raneste

iarta-ma te rog, revino'n viata mea nu asculta ce spune lumea asculta ce spune inima incearca sa vezi tot ce e bun la mine si nu lasa iubirea noastra ca o simpla amintire

Ma doare atat de tare ca stiu ca trecutul nu se poate intoarce Ma doare atat de tare cand trebuie sa traim doar din amintiri Ma doare cand iti e teama sa imi mai zici" te iubesc " Ma doare cand taci si nu esti tu sad

rad dar asta nu inseamna ca nu ma doare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Problemele aduc experienta, iar experienta aduce intelepciune.

Daca toti oamenii ar sti ce vorbesc altii despre ei, nu ar mai exista nici patru prieteni
in lume.

La ce bun atatia prieteni? Unul singur e de ajuns, daca ne iubeste !

Îndrazneste sa te folosesti de mintea ta.

Fiecare dintre noi avem dreptul dezamagire . (Octavian Paler)

Nu putem invata fara durere.(Aristotel)

Viata e un mister. Nu iti pierde vremea incercand sa il descifrezi.

Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore De catre oameni care nici nu te
cunosc.

Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba

Nu vreau să mă schimb, fiindcă nu ştiu cum să mă schimb. Sunt deja foarte obişnuit cu mine însumi.

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Încearcă să ştii totdeauna ce vrei.

Ochii dezvăluie puterea sufletului.

Fiecare zi traita e o competite

cu un zambet treci cu mai multa usurinta peste toate .

"Atitudinea face diferenţa"

Sa fii ce vrei tu sa fii, nu ce vor altzii
Sa faci ce vrei tu sa faci, nu ce fac altzii
Sa gandesti cum gandesti tu, nu cum o fac altzii-Vescan - N-o sa ma vezi"

Daca nu incetezi sa crezi numai ce vrei, pierzi

Multi prieteni, putine suflete,
Multe lacrimi, putine zambete.

Inveti sa razi doar cunoscandu-ti plansul...

Fi atent la greseli incearca sa le corectezi
Lupta pentru tine o sa te ambitionezi
Treci peste toate a fost un hop in viata
Vor urma si altele tu priveste doar in fata!happy

Imi rupi inima-ti rup capu

...si daca realitatea e cruda am s-o pun pe gratar happy[paraitii-fara resentimente]

nu exista cuvinte mari
ci doar capete mici[cheloo-reactii adverse]

Marile incendii se nasc din scantei mici

Hai sa fim seriosi si ti-iti place .Daca nu ti-ar place mai lasa in pace!

I don't like to be bad I'm just tired to be nice

Daca vrei sa fiu numai a ta nu te grabi si nu dispera vrei prea mult din prima zii nu ma cunosti si nici nu ti-as dorii

Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta…

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

nu am averi dar am prieteni care ma suna sa imi spuna : ai grija de tine ba...noapte buna"

prietenia inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate ci atunci cand gresec

Am cazut, ma ridic in picioare

Am pierdut, voi marca in reluare,

Am dat gres,dar nu mai conteaza

In niciun caz nu am sa ma dau batut

Am s-o iau de la inceput.

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

Mai mult decat viata , imi iubesc libertatea !

Zambeste , atunci cand doare cel mai mult !

Frumusetea ochiilor nu consta in culoarea lor , ci in felu`in care te privesc !

Viata e scurta . Incalca regulile , iarta repede , saruta incet , iubeste cu adevarat , razi necontrolat si nu regreta nimic ce te face sa zambesti.

Sunt Asa Cum Vreau Eu Sa Fiu . Cu Nimic Mai Deosebita . Dar Diferita !

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

Cine te iubeste,Te cauta.Cine te vrea,Iti spune.Cui ii este dor de tine,Te suna.Cui nu,NU!

Nu Lasa Nik' Sa Te Doboare.Gandeste Ca Totul E Doar O Simpla Inc

"Pentru un moment ti-a ramas in suflet... De-atunci o porti cu tine,oriunde,oricand, si simti ca deja face parte din tine."

Omule, asculta-ti inima,

Asculta-ti capul sec!

Vezi iesirea din tunel...

Cacat! e doar un simplu bec...

"Mesaj catre Rai:

Trimiteti o ambulanta!

Ingerul pe care mi l-ati dat

Nu face fata! "

De vrei sa nu-mi dai niciodata drumul, ia-ma incet

Si sterge-ti de pe a ta fata falsul zambet.

Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare,

Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale.

Inghite-acum tot,tine toxine-n blistere ce fac prin sterne pristere vitrege-n viscere!

Opreste-te!

Sau continua sa ne minti

Si-opreste-ne

Cand o sa calcam ca pe pres pe dinti

Si crestete de presedinti pervertiti,

Luand la p*** tot ce crezi tu si reprezinti!

Ani adunati in lant,am luat veriga lipsa si-am pus-o pe deget!

Inspir vid,expir infinit,

In sir definit,

Inspir infinit redus in suma starii,

Intreband de ce nu-s nascut ca Venus din spuma marii,

In urma zarii,uitat de vreme-n tenebre!

Asta-i momentu-n care dai tot din tine,

Serpi cu venin venind spre tine-n serpentine,

Aceleasi sterpe tine,terne-n vine,eterne,-n fine,

Temeri,crime-ncep,sa incline din temelie!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai...Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

Ca m'a intarit "fata mergi inainte , o sa ai parte si de fapte , numai de cuvinte !"

Tine-l flamand,asa nu se va satura niciodata de tine!

Ce lucru hidos e sa-ti barfesti prietenii fata de alti prieteni sau fata de straini

Nu merita sa plangi pentru nimeni,

iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Sunt momente in viata cand simtzi absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Stie sa`mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale !

Indiferent ce viata ne va da,indiferent ce cale vom urma,prietenia noastra va ramane peste timp !

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile,ii intalnesti la tot pasul !

Suntem copii, de acum vom fi
Plini de uimire, plini de iubire
Cu ochii va urmarim
Stim de pe acum ce ne asterneti la drum!

"Ma esti prost ? Cum ai putut s.o lasi sa plece` cand tu o iubesti si ea te iubeste ?"

Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?"

Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc !

Atâta timp cât nu-ţi pasă unde eşti, nu te poţi rătăci…

Nici tu nu te cunoşti, cândva vei fi surprins de tine !

Ca să poţi să îţi depăşeşti instinctele, trebuie să ştii să îţi controlezi voinţa!

Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti…nu de teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le !

Când îi bate norocul la uşă, leneşul se plânge de… prea mult zgomot !

Adevarata valoare a unui om este: cât l-ai preţui daca ar pierde tot ceea ce are…

Deşi trăim şi luptăm împreună, fiecare moare singur…

Dacă aduni toată viaţa bani de frica sărăciei, ai ajuns deja sclavul ei!

Suntem înclinati să credem nu ceea ce este adevărat,
ci ceea ce ne place…

Un om fără convingeri este un vagabond care merge spre nicăieri…

Senzaţia e unică, doza de risc e mică. Viciul meu implică doar plăcere şi dependenţă psihică…

Azi este prima zi din restul vieţii mele…

Punctul tare al multor personalităţi este că au ajuns
să-şi cunoască şi să-şi depăşească slăbiciunile…

Sfaturi putem da, dar minte nu!

Cea mai sigură cale spre bucurie este să cauţi să faci o bucurie altuia…

Nu te compromite… nu te ai decât pe tine

Încă un an din viaţă a trecut… am trăit doar cum am vrut!

Fii elegant, nu te vinde pe nimic…

Greşelile copilăreşti nu sunt făcute de regulă de … copii!

Unii oameni vorbesc din experienţă, alţii, din experienţă, nu vorbesc!

Înfrângerea nu este decât a celor care o acceptă!

Pace pe pământ şi război în pat…

Dacă barbatul ar fi bun de ceva, femeia nu l-ar înşela…

Experienţa este cel mai prost învăţător.
Ea ne dă întâi examenul şi numai după aceea lecţiile !

Ascult cum ploaia se intoarce-n viata mea
Totul e-n umbra de cand nu mai esti in ea

We are more often treacherous through weakness than through calculation.

A man with one watch knows what time it is; a man with two watches is never quite sure.

Begin at the beginning and go on till you come to the end; then stop.

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it.

Beware lest you lose the substance by grasping at the shadow.

Only that in you which is me can hear what I'm saying.

I am a part of all that I have met.

There's more to the truth than just the facts.

Cand esti mic crezi in cuvinte cresti si deja nu mai stii care ce cum minte Te pierzi pe drum in viata, uiti sa te mai uiti in fata"

Ai fost un prost, îl întrerupse fata. Nu trebuia sa visezi, trebuia s-o iubesti.

Si marmota invelea marijuana in lenjerie intima sa poata trece granita.

Cel care zambeste atunci cand ii merge prost a gasit deja pe cine sa dea vina

Salvati energia, dormiti la scoala

Fericirea este gaura cheii prin care tragi cu ochiul la ceea ce numai visul poate atinge

Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar…nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar

Love is a gross exaggeration of the difference between one person and everybody else.

The way to love anything is to realize that it may be lost.

In true love the smallest distance is too great, and the greatest distance can be bridged.

Falling in love is so hard on the knees.

What I need to live has been given to me by the earth. Why I need to live has been given to me by you.

I don't wish to be everything to everyone, but I would like to be something to someone.

Love is the child of illusion and the parent of disillusion.

Love isn't blind, it's retarded.

Romance is dead - it was acquired in a hostile takeover by Hallmark and Disney, homogenized, and sold off piece by piece.

Come live in my heart and pay no rent.

Love is the silent saying and saying of a single name.

Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light.

Love is the master key that opens the gates of happiness.

Vorbe goale,ti se pare oare,ca mi-e greu sa recunosc un mincinos?

E genul de fata care te vrea, dar n-are nevoie de tine. Nu-ti poti da seama... E ceva special la ea!

atunci cand viata iti da motive sa plangi,demonstreaza ca ai o mie si unul de motive sa razi!

Revin la subiect, ca nu vreau sa te pierd dar e obositor sa joc rolul de suspect.Primul efect : GELOZIA: Cum, cand cu cine iti cunosc coregrafia ;-j...Mandria nu are loc in doi,ca ea e prima care naste un razboi

Tai-o, pleaca
Cara-te, dispari
Zbori, sterge-o
Calc-o, evapora-te,
Mori
Da-ti foc, fa-te scrum
Arzi in culori,
Stinge-te si sufla`te singur
Ca-mi dai fiori!

Nu fac nimanui pe plac, fac ce imi convine Vorbesc despre ce e ,nu despre ce ar putea sa fie."

Ramanem prieteni si nu'i asa ca...
Ramanem prieteni da tu nu vrei sa...
Ramanem prieteni chiar nu credeai ca...
Ramanem prieteni...credeai ca scapi nO`?

vrei sa plangi fa`o singur in casa nu spune nimanui.Fiindca oricum nu`i pasa .

Daca`ai impresia ca totul va dura la nesfarsit... Bun venit in realitatea cruda, gandesti gresit

*M-am trezit prea mult cu perna-n brate crezand ca esti tu

*
Nu mai am puterea de-atunci,atunci luptam in doi

*N-am nevoie de tine dar am nevoie de noi

*Si nu inseamna ca nu plang daca n-am obrajii uzi

*Amintirea ta mi-e dusmanul cel mai de temut
Si cand dragostea vorbeste parca tot pamantu-i ud

*Doamne fa-l fericit ca-i un inger pe pamant
Mai bine orbesc decat sa il mai vad vreodata plangand!
s ce mai conteaza acum care a gresit mai des
Care a iubit mai intens,care pe care n-a inteles?

Trebuie să fii tare . Să demonstrezi că poţi. Să fii în centrul atenţiei şi mai presus de toţi.

Si am inteles odata cu timpu' ca nimic nu'i moca
Loviti in fund si suflete de vida loca.

imi amintesc cum ne jucam in ploaie
nu ne pasa de nimic desi problemele curgeau siroaie
gaseam speranta, intr-un rasarit de soare
iar daca viata ne lovea noi dadeam si mai tare.

Cm astea sunt...majoritatea sunt versuri din melodiihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul ucide

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul ţi se pare mare când eşti mik...nu-i numik eşti un pitik! laughing

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Anaalex520 a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici https://ostatusuri.blogspot.ro/statusuri-online.html
Sunt bune, mie mi-au placut
Sper sa te ajute!

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| larisapopescu32 a răspuns:

*A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

*Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….

*Vorba multa……..saracia omului…

*Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

*Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

*Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!

Vezi Aici REDUCERI HAINE -80%

Intra pe http://nshop.cabanova.com/haine-reduceri.html

Haine de la 15 LEI

*Domina ca sa nu fii dominat!

*Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

*Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

*Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

*Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

| Lauritzza a răspuns:

*Fiecare zi este o sansa de a schimba viata ta.
*Daca exista un singur colt din Univers pe care stii ca-l poti face mai bun - acela esti tu.
*Dragostea este un joc ciudat : sau amandoi castiga sau amandoi pierd.
*Și-am zis mereu c-am să dau tot ce am eu mai bun, dar tot ce am eu mai bun ești tu și n-am cum...
*Cel mai dureros sentiment e să aștepți pe cineva care oricum nu se va intoarce
*Trece prea repede timpul și uneori ne-am dori sa ne intoarcem și să mai aruncăm o privire in trecut.
*Cel care te iubește, atunci cand toți te disprețuiesc, iți este prieten adevarat!

| Ro4cH a răspuns:

Schimnb caiet A4 cu Audi acelasi model.

| NuStiTotulDespreMineAsaCaTaci a răspuns:

Sa nu zdobesti un suflet ce sti k te-a iubit k poate pentru tine a plans si-a suferit
Frumoasa-i prietenia
Sa nu o lasi sa piara
Caci este-un vis frumos
Al anilor de scoala
"Adio" i-o vorba scurta
Dar e cu durere
Deci nu-ti spun "adio"
Ci: "La revedere"

"In lungul drum al vietii
Sa nu uiti sa iubesti
Dar cel mai important in viata
Sa nu uiti sa traiesti."
ca marea cea adanca
si fara de sfarsit
mi-a fost sinceritatea
cu care te-am iubit...
mi-as dori sa fiu o picatura de sange, sa curg prin venele tale, sa ajung la inima ta si sa raman acolo pentru totdeauna!

intr-o zi m-am intalnit cu dumnezeu.
era tare suparat ca si-a pierdut cel mai scumpel ingeras...
dar stai linistit...
nu-i voi spune ca te am!

sa nu uiti ce-nseamna
sa ai putere sa iubesti.
sa poti cu fruntea sus sa spui:
"de ce iubesc doi ochi caprui?"

programul saptamanii:
Luni m-am indragostit
Marti am suferit
Miercuri i-am spus ca o iubesc
Joi am asteptat raspuns
Vineri mi-a spus s-o las balta
Sambata am vrut sa ma omor
Duminica m-am razgandit....si iata-ma si azi!

plangeam cand va vedeam impreuna
plangeam cand te dadeam cu capul de bordura
plangeam cand te bateam in dormitor
si nu stiam de ce e sange pe covor?

E greu să urci pe scara vieţii
Cu inima pustie
E greu să suferi in tacere
Şi nimeni să nu ştie
Mi-ai dat sa-ti completez acest caiet,
Dar de obicei, eu lucrez incet,
in schimb la tine nu a trebuit
Caci am spus ce am gindit.
Nu te respect, nici te ador,
Sa stii ca gindurile reale dor,
Esti ipocrit, n-am ce sa-ti fac
Doar sa-ti spun, si apoi sa tac.
Legile elevului
- Intotdeauna are dreptate... chiar daca nu i se da.
- Nu copiaza niciodata... consulta.
- Nu vorbeste... schimba impresii.
- Nu isi distrage atentia... studiaza anatomia mustelor.
- Nu chiuleste... este solicitat in alte parti.
- Nu ramane corigent... este lasat corigent.
- Nu fumeaza... se stimuleaza.
- Nu injura... se descarca.
- Nu insulta profesorii... le aminteste ceea ce sunt.
- Nu citeste reviste in timpul orelor... se informeaza.
- Nu distruge scoala... o decoreza
- Nu rade in ore... e fericit.
- Nu arunca cu creta... studiaza legea gravitatiei
-Nu doarme……. se odihneste

Sa ai curajul sa spui DA
Sa ai ai gurajul sa spui NU

Si-n fiecare clipa grea,
Sa fi mereu acelasi TU

Sa stii sa crezi cand
altii te inseala

Sa stii sa te ridici cand
Altii te doboara

Sa poti pastra ce altii
vor S-alunge

Sa sti sa razi
cand sufletul iti plange

Si cald tu sa ramai
Chiar daca afara ninge.

Daca cineva te-ntreaba
Ce-i iubirea pe pamant
Spune-i ca e suferinta
Ca te baga in mormant

Apa trece, lasa-n urma
Doar nisip si pietricele
Insa despartirea lsa
Numai lacrimi si durere

Un trandafir cat de frumos
Si tot isi schimba fata
Dar un prieten credincios
Rramane toata viata

| Symonikutza18 a răspuns:

Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat!

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea, nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea!

Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Daca o privesti cand se misca e ametitor! Extraordinar, este verdictul tuturor!

Imi amintesc fara sa vreau de lucrui care m`au schimbat...

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Astazi te-as stange in brate asa cum n.am mai facut-o niciodata daca m.ai lasa.

Chiar de`ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii: viata e grea si lumea e rea.Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

Fiindca cea mai irosita zi din viata...Este aceea in care nu ai zambit!

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?"

Nu-i cere unei femei imposibilul.E capabila sa ti-l ofere si singura.