Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2733756intrebari
StarShinerS
Ultimele intrebari
Cadouri USB - USBmania
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
21 Aug
SATI 222.952AFISARI
94.451VIZITE
82.328V. UNICI
18 Aprilie 2010
escroaca intreaba:

Statusuri frumoasebatting eyelashes [Fundita]

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    18 Aprilie 2010 12:17
    Miss Maddy a răspuns:

1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe)

I love you domnisoara Si sunt very mahnit Caci when i speak engleza You razi necontenit. I know esti englezoaica But it isn't important Amorul meu for tine Is very palpitant. I can't to sleep azi-noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa-ti tell iubirea me

don't worry, be happy(nu te ingrijora, fii fericit)

Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi)

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

10. Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

11. I can`t live my life without my angel!; x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

12. Take me as i am[Ia-ma asa cum sunt]

13. Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi]

14. Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow(Invata din ieri, traieste pentru azi, spera pentru maine)

15. Good friends are like stars. you don't always see them, but you know they're always there!(Prietenii buni sunt ca stelele.nu...

• 27 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 18 Aprilie 2010 12:47
    Elena1234456 a răspuns:
    1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.
    6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii.
  • 18 Aprilie 2010 12:43
    InnocentBoy a răspuns:
    Pune nickname-ul tau de pe TPU la statuswinking
  • 15 Iulie 2011 19:20
    ŚøĆƦἄƻƴ a răspuns:
    Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost
    Nu ma joc cu doar umpic,eu vreau totul sau nimic.
    orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste,dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc
    Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

La poarte sufletului meu nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata!
    Si ce usor e sa zambesti cand ai incredere in ceea ce esti!
    • Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"
    De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

•Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta • Misterul iti provoaca o privire pierduta •

| • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

• Din cauza ta sunt fericita !

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine ! • Tu imi dai incredere in mine ! •

•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva •

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

"• Ma inalts sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece •...
  • 18 Aprilie 2010 12:05
    Miss Maddy a răspuns:
    "Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

"Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le!"

"Adevărata prietenie nu constă în numărul de prieteni, ci în devotamentul şi valoarea lor."

"Copilăria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicaţii niciodată pentru că prietenii tăi nu au nevoie de ele iar duşmanii tăi oricum nu te-ar crede!"

"Puţine prietenii ar supravieţui dacă toţi am şti ce se vorbeşte în spatele nostru!"

Fii civilizat cu toţii, sociabil cu mulţi, familiar cu câţiva, prieten cu unul/una şi duşmanul nimănui

"Mândria este o demnitate rău plasată în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admiră decât pe sine!"

"Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbeşte pentru că s-a petrecut."

"Doar pentru că cineva nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeşte cu toată fiinţa sa."

"Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!"

"Uneori acel lucru pe care o cauţi va fi singura pe care nu o poţi vedea."

"Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă."

"Zâmbeşte celui care te-a părăsit ca să nu creadă că-ţi pare rău!"

"Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume."

"A ierta este o faptă mai nobilă şi mai rară decât aceea de a se razbuna."

"Zâmbetul durează doar o clipă, dar amintirile lui o viaţă întreagă."

"Sunt succese care te înjosesc şi înfrângeri care te înalţă."

"Zborul este învăţarea aruncării tale pe pământ cu rateu."

"Dacă ai succese, poţi câştiga prieteni falşi şi duşmani adevăraţi. Încearcă oricum ar fi!"

"A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni."

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie...
    Miss Maddy a răspuns:
    Indiferenta nu-i decat lasitate.

Indiferenta este cea mai puternica forta din univers. Ea face tot ce atinge lipsit de sens. Iubirea si ura nu au nici o sansa impotriva ei.

Nimic durabil nu se poate intemeia pe indiferenta.

Indiferenta este esenta inumanului.

Indiferenta este paralizia sufletului, o moarte prematura.

Cel mai grav pacat fata de semenii nostri nu este de a-i ura, si de a fi indiferenti fata de ei. Aceasta este esenta neomeniei.

Blandetea este o medie intre irascibilitate si indiferenta.

Cel mai desavarsit artist poate fi descurajat de critica sa de indiferenta celei mai desavarsite nulitati.

" Numai dupa invidia si rautatea celorlalti iti poti da seama de propria ta valoare! "

"Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie... Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele... Invidia ta imi hraneste orgoliul."

Invidia este ura faţă de superioritatea altuia.

Invidia este pedeapsa ce se biciuieşte singură.
    Miss Maddy a răspuns:
    Baietii au balansul lor fenomenal, dar intordeauna fetele au rolul principal :X

Fiecare lucru isi are vremea potrivita si fiecare clipa isi are nebunia ei de-o clipa happy

Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare. o lume virtuala plina de culoare :X

Daca visul meu e prea scurt, am sa-l fac mai lung, am sa trag de el si am sa-l cresc si m-am sa-l mai opresc.cu lacrimi calde am sa-l lipesc si`n el am sa traiesc happy

Nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti tongue

Iubirea nu omoara, ci doar lasa rani

Acum imi zboara prin minte.Prea multe cuvinte. Dar decat sa zic ceva gresit.Mai bine nu mai zic nimic tongue

Orice s-ar intampla sa nu iti fie teama.asculta-ti inima si fa ce te indeamna

E prea frumos sa fie adevarat, e un vis ce acum a incetat

Daca as prinde cate o stea in palma pentru fiecare data cand m-ai facut sa zambesc.atunci tot cerul instelat ar incapea in pumnul meu happy

Aspectul fizic este doar o masca, pentru ati ascunde defectele inferioare :X

•Poate azi te`ai certat cu el. Dar poate maine va impacatZi.Si totul va fi la fel[♥]. Nu e pacat sa se piarda o iubire pentru o certa? ^^Amintiti`va cum va iubeatzi sh altadata.[♥]•

Zambeste frate si ia`o in brate, arata`i c`o iubesti si dai sperante!:X

Las-o asa, trage cortina, show-ul s-a incheiat, stinge lumina!happy

Filmul se deruleaza, o noua imagine mi se contureaza!

♥ Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

♥ Inima mea a luat'o razna, striga sperand s'auzi. Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

♥ Speri s'ajunga ce'si dorea, sa'nvete sa lupte pentru vise pline. Sa'nvete ca fericirea ei e departe de tine.

♥ Amintirea ta mi'e dusmanul cel mai de temut, si cand dragostea vorbeste parca tot Pamantu'i mut!

♥ SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata

Sa...
  • 18 Aprilie 2010 12:14
    Miss Maddy a răspuns:
    De azi poti sa apartii oricui Nu mai e treaba mea! N-ai inteles ca am tinut la tine fara interes,iar acum ma intorc la cum eram bineinteles!

Spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat,imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine raman doar acele cuvinte.

Ai grija de tine,si de tarfa ta. Sa te doara inima cand te uiti la poza mea!

Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare acum nu-ti convine,dar incet,incet calc pe urmele tale si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare!

Te uiti ca Fraierul in trecut.Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut Cand ma Vezi ca Zambesc frumos.Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost.

Nu am spus ca nu te aud.Am spus doar ca nu te ascult.tu ma vorbesti doar de rau. Nu am timp de rasul tau. Am o treaba importanta. Sa devin mai
    Figuranta.

Poate am aere in cap.Asta e problema mea.Nu poti sa ma suporti E doar problema ta Nu ma cunosti Nu mai comentaAi grija d viata ta Nu de a mea

Imi place viata nu ma poti judeca, nu trebuie sa`ti scriu vreun raport pe unde umblu, s`au cand ma intorc! "

Respectul e ceea ce primesti pentru ceea ce faci Tu ma barfesti pe mine deci din respect ma pish pe tine

"Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite-o dupa putin timp: zambeste si e dulce!"

Nu`s o papushik pe baza de arc!Vreiti sa faceti ceva pentru mine?batting eyelashesFacetzi infarct

Nu Ne recunosthy? Nici nu-ti obosii fata.Nu sntem pentru tne Sh jtim sa ne traim viata ! winking

Ce`am fost.Sntem sh acum VOm fi sh mai tarziu winking

Nu,mi pasa ce zice lumea [-x.nhu dau 2 bani p ea happytraiesc cum vreau batting eyelashesca dOar e viatsa mea

Extravaganta straight face Esti campioana smug E randul tau pe boxe sus acolo :X Hai odata ! :X Da bluza jos usor.Paseste intr-un decor.Si sigur o sa`ti placa sa fii admirata love struck

Estii fata eLeganta , haii Sa’tSii maii Spun O dt` Estii mOdel d’ PreferiintSa FaCii tOt ce’tSii Sta’n putintSa

`Nare rOst Sa te prefaCii, stiim K ne vrei, Jtim K ne plaCii [ Sa...
    Miss Maddy a răspuns:
    Gandul ca nu imi vorbesti, ca nu ma privesti, ma infioara de-a dreptul. Spune-mi ca va fi din nou ca inainte.

Cele mai bune ganduri ale mele se indreapta catre tine. Zambesc prosteste cand ma gandesc la tine si ma intristez cand stiu ca esti suparat pe mine. Iarta-ma.

Sa lasam in urma tot ce-a fost mai rau, sa uitam de necazuri si neintelegeri si sa privim inainte zambind.

Chiar daca am gresit, imi este greu sa recunosc dar o voi face pentru ca te iubesc si vreau sa ne fie bine. Iarta-ma!

Am invatat azi ca viata nu e roz [sad]. DAR pensula e in mana ta[:X]. de TINE depinde cum o fardezi.

Sunt clipe din trecut peste care am trecut...sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate

De´o parte a usii se aud niste batai. El venise ca sa planga in bratele ei, de cealaltaa parte era ea... avea lacrimi in ochi dar tot nu raspundea...

Candva am plans si am tipat de fericire, altcandva am plans si am tipat de durere.Candva am crezut prosteste in cuvinte rostite in graba, candva aveam planuri marete...acum am planuri realiste.Candva am crezut ca toate vor fi roz mereu, am crezut ca nimeni si nimic nu va putea sa-mi corupa inocenta.Caandva am iertat greseli de neiertat.Am fost tradata si am trecut si am mers mai departe.Candva am fost doborata, am simtit ca pamantul imi fuge de sub picioare si ca nu imi este nici o cale de iesire...

Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti`o doresti

Poate a fost o greseala facuta de mine dar fara intentie...sincer n-am realizat ca ti-am dat prea multa atentie chatterbox

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta!

Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Ma faci sa te mint.Ma indepartezi...Ma sufoci cand nu crezi unde sunt si aberezi.Nu ai intzeles ca...
    Miss Maddy a răspuns:
    1.Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

2.Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru ma-i lasat sa plec.

3.Sunt ca un inger fara aripi, fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate.

4.Incerc sa ascund calvaru numit depresie si zambesc fals doar pentru buna impresie.

5. E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

6.Invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau, care te iubeste si care tine la tine, pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sai spui ceea ce simti pentru ea!

7. Stiai ca barbatii si femeile sunt ingeri care au numai o singura aripa? De aceea este nevoie ca ei sa se imbratiseze, pentru ca sa poata sa zboare. Sper ca tu ai sa iti gasesti ingerul cu care sa poti zbura pentru totdeauna.

8. Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu.

9. Daca cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te iubeste mai mult decat mine.

10. Vorbele mele dor? Dar ce`ai vrea? Sa te alinte?

11. O dragoste incepe cu un zambet, se continua cu un sarut si se termina cu o lacrima.

"am nevoie de tine ca sa ma iubesti happy!"

"Si chiar daca n`am fost prima. stii si tu, sunt singura care conteaza!"

Chiar daca stiu ca ma minte, prefer sa il cred decat sa simt ca il pierd

". tu ai nevoie de mine, si eu de tine sad ti-as sugera sa treci peste mandria de sinehee hee"

"Nu m`ai lasat sa-ti arat cine sunt, m-ai judecat inainte sa ajung la inima ta, nu se face asasad. iubeste-ma pe mine nu imaginea mea."

A fost o greseala facuta de mine fara intentie. Sincer, n.am realizat ca ti.am dat prea multa atentie. laughing liber puiule :*. Du. te la prt ta sa te calmeze cum stie ea mai bine"

"♥Si poate voi iubii din nou ♥Eu nu fur inimi, le primesc cadou♥"...
  • 18 Aprilie 2010 12:15
    Miss Maddy a răspuns:
    Noi vorbim de parca ne-am certa`. Sa mor`!
    Cand spui "Ce mm faci?! Pe unde esti?!"
    Inseamna ca` vorbesti cu un prieten pe care il iubesti`! #

`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata

"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mine:X

Pentru ca putem! [love struck]" Sentimentele nu pot fi puse pe balanta. Nu ne poate desparti nici o distranta love struck. Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi. Mergem inainte cum stim noibatting eyelashes! blushing

"Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans pentru a iesi din impas!

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc!; x

Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana!

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln

Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain. – Dimitrie Cantemir

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lume.:X

Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.

Un prieten adevarat iti vede prime lacrima, pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate, sa dau ce-i mai bun din mine.

Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange....
  • 18 Aprilie 2010 12:18
    Miss Maddy a răspuns:
    Ti-am dat toate statusurile pe care le amlove struck...
    Sper ca merit funditasad.
    xXWhisperOfLoveXx a răspuns:
    Vreau funditaaa :X
    pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

___[]~[:*]~ CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza ~[phbbbbt]~___Vor dOAr sa mA scHimBe___PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData [!]~[:*]~[]___

Nu lucrez in weekend si in zilele care se termina cu ? i ? winking

Nu sunt! Cauta-ma pe google!

Fetele imi bat in geam, nu aud, am termopan!

M-am nascut normal. Scoala m-a tampit

Status under construction

Nu pot sa vb acum, am mancat ceapa…

Oferta toamna-iarna: la fiecare buzz dat primiti un ignore gratis!

2. Foaieverdesolzidepesteuiteprostucumciteste

3. Cica au pus turcii la intrarea in moschee un cuvant scurt neinteles nici de cei mai mari intelepti : DND

Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit. Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul. Ai fost alaturi de mine cand mi-am busit masina. Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!

Ai luat cu tine ce-aveam mai bun.atatea vorbe ce-aveam sa-ti spun.chiar de NU SUNT AL TAU.te voi IUBI mereu! tu ramai in sufletul meu."

nu ma supar ca vorbesti asa mult,atat timp cat nu te superi ca nu te ascult.

Caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine,un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des!

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia.iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist,tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! fie-ti teama de prieteni!

Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul. – Rabindranath Tagore

Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi.

Dragostea este o poveste straveche, dar care este totdeauna noua

Dragostea poate uneori sa fie magie. Dar magia poate fi uneori… doar o iluzie.

Dragostea nu e un sentiment, e o CALITATE

Exista atatea lucruri minunate…Numai...
  • 18 Aprilie 2010 12:19
    xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

"Problemele aduc experienta, iar experienta aduce intelepciune.

Daca toti oamenii ar sti ce vorbesc altii despre ei, nu ar mai exista nici patru prieteni

in lume.

La ce bun atatia prieteni? Unul singur e de ajuns, daca ne iubeste !

Îndrazneste sa te folosesti de mintea ta.

Fiecare dintre noi avem dreptul dezamagire . (Octavian Paler)

Nu putem invata fara durere.(Aristotel)

Viata e un mister. Nu iti pierde vremea incercand sa il descifrezi.

Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore De catre oameni care nici nu te

cunosc.

Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba

Nu vreau să mă schimb, fiindcă nu ştiu cum să mă schimb. Sunt deja foarte obişnuit cu mine însumi.

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Încearcă să ştii totdeauna ce vrei.

Ochii dezvăluie puterea sufletului.

Fiecare zi traita e o competite

cu un zambet treci cu mai multa usurinta peste toate .

"Atitudinea face diferenţa"

Sa fii ce vrei tu sa fii, nu ce vor altzii

Sa faci ce vrei tu sa faci, nu ce fac altzii

Sa gandesti cum gandesti tu, nu cum o fac altzii-Vescan - N-o sa ma vezi"

Daca nu incetezi sa crezi numai ce vrei, pierzi

Multi prieteni, putine suflete,

Multe lacrimi, putine zambete.

Inveti sa razi doar cunoscandu-ti plansul...

Fi atent la greseli incearca sa le corectezi

Lupta pentru tine o sa te ambitionezi

Treci peste toate a fost un hop in viata

Vor urma si altele tu priveste doar in fata!happy

Imi rupi inima-ti rup capu

...si daca realitatea e cruda am s-o pun pe gratar happy[paraitii-fara resentimente]

nu exista cuvinte mari

ci doar capete mici[cheloo-reactii adverse]

Marile incendii se nasc din scantei mici

Hai sa fim seriosi si ti-iti place .Daca nu ti-ar place mai lasa in pace!

I don't like to be bad I'm just tired to be nice

Daca vrei sa fiu numai a ta nu te grabi si nu dispera vrei prea mult din...
  • 13 Mai 2011 18:35
    alenxandraantonius a răspuns:
    Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat! oh go on
  • 17 Ianuarie 2012 21:28
    noSUno a răspuns:
    (y)frumoase statusuri
  • 22 Octombrie 2011 10:19
    Ro4cH a răspuns:
    Schimnb caiet A4 cu Audi acelasi model.
  • 18 Aprilie 2010 12:13
    Raspuns anonim:
    Nu am o inima larga
    Sa iubesc o lume-ntreaga
    Nu iubesc pe orisicine
    Te iubesc numai pe tine

rad cu tine si glumes
    poate crezi ca te iubesc
    eu iubesc dar nu pe tine
    cand am chef iti spun pe cine

sunt copilul care se murdăreşte cu ciocolată.
    sunt adolescenta care dansează în ritm alert.
    sunt romantica incurabilă care subliniază citate.
    sunt artista care îmbracă roluri
    sunt timida care nu sărută prima
    sunt suportera care aclamă din tribune
    sunt femeia plină de pasiune
    sunt pictorul buimac în varianta feminină
    sunt poştaşul cu scrisori de amor

acum că am auzit iar trenul după un timp în care încetase să vorbească am simţit că e vară iar
    şi că nopţile de vacanţă sunt cele mai bune confidente fiindcă ele ascultă, dar nu răspândesc taine asemeni omului, ci le desfac în zori să le topească Soarele

daca as fi nor, te-as invita sa dormi pe mine
    daca as fi vedeta, mi-as cauta numele pe google
    daca as fi clepsidra, mi-as deşerta nisipul la 16 ani
    daca as fi mazare, as fi cea din reclama bonduelle
    daca as fi o zi, as fi vineri
    daca as fi o luna, as fi august
    daca as fi cafea, te-ai droga cu minehappy

TU doar tu
    esti fiinta care ma face sa traiesc
    TU.fiinta care ma face sa zambesc
    chiar si pentru o prostie
    TU...fiinta care imi spune cat sunt de frumoasa
    chiar si dimineata dupa ce ma trezesc

esti patetik si tu sti
    nu mai cred in jucarii
    tu mereu crezi ca pun botu
    hai ca faci pe idiotu

Lumea e rea stii bine, asa a fost mereu, oricum nu fi dezamagit ca poate fi si mai rau

Nimeni nu-mi poate fura zambetul care-mi apare cand ma gandesc la tine. Si nimeni nu-mi poate fura inima, pentru ca ea deja iti apartine

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti

Am invatat azi ca viata nu e roz
    DAR pensula e in mana TA
    De TINE depinde cum o fardezi

In viata este ca la bal mascat, cand toata lumea isi scoate masca, piere veselia

Avem povestea speciala din ...
  • 18 Aprilie 2010 12:13
    Raspuns anonim:

"Problemele aduc experienta, iar experienta aduce intelepciune.

Daca toti oamenii ar sti ce vorbesc altii despre ei, nu ar mai exista nici patru prieteni
    in lume.

La ce bun atatia prieteni? Unul singur e de ajuns, daca ne iubeste !

Îndrazneste sa te folosesti de mintea ta.

Fiecare dintre noi avem dreptul dezamagire . (Octavian Paler)

Nu putem invata fara durere.(Aristotel)

Viata e un mister. Nu iti pierde vremea incercand sa il descifrezi.

Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore De catre oameni care nici nu te
    cunosc.

Pestii se prind cu undita, iar oamenii cu vorba

Nu vreau să mă schimb, fiindcă nu ştiu cum să mă schimb. Sunt deja foarte obişnuit cu mine însumi.

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Încearcă să ştii totdeauna ce vrei.

Ochii dezvăluie puterea sufletului.

Fiecare zi traita e o competite

cu un zambet treci cu mai multa usurinta peste toate .

"Atitudinea face diferenţa"

Sa fii ce vrei tu sa fii, nu ce vor altzii
    Sa faci ce vrei tu sa faci, nu ce fac altzii
    Sa gandesti cum gandesti tu, nu cum o fac altzii-Vescan - N-o sa ma vezi"

Daca nu incetezi sa crezi numai ce vrei, pierzi

Multi prieteni, putine suflete,
    Multe lacrimi, putine zambete.

Inveti sa razi doar cunoscandu-ti plansul...

Fi atent la greseli incearca sa le corectezi
    Lupta pentru tine o sa te ambitionezi
    Treci peste toate a fost un hop in viata
    Vor urma si altele tu priveste doar in fata!happy

Imi rupi inima-ti rup capu

...si daca realitatea e cruda am s-o pun pe gratar happy[paraitii-fara resentimente]

nu exista cuvinte mari
    ci doar capete mici[cheloo-reactii adverse]

Marile incendii se nasc din scantei mici

Hai sa fim seriosi si ti-iti place .Daca nu ti-ar place mai lasa in pace!

I don't like to be bad I'm just tired to be nice

Daca vrei sa fiu numai a ta nu te grabi si nu dispera vrei prea mult din prima...
  • 1 Septembrie 2010 15:44
    Raspuns anonim:
    Timpul ucide
  • 30 Decembrie 2010 21:21
    Raspuns anonim:
    A
  • 7 Ianuarie 2011 19:14
    Raspuns anonim:
    Totul ţi se pare mare când eşti mik...nu-i numik eşti un pitik! laughing
  • 8 Aprilie 2012 01:54
    Sa nu zdobesti un suflet ce sti k te-a iubit k poate pentru tine a plans si-a suferit
    Frumoasa-i prietenia
    Sa nu o lasi sa piara
    Caci este-un vis frumos
    Al anilor de scoala
    "Adio" i-o vorba scurta
    Dar e cu durere
    Deci nu-ti spun "adio"
    Ci: "La revedere"

"In lungul drum al vietii
    Sa nu uiti sa iubesti
    Dar cel mai important in viata
    Sa nu uiti sa traiesti."
    ca marea cea adanca
    si fara de sfarsit
    mi-a fost sinceritatea
    cu care te-am iubit...
    mi-as dori sa fiu o picatura de sange, sa curg prin venele tale, sa ajung la inima ta si sa raman acolo pentru totdeauna!

intr-o zi m-am intalnit cu dumnezeu.
    era tare suparat ca si-a pierdut cel mai scumpel ingeras...
    dar stai linistit...
    nu-i voi spune ca te am!

sa nu uiti ce-nseamna
    sa ai putere sa iubesti.
    sa poti cu fruntea sus sa spui:
    "de ce iubesc doi ochi caprui?"

programul saptamanii:
    Luni m-am indragostit
    Marti am suferit
    Miercuri i-am spus ca o iubesc
    Joi am asteptat raspuns
    Vineri mi-a spus s-o las balta
    Sambata am vrut sa ma omor
    Duminica m-am razgandit....si iata-ma si azi!

plangeam cand va vedeam impreuna
    plangeam cand te dadeam cu capul de bordura
    plangeam cand te bateam in dormitor
    si nu stiam de ce e sange pe covor?

E greu să urci pe scara vieţii
    Cu inima pustie
    E greu să suferi in tacere
    Şi nimeni să nu ştie
    Mi-ai dat sa-ti completez acest caiet,
    Dar de obicei, eu lucrez incet,
    in schimb la tine nu a trebuit
    Caci am spus ce am gindit.
    Nu te respect, nici te ador,
    Sa stii ca gindurile reale dor,
    Esti ipocrit, n-am ce sa-ti fac
    Doar sa-ti spun, si apoi sa tac.
    Legile elevului
    - Intotdeauna are dreptate... chiar daca nu i se da.
    - Nu copiaza niciodata... consulta.
    - Nu vorbeste... schimba impresii.
    - Nu isi distrage atentia... studiaza anatomia mustelor.
    - Nu chiuleste... este solicitat in alte parti.
    - Nu ramane corigent... este lasat corigent.
    - Nu fumeaza... se stimuleaza.
    - Nu injura...
  • 26 Aprilie 2011 12:33
    Symonikutza18 a răspuns:
    Ai incredere in mine! oricati baieti ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat!

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea, nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea!

Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Daca o privesti cand se misca e ametitor! Extraordinar, este verdictul tuturor!

Imi amintesc fara sa vreau de lucrui care m`au schimbat...

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Astazi te-as stange in brate asa cum n.am mai facut-o niciodata daca m.ai lasa.

Chiar de`ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii: viata e grea si lumea e rea.Cum as putea sa rezist, daca nu m`as purta asa?

Fiindca cea mai irosita zi din viata...Este aceea in care nu ai zambit!

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?"

Nu-i cere unei femei imposibilul.E capabila sa ti-l ofere si singura.

• 28 Octombrie 2011 15:38
    caraciuc a răspuns:
    Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti`
  • 9 Noiembrie 2011 15:08
    Izuuk a răspuns:
    M-am schimbatbatting eyelashes si pot visa acum :*. Nu mai vreau sa cer oh go on, voi obtine oricum love struck.

Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!
    I love my people!love struck big grin

Cand iti este greu.Si lumea te barfeste.asculta sfatul meu.ZAMBESTE!

In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

Sunt foarte derutata in camera mea, ma gandesc ca el acum e cu ea si eu sufar ca proasta`. oh go on

Este atât de schimbată! Exact cum ai zis tu că nu o să fie vreodată

"• Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt love struck..."

☻ Fă ce trebuie` să faci, ştii că o să ajungi dincolo de nori.` cineva ţsi-a dat aripi dar te-a lăsat să înveţsi singur să zbori!
    in ciuda lumii` am ramas tot impreuna`smug prin rele si bune-am trecut` tot impreuna`love struck asa ca lumea` poate sa vorbeasca`happy noi am promis ca ramanem impreuna`>big grin...
  • 15 Septembrie 2011 23:03
    Myhaaa a răspuns:
    Ca viata e un iad poate, dar din cand in cand e rai Daca o sa cazi o sa te ridici mai sus decat erai

Ti`e greu sa recunosti ca ea e lumea ta. Nu o vei putea uita oricat ai incerca.

Stii dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu.

Uite`ma sunt langa tine ;x Am fost si azi . Voi fi si maine day dreaming

Cu lacrimi in ochi ii spui ,,asta-i viata"`! `Singura avere care ne-a maï ramas este speranta`

Peste toate o sa trecem cu capu`sus.Ne avem una pe alta asta`i mai presus;x
    Cei ce sunt mari, Maine sunt mici, Astazi esti sus, Maine o sa pici.

"Si cand aveam probleme, imi spuneai : "Sunt aici , nu te teme.
    Cand te astepti mai putin se intampla si te intrebi "oare ma mai pot ridica ?"

Va iubesc atat de mult incat v-am spus : "Cu altele niciodata n`o sa pot sa urc mai suus

Pe vorbe nu dau nici doi bani si sa stiti ca sunt mandra ca am dusmani b-) Nu esti stapan pe viata ta, cine ti-o da ti-o poate lu

Spuneai candva, de muult : Daca te iubeste inca te-asteapta :-x

" Nu stii cum e viata ? Se intoarce roata Cel care greseste Intr`o zi plateste
    .doar tu poti alege...ce vei pastra si ce vei sterge
    [Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !]

ti-amintesti de trecut.ti-amintesti mereu.cine-a fost cu tne cand a fost mai greu love struck

Asa cum lacrimile nu mai dor dupa ce au cazutlove struck Asa nu merita sa fugi de ploaie daca esti deja ud!love struck

Spuneai ca ai probleme si ca trebuie' sa te-nteleg
    Te-am inteles, acum incerc din suflet sa te sterg

Aruncai mereu cuvinte, care si azi ma dor
    Dar ca proasta treceam peste, si ziceam ca te ador

Și stând în fața ta mă străduiesc să nu clipesc, ca nu cumva o lacrimă să îmi curgă încet pe obraz, ca nu cumva să vezi că sunt la necaz :-...
  • 18 Aprilie 2010 12:06
    dreamsk8er a răspuns:
    You are everything for me :X... sau Nobady's perfect but i like the way u are big grin.