| escroaca a întrebat:

Statusuri frumoasewinking

Răspuns Câştigător
| Miss Maddy a răspuns:

1. We have to look for the facts, not words (trebuie sa ne uitam la fapte, nu la vorbe)

I love you domnisoara Si sunt very mahnit Caci when i speak engleza You razi necontenit. I know esti englezoaica But it isn't important Amorul meu for tine Is very palpitant. I can't to sleep azi-noapte Si-am stat sa learn ceva From cartea de engleza Sa-ti tell iubirea me

don't worry, be happy(nu te ingrijora, fii fericit)

Don’t interrupt me when i’m talking to myself!(nu ma intrerupe cand vorbesc cu mine insumi)

2. Don’t be sad, don’t be blue.Frankenstein was ugly too (nu fi trist, nu fi suparat, si Frankentein era urat);

3. He who laughs last, laughs best! But he who laughs first, sees the point (cel care rade la urma, rade mai bine! Dar cel care rade primul, intelege poanta);

4. To be or not to be, this is the question (a fi sau a nu fi, aceasta este intrebarea);

5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)

6. A bird in the hand is worth two in the bush (o pasare in mana face mai mult decat doua pasari din tufis);

7. A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind (un prieten adevarat este greu de gasit; sa tii minte asta)

8. A friend in need it’s a frienf indeed (prietenul la nevoie se cunoaste);

9. A smile doesn’t cost anything (un zambet nu costa nimic);

10. Always imitate the behavior of the winners when you lose (intodeauna imita comportamentul invingatorilor atunci cand pierzi);

11. I can`t live my life without my angel!; x[Nu pot sa traiesc fara ingerul meu]

12. Take me as i am[Ia-ma asa cum sunt]

13. Dream as if you live forever and live as if you die today [Viseaza ca si cum ai trai pentru totdeauna si traieste ca si cum ai muri azi]

14. Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow(Invata din ieri, traieste pentru azi, spera pentru maine)

15. Good friends are like stars. you don't always see them, but you know they're always there!(Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.)

16.Sick of crying. tired of trying. Yes! I`m smiling! But inside I`m dying...(M-am saturat sa plang. M-am saturat sa incerc. Da! Zambesc! Dar inauntru mor.)

33 răspunsuri:
| caraciuc a răspuns:

Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti`

| Izuuk a răspuns:

M-am schimbatbatting eyelashes si pot visa acum :*. Nu mai vreau sa cer oh go on, voi obtine oricum love struck.

Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!
I love my people!love struck big grin

Cand iti este greu.Si lumea te barfeste.asculta sfatul meu.ZAMBESTE!

In viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

Sunt foarte derutata in camera mea, ma gandesc ca el acum e cu ea si eu sufar ca proasta`. oh go on

Este atât de schimbată! Exact cum ai zis tu că nu o să fie vreodată

"• Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt love struck..."

☻ Fă ce trebuie` să faci, ştii că o să ajungi dincolo de nori.` cineva ţsi-a dat aripi dar te-a lăsat să înveţsi singur să zbori!
in ciuda lumii` am ramas tot impreuna`smug prin rele si bune-am trecut` tot impreuna`love struck asa ca lumea` poate sa vorbeasca`happy noi am promis ca ramanem impreuna`big hug Te iubesc`!
•. si sta în casa trista, plânge dupa el, doarme cu tricoul lui, da' nu mai e la fel`. :-( •
Trecut? Inca trecutul e prezent, pentru mine. inca ma gandesc la clipe petrecute cu tine.
oricat ai incerca sa uiti, nu poti...o sa ai mereu in minte chipul meu si toate momentele frumoase petrecute impreuna
Candva poate am sa regret, dar acum vreau sa'mi vad de viata mea..."
N'ai sa intelegi cat imi e de greu...nu esti in locul mea
Am să.i iert pe toţi care decid să plece din viaţa mea pentru simplu fapt că au făcut parte din ea şi şi.au pus amprenta atât de adânc în sufletul meu încât nu o să.i pot uita niciodată
Nu te mai chinui sa iti afishezi un zambet larg pe fata cand ma salutzi. iar cand plec sa faci inventarul hainelor de pe mine! "
E greu sa plangi unde radeai odata Sa vezi cum fericirea de lacrimi e udata
nu intinde mana la nimeni ca te arzi, sh ai sa vezi cat d multi te uita daca maine cazi oh go on

Pacat ca te`ai schimbat. Pacat ca straLucesti ca un diamant FaLsificat`!;-j
timpul va trece...eu voi incerca sa uit...dar nu pot lasa in urma tot ceea ce intre noi a fost odata.in adancul inimii mele inca mai tin la tinecrying
Prietenii sunt ca şi curcubeul: îţi luminează viaţa când ai trecut printr-o furtună.
Ma bârfiti. Ma vorbiti de rau.Dar tot la mine veniti când dati de greu.
ღOamenii pe care crezi ca-i cunosti mai bine, sunt cei care te dezamagesc mai des.
ღProblema ta e si problema mea. Daca tu dai d belea.Dau si eu d belea. UNITE, asa am fost mereu.IMPREUNA nimic nu e greu
ღTot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat. Hai lasa`ma pe mine sa-ti arat cum sunt de fapt.; x ]
ღBaieti ca tine gasesc peste tot... Poti sa pleci ma doare.n cot!
Hai bye`bye ramâi cu binnee... Vezi ca întreaba curvele de tinehee hee
Uite ne-am impacat, stiu puppy dog eyes. dar trecutul nu o sa uit niciodata :*
In romanaalaughing. Fundita

| Myhaaa a răspuns:

Ca viata e un iad poate, dar din cand in cand e rai Daca o sa cazi o sa te ridici mai sus decat erai

Ti`e greu sa recunosti ca ea e lumea ta. Nu o vei putea uita oricat ai incerca.

Stii dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu.

Uite`ma sunt langa tine ;x Am fost si azi . Voi fi si maine day dreaming

Cu lacrimi in ochi ii spui ,,asta-i viata"`! `Singura avere care ne-a maï ramas este speranta`

Peste toate o sa trecem cu capu`sus.Ne avem una pe alta asta`i mai presus;x
Cei ce sunt mari, Maine sunt mici, Astazi esti sus, Maine o sa pici.

"Si cand aveam probleme, imi spuneai : "Sunt aici , nu te teme.
Cand te astepti mai putin se intampla si te intrebi "oare ma mai pot ridica ?"

Va iubesc atat de mult incat v-am spus : "Cu altele niciodata n`o sa pot sa urc mai suus

Pe vorbe nu dau nici doi bani si sa stiti ca sunt mandra ca am dusmani b-) Nu esti stapan pe viata ta, cine ti-o da ti-o poate lu

Spuneai candva, de muult : Daca te iubeste inca te-asteapta :-x

" Nu stii cum e viata ? Se intoarce roata Cel care greseste Intr`o zi plateste
.doar tu poti alege...ce vei pastra si ce vei sterge
[Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !]

ti-amintesti de trecut.ti-amintesti mereu.cine-a fost cu tne cand a fost mai greu love struck

Asa cum lacrimile nu mai dor dupa ce au cazutlove struck Asa nu merita sa fugi de ploaie daca esti deja ud!love struck

Spuneai ca ai probleme si ca trebuie' sa te-nteleg
Te-am inteles, acum incerc din suflet sa te sterg

Aruncai mereu cuvinte, care si azi ma dor
Dar ca proasta treceam peste, si ziceam ca te ador

Și stând în fața ta mă străduiesc să nu clipesc, ca nu cumva o lacrimă să îmi curgă încet pe obraz, ca nu cumva să vezi că sunt la necaz sigh

Imi spui ca nu m`ai iubit.K`am fost doar o ustensila Ca m`ai folosit.Cand aud deasta mi se face sila oh go on

Ji ce?! Daca as vrea m'as schimba.Dar uite ca nu vreau.Pa

OriQum va fi altciNeva in LoQu tau MeReu ! winking

CuLoaRe,sOaRe. parea ca n'O mai dOaRe.

Visele sunt ruinate,s`a cam dus speranta De aceea nu voi mai iubi,ca sa nu`mi complic viata. .

de ce te feresti,de ce te porti asa.Ma simt suspecta, mereu vrei sa ma prinzi cu ceva dar dupa pLoaia ta,viNe si soareLe'Ntro zi.chiar daQ faQ muLte prostii si spuN numai porcarii.

Nu a fost singura,daR a fost prima care te'A faQut sa tRemuri,sa nu mai dormi,sa plangi si sa'ti doresti sa mori.Ai grija de ea,Q tot la tiNe viNe,si orice face,face doar pentru tiNe !

E o perioada in viata cand ti se vede pe fata Cam cata viata ti'A ramas de aseara pana dimineata.

Tee` detesti`. O` vezi` cum` pleaca` cu` ochii goi`. Tu` prea` mandru` s-o opresti` . Crezand` ca` vine` inapoi` !

el chiar ma iubejte si'N fiecare zii mi-o doVedejtelove struck

Si vine`o zi in care ea se`ntoarce tot la tine
Ea plangand ca ceva nu`i mai convine

Nu pot sa fiu perfecta oricat as vrea
Si inca simt ca locu` tau e gol pe canapea

Sufletul meu in cautarea ta incepe sa rataceasca
Inima mea rece nu credea c-o sa iubeasca

Inca din prima secunda cand te-am vazut aveam sageti in piept
Eu am ales sa plec dar inima mea m-a obligat sa astept

Si da ! Mai am acelasi vis, dar oare iti mai pasa?thinking

Hay sa vedem cine s`a schimbat oh go on cine pe cine a tradat;]

lasa-ma cu texte ca ti pasa sau conteaza, lasa-ma cu lumea care nu ma
agreeaza aproape tot ce mi-am dorit am obtinut si daca nu a fost asa e pentruk nu am vrut ;]

Inventeaza `ti reguliLe tale in jOcul altcuiva Fi fals triseaza des;,Si fi sigOr ca vei casthiga Un jOc pervers Lomea jOaca dOar pe interes smug

Am avut ocazia sa ma joc Qu oricine.si totuji am ales sa te iubesQ pe tiNe

Promite`mi ca vei fi si maine cel pentru care eu traiesc.

Şi doare iar. Cum a durut demult Dar trece. Şi`o iau de la început.

Cica nu realizezi ce ai avut pana nu pierzi Dar sunt sigur ca nu obtii nimic daca nu crezi Nu avem nevoie de o despartire sa ne dam seama Stim sigur ca doar impreuna invingem teama

Daca ai de spus ceva,nu te mai pot asculta,ca de azi in viata mea ti-a luat locu altcineva

iubesti . ? cu ce folOs daca nu esti iuBit?straight face

N`ai sa potsi pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •

Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viatsa mea •

• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multsi care nu stiu ce vor • J` tsine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete

• Model de femeie care caute scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta`i cea mai buna cheie •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

Ce te face sa crezi ca el era "The one" ? ? Ai crezut ca stai o viata Dar n-a trecut un an Ai pus prea mult suflet Nu-ti face corectie ! N-ai gresit cu nimic ? Deci ia-o ca pe o lectie !

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa`ti duc dor !

E nasOl sa ma sufOci cu dragOstea ta tu nu intelegi ca imi place libertatea ?

La inceput mai mult ca sigur pare perfect...la sfarsit aproape totul e defect ;-j

Sentimentele nu pot fi puse pe balanta no talking Nu ne poate desparti nici o distanta [big grin] Suntem suflete perche mereu in zbor [love struck] Am nevoie de tine ingerul mheu pazithor [love struck]

Ai Fost PE RAnd PosEsiV, GeLos, OrgoLIos,Indiferent si``,logic[big grin] ProsT [winking]...J``Un ClaSic AdeVaratH...Ti``Ai Dat SeaMA De Ce Ai AvuTh ExacT cand S``A TerMinAt [laughing]

Stiw ca esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceeasi pustoaica usor de manipulat !

De-ai privi adânc în ochii mei Ai vedea ce-nsemni pentru mine Aş renunţa la toate pentru noi Nu pentru iubire love struck

Nu te pune cu noiwinking Sa`ti intre bine`n cap.ca o dam in nesimtire si te-am faultat winking

Cineva sa ne aduca vara inapoi!love struck Vreau sa fie vara iar, doar pentru noi doi!

Acum am crescut si tot mai mult am realizat, Am realizat ca esti un prieten adevarat Niciodata nu ai uitat sa fi langa mine Si eu voi fi la fel langa tine!

De`a lungu' timpului am invatsat ca din 10 prieteni doar 2 sunt fratsi defapt winking

IL IUBESC ! Stii de ce? El nu imi numara pe degete greselile. El e total diferit de ceilalti. El ma alinta, ma rasfata cat se poate, dar ma si trezeste la realitate.

E vina mea,c-am vrut sa iubesc E vina mea,ca n-am vrut sa te ranesc E vina mea,ca am incercat sa traiesc Vise ce ieri s-au pierdut

Ce amintirii love struck, tu te`ai schimbat. M`ai facut sa plang prea des,da n`am renuntatlove struck

"Il faceai fericit :-x. Era fericit. Ca te`avea din nou pe tiinelove struck. Si nu mai conta nimicc

Pentru ca nimeni nu`i ca mine nimeni nu`i ca tine. Ink`o data`ti spun ca pentru tiine fac tot,fac tot:-x

Oamenii vin, raman, pleaca si nu-i poti judeca Dar cand pleaca, pleaca cu-o bucata din inima ta Imi amintesc de atatea, sincer chiar imi e dor Pana si de momentele mele , credeam atunci ca doroh go on

candva. Am tzipat sji-am sarit in sus de fericire. Am trait din dragoste. batting eyelashes Am iertat gresjeli de neiertat. ! Am facut multe lucruri din impuls.

| dreamsk8er a răspuns:

You are everything for me :X... sau Nobady's perfect but i like the way u are big grin.