| Bianca_7258 a întrebat:

Statusuri?! Funda love struck

4 răspunsuri:
| ionela22 a răspuns:

1. Dragostea eterna dureaza 3 luni.
2. Nu te baga in lumea drogurilor…. suntem si asa destul de multi
3. A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.
4. Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca…. sa isi dezvolte ambele calitati.
5. Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.
6. Pestele care lupta impotriva curentului…. moare electrocutat.
7. Inteligenta ma urmareste….dar eu sunt mai rapida
8. Nu sunt complet inutila….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
9. Viata este un vis, dar a visa nu inseamna a trai.
10. Fac baitza cu ratushtele
11. Plecat sa fac planuri, sunt cam ametit…bautura da-o dracu
12. Te superi daca te plagiez? sau trebuie sa cer dreptul de autor
13. sufar de sindromul ladp/nft (nu cred ca ati vrea sa stiti ce inseamna, eu am aflat si m-a pufnit rasul)
14. In deplasare la Wecinul Costica
15. Cand viata te ia la misto, clic aici www.cimitir.ro
16. 2 fuckig fucked 4 u all (scris de o tipa…blonda…)
17. barbatii sunt doar o prelungire a penisului
18. logica multor femei te sufoca prin lipsa ei
19. in iluzie ne inecam deziluziile
20. dragostea=batati de inima pentru dureri de cap
21. nu exista durere mai umilitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet, unui barbat nedem de iubirea ei
22. cand femeia iubeste,iarta orice, chiar si crimele; cand nu mai iubeste nu iarta nimic, nici chiar virtutiile
23. durerea o simti cand te rapune nu cand o strapungi
24. ocaziile nu sunt pierdute; altcineva le va lua pe cele pe care tu le-ai omis
25. nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti

1. Inteligenta ma urmareste dar eu sunt mai rapid ca ea!
2. In lumea asta exista 2 tipuri de persoane: EU si persoane care si-ar dori sa fie ca mine!
3. Cand formezi un numar gresit, nu suna niciodata ocupat.
4. Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?
5. A bad workman always blames his tools (un muncitor prost da intotdeauna vina pe unelte)
6. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu.
7. Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)
8. Cu aripi de fluturas, vine in somn un ingeras si ghici ce are pentru tine? Pupici dulci de la mine ca sa poti dormi mai bine.
9. Exista sex fierbinte, sex repede, sex in grup, sex protejat, sex prin telefon, insa pentru persoane ca tine exista… masturbarea.
10. Am fost arestat(a). Agentii m-au inchis pentru posesie de prea multa frumusete. Cautiunea poate fi platita doar de cineva urat. Asa ca grabeste-te!
11. Nu mai sunt un golan, suntem doi.
12. Toate statusurile sunt ocupate!
13. Ochii albastri ca seninul te imbata ca si vinul.
14. Toata lumea cauta statusuri geniale.
15. Cred ca ar fi timpul sa-ti ofer putin timp din timpul meu.
16. Purced din copilarie in copilarie.
17. M-am nascut sa fac fite, nu sa le suport.
18. Brb. Sunt la cura de betie.
19. Daca maine nu mai sunt pe mess inseamna ca am castigat la loto.
20. Te dai scumpa, dar eu te stiu de cand erai la reduceri.

1.Un barbat intelept nu isi contrazice nevasta.
2.Barbatii sunt ca jocul de carti.
3.Cum iti asterni, cum vine altul si se culca in locul tau.
4.de profesie gigolo – caut loc de munca
5.Le stiu pe toate ….da-s maritate
6.La multi ani celor cu nume de buruienimare e gardina lui Dumnezeu cu portile
deschise si prostii sar gardu.
7.Signing In.
8.Nu Ma Supar Ca Vorbesti Asa De Mult.Atata Timp Cat Tu Nu Te Superi Ca Eu Nu Te Ascult
9. Fara BUZZ ca-mi deranjezi neuronii.
10.Sunt singur si sunt sigur ca si tu esi sigura ca nu mai vrei sa fii singura.

1.Sunt foarte sexy. ma scoti la un Pepsi?!

2.Cine vrea bomboana dulce, uite asa te seduce. Buburuza care zboara, si care te baga-n boala.

3.Prea dulce ca sa fiu light.

4.Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unui baiat dragut ma inveseleste. Vrei sa imi zambesti?

5.Caut tanar sa intoarca partiturile unei pianiste.

6.Esti incredibil baietas. incepi sa-mi placi! Orice-ai face doar sa nu te lasi!

7.Stiu ca sunt cool si stiu ca sunt frumoasa! Alte dume mai ai? Cand ai terminat imi dai un beep. Te pup, pa!

8.nu stiu daca ti-ai dat tu seama. / Da’ cam ti-a scazut vrajeala / Insa de pot ajuta / Iti dau un pic din a mea.

9.Vai vai vai, aici scrie DND! Tu stii sa citesti?

Ti-am auzit numele si nimic nu m-a putut opri sa te intalnesc, mi-ai vorbit si am inteles ca nimic nu e intamplator. Ai simtit ca te caut si ai aprut odata cu Sf. Valentin, sa-mi darami o lume pentru a-mi construi alta, asa cum am visat.

Si uite cum dintr-o pura intamplare, soarta mi te-a scos in cale. Eram noi doi si o pasiune ce ne lega mai presus de cele pamantesti, eram greu de inteles, dar stapani peste o iubire ce invingea totul, o iubire suprema greu de egalat…

Ai devenit soarele ce-mi lumineaza zilele, esti esenta cu care ma hranesc in clipele mele de slabiciune, esti mana puternica ce mereu ma indruma pe calea cea buna, esti mica mea bucatica rupta din Rai, esti ingerul ce mi-ai fost trimis pentru a-mi indrepta calea si a ma face sa cunosc adevaratul sens al vietii si al iubirii sfinte, esti totul si asa vei fi mereu!

Statusuri in versuri de Sfantul Valentin, Statusuri de dragoste Valentine’s Day noi 2011

D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem 2 maini sa tinem 2 ochi sa vedem 2 urechi sa auzim dar de cene-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Valentine’s Day a strans in ea un intreg anotimp de dragoste. E vremea sa gustam impreuna din fructele coapte si rosii.

Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3 nici macar doua ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

Nu imi pot imagina sa-mi petrec Ziua Indragostitilor cu nimeni in afara de tine. Stau sa ma gandesc cum a fost viata mea intainte sa te cunosc si nu reusesc sa-mi amintesc mai nimic.
Fie ca soarele sa-ti zimbeasca de fiecare data cand iti vine in minte chipul meu si sa ti se incalzeasca sufletul de fericire si bucurie. Esti cel mai frumos lucru din viata mea, tu esti cel mai minunat vis al meu. Dumnezeu mi l-a indeplinit cand mi te-a scos in cale.

Esti cea mai frumoasa minune din viata mea, tu esti dorinta mea dintotdeauna: sa iubesc, sa fiu iubita! Dumnezeu mi-a indeplinit-o cand mi te-a scos in cale TE IUBESC mai mult decat viata
mea, tu esti totul pentru mine! Iti multumesc ca-mi esti alaturi "la bine si la greu" iti multumesc pentru "Noi" – cea mai puternica galaxie din cate exista!
Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine …
funda?

| Lyzzshza a răspuns:

•♥• Sentimentu`i pur cand e reciproc!

E o pozza cu noi ce'mIi spune ca lipsesti!

Mai gandeste-te o data. Cum ar fi inima ta? Atunci cand nu mai e ea?!

Mersul ei de scena.Te baga in dilemasmugVorbeste ca O profesoara, cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitii propribatting eyelashes iar voi TARFELOR da-ti Copy!

Pe Botic Cand m-ai pupat mi-ai dat mintea peste Cap sI m-ai patat Cu aTa iubire sI Nu Scapi Usor De mine

Noii 2 am facuut un legamant Cat voom traii pe pamanth, Nimenii sa nu ne desparthaa Nikiodataa, niciodata

TiN LanGa Mine Doar Pe Cine Iubbesc De Restu Doar Ma Folosesclove struck

=Niciodata nu voi fi la fel ca la-nceput. M-am saturat sa joc mereu acelasi joc stupid.=

Ne leaga zambete sh lacrimi, n` leaga 0 prietenie fara margini

Na! Citeste, retine, baga bine in cap. Si nu uita nici intr-un veac: Eu sunt fetita ce ti-a pus capac!

♥Pot Sa Plec, Pot Sa StauhappyPot Sa Fac Ce Vreau! Si Daca Plec, Unde Merg Tot Cu Mine Il Iau! Poate Stii, Poate Nu, Da` Iti Spun Mereu.El A Fost Si Va Ramane Doar Al Meu!

• ~ Fie ca am plans` sau ca am zambit`. Mereu am fost de nedespartsite`

Nu Sunt O MaRioNéTàwinkingImI VoI AtinGé ScoPu'batting eyelashesEo FaC CàrTziLé Si JoCu

Soarele nu e.sad s`a pierdut, nu mai iese din mare ca anul trecut.straight face

x` t3 iUbEsSsK PaNa` la` dOaMne3` dOaMne3` si` nApOoI`, de3` Un InFiNiTh` de3` oOrI

; x arє putιnι anι sι nu stιє cє sιmtє smug azι tє ιubєstє. maιnє tє mιntє; x •°""

Trai3sc p3ntru pr3z3nt, vis3z p3ntru viitor, invat din tr3cut

LiBeRa sa uiT si Sa Ma InDRaGoStESc

Aii grija bahhhhhwaiting Nu te da la ell...Cat timpp e cu mneeeee, Scrie (numele tau) pe el`!"

Ma supery.Si a 2 a zii Io te iert orice ar fyy.Dar de fiecare data.Tu ma certi nevinovata.Inima meaa nu poatee.Sa stea de tineeee departee! [T`iUbeSc`iuBytHw.`]"

Falsifica un zâmbet,
Prefa`te ca e bine,
Minte`i pe cei din jur,
Dar nu pe tinehappy


; x poate eu nu stiu ce`i dragostea.dar d tine` m`a legat ceva; x

Poate impreuna! Mana de mana! OF, ce frumos suna:X

Zambetul este accesoriul meu preferatsmug

De cate ori visele se sfarsescstraight face De atatea ori ma ambitionez sa reuseschappy Am drumul meu si asta nu se va schimbabatting eyelashes Se aude o voce raised eyebrowsshhht. Speranta moare ultimahee hee

StOoP! Gata-Gata, nu vreaU sa ma fUre altuwaiting fura.ma` tu ca`i maI bine, ca sh mie'mi` convinehee hee

Viata mea. E un sir nesfarsit de intamplari. Un film pe care nu-l privesc ci il traiesc!

`• Fiecare poveste are un sfarsithappyDar In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceputlove struck

[love struck] Orice s`ar intampla el p mine` ma iubeste`[love struck] Eu sunt fetita lui si fara mine`innebuneste` [love struck]

Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat.

Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat, dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat.winking

Sper ca te-am ajutatbig hug

| Izabelaisa a răspuns:

Cele mai frumoase care imi plac mi-e sunt astea happy!


O vezi cum pleaca! Cu ochii goi! Esti prea mandru sa o opresti! Crezand ca vine inapoi!

Poate acum nu ai chef sa o bagi in seama...dar daca maine dispare ai sa vezi ce mult inseamna!

Nu mai pune tu atatea sentimente din prima.Ca in scurt timp te lasa la pamant,mai rau ca herOina.
Si ai lasat-o sa plece chiar de nu a meritat)

Te-am imbratisat nopti intregi iar acum te prefaci ca nu intelegi!

`Nu incerca sa te joci cu mine,pacalindu'te pe tinewinking.
Uita'te la tinestraight face! Te ranesti,ranindu'ma pe mineoh go on!`"

Un om poate uita tot ce i`ai facut, dar niciodata n`o sa uite cum l`ai facut sa se simta!winking







ConTeaZa Doar Ce VreAu!; x"

"S'a Te Pastrez In Suflet As Mai Vrea Dar Daca O Fac Imi Dystrug Inima
Si cand Stau Langa Tn Park Ay Fugy De Mn Si Ori Ce'as Face Tot Nu'i Bn"

Ce E Frumos E Redus[love struck]"

Oricat ai fi de dur tot la mine te gandesti"

Poate neam mai certat dar tot ne-am impacat.
o zi in care am plans si alta in care am ras ne-a fost usor...
si greu ne-a fost bine si rau prin cate am trecut noi am ramas amandoi

Focul de ieri aproape s-a stins Insa traiesc, rezist... asa cum ti-am promis"

TI CAUTA PREZENTA! DE CE SUFERITI AMANDOI DAR NICIUNU NU RECUNOASTETI"

Lupta pentru visul tau, chiar daca te ranesti pe drum! Dragostea e ca zambetul;
daca n-o daruiesti, nu valoreaza nimic!"

Niciodata nu ar trebui sa lasi orgoliu sa fie mai important decat iubirea!"

Sa ma iubesti asa cum te iubesc si eu si pentru noi sa dai orice oricat ar fi de greu!

Stii...Cand totul imi e permis...Ma atrage mai mult ceea ce imi spui TU ca e interzissmug laughing) :X
. tra? m cl? pa? n or? c? mom? nt? la or? l? d? tr? st? t? tr? c? m abs? nt?; x."

"Va veni sh randul meu...sa te judec cum vreau eu...winking"


Convinge'ma ca m-am inselat.ca TU nu esti asa de fapt."""

Si apoi strigi razand cand ma ciufulesti : Miss Hollywood, ce frumoasa estiiii. laughing)""


Lumea fuge de cuvinte!straight face...Deja nimeni nu mai spune ce simnte!:-

Întrebări similare