| Anca_6108 a întrebat:

Statusuri pentru poze...

7 răspunsuri:
| ladyd_3994 a răspuns:

Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

"Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le!"

"Adevărata prietenie nu constă în numărul de prieteni, ci în devotamentul şi valoarea lor."

"Copilăria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicaţii niciodată pentru că prietenii tăi nu au nevoie de ele iar duşmanii tăi oricum nu te-ar crede!"

"Puţine prietenii ar supravieţui dacă toţi am şti ce se vorbeşte în spatele nostru!"

Fii civilizat cu toţii, sociabil cu mulţi, familiar cu câţiva, prieten cu unul/una şi duşmanul nimănui

"Mândria este o demnitate rău plasată în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admiră decât pe sine!"

"Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbeşte pentru că s-a petrecut."

"Doar pentru că cineva nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeşte cu toată fiinţa sa."

"Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!"

"Uneori acel lucru pe care o cauţi va fi singura pe care nu o poţi vedea."

"Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă."

"Zâmbeşte celui care te-a părăsit ca să nu creadă că-ţi pare rău!"

"Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume."

"A ierta este o faptă mai nobilă şi mai rară decât aceea de a se razbuna."

"Zâmbetul durează doar o clipă,dar amintirile lui o viaţă întreagă."

"Sunt succese care te înjosesc şi înfrângeri care te înalţă."

"Zborul este învăţarea aruncării tale pe pământ cu rateu."

"Dacă ai succese, poţi câştiga prieteni falşi şi duşmani adevăraţi. Încearcă oricum ar fi!"

"A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni."

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

-sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand te-am cunoscut si inca alte cuvinte care imi intra in minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud

-Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

-Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !

-Ti se pare ca e un vis.dar.e realitate;x

-traiesc din amintiri.si'mi doresc sa nu uit niciodata clipa in care ne'am cunoscut

-esti aproape.da totushi.atat de departee

-rau si bine langa tine!

-poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi

-I'm still loving you.like it was the first time;x

- All this time in love with you was cry.

- I need a miracle.i wanna be your girl.Give me a chance to see.That you are made for me;x

-totul ti se pare mare cand esti mic.nu-i nimic!

-Nu credeam ca'mi va fi rau.Am fost noi.Akum sunt eu

-E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trekut tot ce ai simtit.

-esentele tari se tin in sticlutele mici :->

-Mie greu sa'ti spun in vorbe ce e in inima mea.

-Atata timp cat nu-ti pasa unde esti.nu te vei rataci niciodata

-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s'a intamplat :X

-Chiar daca iti pierzi aripile-n zbor.continua sa visezi

-Hai sa zambim si sa visam

-Imi place sa aud cand imi spui.te iubesc:X

-Zi de zi.pas cu pas.te gandesti,ca si el te iubeste,si tu il iubesti.

-zeci de gesturi.mii de vorbe de sute de ori.orice ai facee...ramai in sufletul meu;x

-candva nu demult mi'a scapat ceva...atunci tu ai intrat in mintea mea.

-Viata poate fi inteleasa doar privind in urma ,dar poate fi traita doar privind inainte...

-incepi sa'mi spui:"s'a terminat". sh acum regreti ca ai plecat.

-te'am iubit.te iubesc.sh te voi iubi pana la infinit:X

-Langa tine vreau sa visez si sa mai stau.

-dragoste`i un sentiment ciudat.m`a facut sa visez neincetat

-Dupa mult timp iti dai seama cat de mult iti lipseste acel cineva

-Nu am nimic de pierdut daca o iau de la`nceput

Be smart. Be clever. Put me in your heart 4ever!

Azi in urma voi lasa zilele din viata mea,clipa cand eu te am pierdut,ziua cand te am cunoscut.

Iam de mana sa facem o plimbare ,sa fim doar tu cu mine pan' la rasarit de soare, fara prieteni, fara timiditate, fara telefoane si apeluri ratate.

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez.

Dau rime coerente.Te ard la sentimente.Tsi se pare un miraj.Fac ce fac si te scot din peisaj.
.
Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

Iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy...iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mika vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada.

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu.

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost.

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez.

Saruta`ma cum ai facut`o prima data!

❤E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti.

"Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare .

Stau si privesc afara,vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine,cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul,tu esti acum undeva departe

Asta e felul meu.daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu

"E în zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte."

A part of you has grown in me. And so you see, it's you and me together forever and never apart, maybe in distance, but never in heart

Tocuri inalte, parul lasat pe spate.Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina.Daca nu esti atent ramaï fara un cent.""

II ignoram pe cei ce ne adora.ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Ejti ingerul ce ma pazeste[:X]Esthi soarEle ce ma inCaLzeste EjtI luNa cAre IN fiecaRe NoaPte imi VorbesTe sH steaUa cAre PT.mINe StraluceSthe

Eu Sunt Fericita Cand Vad Ca Alta Ma Imita*Ca Mi Se Face Publicitate Gratuita*Si Vorba La Lume*Chiar Daca E Rea*E Tot Buna*In Favoarea Mea

~vReaU ;x cE`i aL mEu` sA fiE aL meu~,~ NimeNi sA nu iuBeaScaa cE iuBesC eU ;x~

Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X

Nu am nevoie de prieteni falsi,Detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea,Daca e a lui Nu poate fi si a ta!;X

Loveste direct, asigura`te sa fie perfect! Asculta tot , NU crede nimic , Asa castigi respect!

"`!O arde indiferentă băăă proasto[●๋•»Am MuLtI pRiEtEnI cArE`mI sUnT dUsMaNi TaCuTi! CiNe E dEsTePt Sa`NvEtE : pRiEtEnI aU mUlTe FeTsE!«●๋• [o.O]]`!"

Hai trage.ma in piept si tine.ma.n plamani . ! Sa fiu la tine.n cap inca vreo 2 saptamani ;xx !

Pun punct.Mă trezesc.Termin cu visele.Termin cu ce’am rămas.Şterg amintirile. Închei capitolul din istoria noastră!

Vrei sa ma schimbi ? Schimba`te tu primul.Tu esti doar personajul.Eu fac filmul`

Si cu toate c`a pus punct, spunand ca s`a terminat,Sufletul ii va sopti in gand: "nu am uitat"

Credeam ca am uitat de toate`.Da` nu se poate`.Astea's vise colorate`!

Mereu cu zambetu` p buze` Pentru ca are cine s'o amuze`

Stii`? Cand e vorba de tine ma doare'n 14`

Adevarul suna cam asa: Chiar daca ai puterea sa ascunzi, ti- e dor de ea !

ma uit in ochii tai si vad prin ce treci. esti ca si mine, obisnuit cu noptile mai reci.

Oricare va fi ea.Nu va purta amprenta mea

E in zadar sa ii vorbesti celui ce nu vrrea sa te asculte

Şi nici măcar eu nu mă cunosc.Aşa cum tu mă ştii pe mine.Mă tem uneori că ai să pleci.Şi nu vreau să mă laşi fără tine.Iar eu nu sunt eu.De fapt, fără tine, sunt nimeni!

ZambeShtee`! Tu ejti tOt Ce am mai bun`[]

"Nu exista cai gresite,doar drumuri alese prost,nu exista "nu pot",doar"nu vad nici-un rost",nu exista bun simt,doar buna purtare,nu exista dragoste ci numai senzatie de atasare

Nu`s ca voi si nu am fost niciodata.Nu`s ca voi va repet inc`odata.Nu am vrut,nu am nevoie.de mila nimanui.Prietenii p care`i am docamdata`mi snt destui

Pentru cei care atunci cand vad o fata li se-aprinde scanteia Inchideti-va in casa si aruncati-va cheia !

E normal ca EL ,să plece.Pentru că , EA nu a avut grijă de el

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte .♥

E toamna. Si frunzele acopera fiecare cuvant .Si ne imbraca de parca-s camasi ce-au fost apretate de vant

cate promisiuni false nu ti-a facut? si de cate ori iti spuneai" de maine am sa-l uit"?

Spune cat de mult pozele cu voi le priveai si cate servetele pe seara consumai ?

• prin zambetele tale am invatat sa zambesc si prin lacrimile tale am invatat sa iubesc.Acum cuvintele tac. Stiu ca ti-am cerut prea mult. cum asi putea sa uit prima atingere.primul sarut

.Dar nu stii ca vreau macar o zi pana la apus .Sa regasim impreuna amintiri care s-au dus

orice ai face de tine nu poti fugi, e ca si cum te-ai privi in oglinda si te-ai minti. oriunde ai fi traieste clipa. nu sta. Ca e pacat sa pleci si sa nu lasi ceva in urma ta.

Esti glasul ce-l aud cand totul in jur a tacut,cand totul in jur a trecut.si poate n-o arat.Dar mi-ar fi mult mai greu, Daca asi ramane fara tine.Doar un simplu Eu

Fa-ti timp sa-ti amintesti ca imbatranesti , trec anii. Fa-ti timp sa vezi ca intre prieteni nu au loc si banii

• Trebuie sa fiu eu ca sa reusesc!

Pentru ca viata nu e nici roz,nici mov,nici verde.e o chestie asa,cu multe pete. !

Ea te face sa`ti fie dor de clipa care inca nu a trecut.;x

Tu nu sti ce inseamna arta de a invinge Sa fi fierbinte chiar daca afara ninge .

Nu te mai uita,nu mai ai tu fraiere fata de ea. Cand era cu tine tacea,nu comenta. Uita.te acum, e cu totul alta.Pt. ca brunettele sunt speciale!

Exista adevaruri pe care trebuie sa le colorezi ca sa devina vizibile. ."

Pentru că eleganţza , impune respect

Si-ti vezi de treburi ca oricum viata merge-n suturi.Ai cazut.Te-ai ridicat.inveti noi moduri sa te scuturi.

Ea va fi cea care n-o sa-ti intoarca spatele.ia-o de mana si priviti cerul senin si ai sa simti ca ai primit tot ce-ti doreai pentru c-ai tras din greu ca sa le ai.

Zici ca nu se mai poate, ca le'ai vazut pe toate Poate ar trebui sa cauti fericirea'n alta parte

daca ti-e teama asculta-mi vocea ca te indruma si peste toate trecem impreuna. zambetul tau ca de copil nu se razbuna. ma face sa ma simt cea mai puternica cand te tin de mana !"

ai ridicat din prima cu tupeu cortina ce acoperea teatrul viselor din sufletul meu. suntem actori noi doi, jucam un rol ciudat cu scene pe care nu le-am mai repetat

Eu raman un timp langa tine sa gasim parcului rama. Deci ma vei gasi aici atat tïmp cat e toamna

As vrea sa nu te indepartezi prea mult Ura in tine sa n'o strangi Si as vrea sa sti ca la mine Vei avea mereu acel umar pe care sa plangi"

As vrea ca peste doi,trei ani sa imi apari in cale si sa-mi soptesti 'Aveai dreptate atunci cu vorbelea alea ale tale'.

Lumea e o scena.Viata e un act.Ai venit.Ai vazut.Ai plecat !

Hai sa-ti zic ceva. Esti cu mine sau impotriva mea

• La tot pasul sunt vorbe de rau si nu-mi pasă, in ciuda tuturor duc o viata frumoasă!

Am nevoie de-un minut ca sa-ti stric dimineata si de doua legate sa te fac sa-ti iei viata.

Ele mau invatat sa ma bucur de orice clipa din plin.indiferent de situatie;x.

O ador!Promit sa am cea mai mare grija de ea.

mi-aduc amintee` cat de mult ma iubea.Si`si zicea`:Fratee`. nu pot trai fara ea`.

Asta-i pentru cei care nu au vazut in prietenii afaceri!

El n-a uitat-o caci nu poate,dar e in zadar orice acum,el o viseaza-n orice noapte.

Fericirea nu sta in plic!

Mereu vei cauta la ea.Tot ce adorai la mine cândva.

Toate lipsesc , vars o lacrima ca nu-i usor, unde-i copilaria mea **** ca mi-e dor !

M`ai copiat ? Ce`ai rezolvat ? O papusa cu o zreamta e greu de egalat ! ;x

Diferita!Nu poate fi comparata!Nici cu toti banii din lume nu poate fi cumparata!Greu sa ajungi la ea.Firesc!Sunt multe ca ea dar nu toate stralucesc ;x

Las totul in urma si mai trag un fum , ma bucur ca stii, ca sunt fericita acum ! =p~

Ai sa cauti zambetul meu in fiecare ea ! ;x

"Las-o sa cada,sa se raneasca,sa planga ,sa simta ca traieste! Caci stii mai bine ca toti.ea,intr-un sfarsit ,mereu zambeste ! "

Cu toate faptele .Ea va fi cea care n`o sa`ti intoarca spatele!

Nu uita privirea mea , ca odata si odata o sa-ti fie dor de ea ! "

Imi doresc sa obtin imposibilul si nu ma las pana nu o fac ."

O masca de argint, un zambet Cuvinte goale mii si mii.Sa te iubesc nu-i greu deloc Eu tin la tine .tin cu foc!""

Daca u nu ma iubesti.O s`o faca altu .

^_^Mi'am bagat gandu`ntr`o cutie sa nu iasa:d^_^" puup

Ma vorbesk totzy de parca ma cunosk,fara sa stie cine sunt sau makar cine am fost!

Iti spo0n d0ar 5 cuvintee`!:Nu mai sunt ca inaintee`!

Stiu cand sa rad,stiu cand sa fiu suparata,stiu cand in ochii vostri sa fiu singura fata importanta

Are `acel cva`!E genul`de fata` care te`vrea.Dar` n`are nevoie de tine`!

Zambeste! chiar daca de fapt lumea ta se prabuseste

Vad prea multa ignoranta de la fetze cunoscute,prea multe interese personale prefacute!

#Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

N`am lasat pe nimeni sa ma cunoasca perfect.Deci cine`mi poate spune.e calitate sau defect ?

N`ai sa mai vezi una ca mne.sau poate cine stie.ai sa mai vezi,dar nu e pentru tine!

D`abea astept ziua`n care vei veni , plangand la mine spunandu`mi: Iartama ! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Greseala Pa!

Esti jalnica si o sti prea bine, nu ma ura ca sunt mai buna dect tine,uraste-ma ca prietenul tau intoarce capu dupa mine chiar si-atunci cand e cu tine !

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin

Acum vad . prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar ! tzi` s-a urcat la cap .

Nu O laSa Sa pleCe . e sinGura care` te inteLege . iubeSte`O, fa`O Sa uiTe ca ai fOst reCe !

Te minti si acum,ca desi iti este dor,ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

Indiferenta ta il doare, dar la cat orgoliu are, nu-si recunoaste nici macar lui ca ii e dor de tine

•oAm puS SufLe† in kTeva mOmenTe `! De aZi StoP:->SenTimenTe ! O sa raD ,O sa TraieSc . Dar faRa s IuBeSc`! Dar meReu,nu uiTa . Vei raMane SpeCiaL iN viaTsa mEa:*•o°

Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna".Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X"

[#.Ai Regretat vreOdataa` Ca ai renuntsat ?La cel pe care intReaga` Viatsaa` l`ai astepTat ?Ai Regretat vReoDataaa` ca Nu` L`ai iertat`Sh l`ai Lasaat sa plecee` Chiar dk n`a meriiitat`?#]

GreSeala ta ca m`ai laSat,poate acu` itSi aminteSti...Fete ca mne rar gaSeSti"

Vreau ca atuNci câNd te gandeşTi la miNe.să spui:"uiTe fata aSta chiar a ţiNut la miNe !

☻☻♥Nu mai e ea...Fata ce treceea♥☻☻ ☺Astazi iti spun "Pa!"☺ ☻☻♥Ieri poate'Mi pasa♥☻☻."

Stiu un loc in care pot sa visez, Oricat mi-ar fii de greu!"

Nu uita ca tu ai aleS` sa te indepartezi.tSi-am spus ca daCa faci astha nu o sa ma mai vezi"

Fiecare greseala iti face cate un bine. Sa nu ai incredere in altii! Ai incredere in tine!"

Tu ai nevoie de mne . si eu am de tne ! tsi-as sugera sa treci peste mandria de sine !`"

"E timid,e greu sa-ti spuna ca pentru el tu esti cea mai buna "

Doar sa-ti vad ochii în lacrimi si-apoi sa ma topesc!:X"

Doar tu esti mereu roua sufletului meu!"

Cu nimic mai speciala,cu nimic mai deosebita.Doar diferita ` !

Pentru ea fiecare hohot de ras incepe cu un zambet.;x

nu stiu cine te credeai.stiu doar ca nu ma meritai.

Am invatSat ca nu trebuie Sa te compari cu ceea ce pOt altSii mai bine Sa faca / ci cu ceea ce potSi sa faci tu ;]

La tot ce asist in viata mea ma lasa rece.

Ajungi sa confuzi tovarasi cu zei, ajungi sa fii exact ce nu vrei!

Cine ti-a spus ca ai voie sa gresesti daca`ti permiti sa platesti?

Spune`mi cand te doare ,si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese.

Fiecare zi care doar teoretic o traiesti E greu cand iti repeti in gand "Capu sus tre sa zambesti !"

Si roz e curva aia de viata ce tot cere zi de zi

Parca mai multe parca nu'i deajuns ca vei muri

viatsa e o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste[;x]

Satula sa fug de viata.ma opresc si privesc.pun pret pe ceea ce conteaza.am motive sa zambesc

• o sa plec oftand , spunand ca-mi pare rau ca nu pot sa fac parte din visul tau.

Am invatat sa am rabdare.Ca totul iti iese atunci cand nimeni nu te crede in stare.

ce e al meu e doar al meu.si nimeni sa nu iubeasca ce iubesc eu;x.

Cand totul ti se pare greu si lumea te vorbeste, Te rog, asculta sfatul meu: zambeste si iubeste!

• prietenii.stii bine .inseamna mult pentru mine. mi-au videcat ranile provocate de tine !

Chiar daca vor trece anii noi v'om ramane la fel.a fost mereu aici langa mine nu o sa uit cate a facut ptr mine :*

Ai fost langa mine la bine si la greu Cand am dat de belele, adica mai mereu ! ."

Fiecare sfarsit are un nou inceput

Sunt tot ce vrei şi nu poţi avea . Tot Ce ai avut şi n`ai putut păstra!"

Nu vreau să trăiesc. Vreau să iubesc în primul rând; şi să trăiesc accidental."

Nu îmi pasă de trecut.Eu vreau din ce în ce mai mult !"

× tOt ce cOnteaza este efectuL.

Ea m`a invatat ca viata e numai una; si trebuie sa profit ca nebuna ;xx

Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie s`ar putea ca celorlalti sa nu le pese. Si nu voi face din unii o prioritate pentru ca eu sunt doar o optiune."

"seC! Mai sec ca orice vin poate ca acum te tin de mana iar peste un an sau mai putin ne trezim ca nu mai stim cum sa ne ocolim."

^[diferenţa dintre infidelitatea celor două sexe este foarte reală, încât o femeie indrăgostită poate ierta infidelitatea. Lucru imposibil pentru un bărbat.^

Dacă un barbat nu e insistent, nu e bărbat. Singurul lucru care îl ştiu bărbaţii să-l facă este să insiste. Dacă o femeie poate face un bărbat sa inţeleagă un "NU", atunci e o eroină.

Prietenia se naşte în clipa în care o persoană îi spune alteia: "Ce, şi tu? Credeam că eu sunt singura"

Ea te atrage,te agata,te imbata,te descarca. O vrei din ce in ce mai mult,ca niciodata

Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali.

A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie.

Intamplator, oricine poate iubi

Dragostea e ca focul, daca n-o intretii, se stinge.

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat

Nu poti porunci inimii! Dragostea se castiga, respectul se merita.

Dragostea este pur şi simplu o nebunie.

Dragostea este un joc în doi pe care îl pot câştiga amândoi.

Nimic din ce`am facut n`am regretat...am uitat de toti care m`au uitat

Viata e ca un castel de nisip.Stiu bine.Promit sa profit doar un pic!

Câteodată simt că nu pot să mă trezesc . Câteodată simt că cerul meu albastru devine gri . Câteodată doar urăsc toată lumea . . .

Mi`e dOr de simplele , banalitati pe care le faceai , mi`e dor de simplu` te iubesc , pe care mi`l spuneai.

Un singur lucru bun am invatat de la tine . sa-i dau dracu` pe toti daca mie imi e bine.

Altceva nu scoti Doar copiezi Nu-i nici o Surpriza Ca te-ai curenta si-n cur ca sa ai la public priza.

Ne este frica sa nu pierdem Pe cine avem mai dragi Si cate'o data'n viata E mai bine sa si taci

Cand eram suparata! O tsigara si un sfat!Cat de mult a contat.
Am 1000 de fetse. Una pentru prieteni. Restu` pentru zdrentse.

Nu te grabi sa arunci tot ce iubeai odata.

Prietenia ta'i va fi de ajuns.Nu'i trebuie nimic mai mult!

Daca zambesc inseamna ca ma bucur sa te vad.

n`am ce sa schimb. "

"Stiu ca fiecare dintre noi are un loc in rai , dar si acolo sus tot cu mine vreau sa stai ! ."

cand totul se duce.raman amintirile !

ai o fata . no lasa ca tine la tne ! . daca nu risti nimic,nu faci nimic,nu ai nimic,nu esti nimic"

Ea e cea care va avea grija de viata ta .ce faci tu gresit ea indreapta, pentru ca ii pasa de tine . mai mult ca oricine ! ."

Atunci cand nu stie ce simte . atunci cand greseste si poate minte . ofera`i dragostea ta ... atunci are mai mare nevoie de ea! "

acele vremuri nu se uita,fi sigur de asta ;x.

e o poveste fara nume si fara autor. scrisa in parfum de aripi albe care se zbat in zbor ;x ."

bineinteles ca nu`i clar. oricum te iubessssc ;x . | Ador sa am imaginea ta intiparita in minte Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte .;x"

Avem povestea speciala din viata asta banala ! ;x

"chiar eşti în stare să îmi iei sufletu ! ;x

Nu`mi lipseste nimic in viata asta, deci nu mai cedez pentru nimeni.Nu las de la mine decat atunci cand stiu ca o sa`mi fie mie bine. !"""

Viata nu e rOz`e asa cum este ea ;x.

"oare mai tii minte?! fiecare clipa de nebunie . din fiecare luna , din fiecare zi , din fiecare ora , din fiecarte minut , din fiecare secunda !"

Desi stie ca iubeste un golan . n`o sa te uite...tine mult la tine ! ."

"te amuza . cand din vorba in vorba . gasesti obsesia ta . la altu in alta forma !

acea copila. cu acel ceva special ! :"

Lumea nu ne sufera.Da stie sa ne pupe bine in cur.

Daca n`ai fi tu . mi-ar ramane gol sufletu ! |

deobicei nu crezi decat cand vezi cu ochii tai daca se poate . ca visele devin realitate ! ."

Nu e normal.Sa ai zambet artificial !

Ea n-are nume, calca discreta peste scuze, cu un secret pe umeri, si unu-ntins pe buze."

E timpul sa zambesc!"

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza

Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.

Zambeste.Simte.Iubeste.Viseaza.Crede.Spera.Risca.Traieste.Atinge...Conteaza

Suficient de matura ca sa ma pot gandi in viitor. Si suficient de copila ca sa`mi traiesc prezentul

Lumea e o scena. Viata e un act. Ai venit. ai vazut. ai plecat

sa iert?tot timpul sa uit ?niciodata! x(

Inchei simplu spunand sfarsit.

No more words, no more lies, no more crying, no more pain, no more hurt, no more tryin. There is no other way, I get the final say!

Pot zambi si fara tine !

E timpu` Sa trec la nivelu` urmator . Ce pacat ca tu ramai la capitolu` anterior

Zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu a intalnit un baiat care sa merite tot ce are ea de dat.

De ce sa plang. Cand pOt sa rad? De ce sa urasc. Cand pOt sa uit?

Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor!"

Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viatsa. Fiecare sfarsit are un nou inceput . •
● Eå nu se ´ c0mpårå cu reSstu ´ . e t0t ´ ce åi viSsåt´ . Åi 0´ viåtSsa n0rmålå´ !? . 0 så ´tSsi`0 deå peSste cåp´ ! ●

"Dåk ´åi nevøie Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin Nů´tsi fåce griji ´ !"

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferentsa`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. "

- S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x

"Ea e zana minunata :X . din rolu` principal \:d/ Ce a fost aplaudata si a avut succes fenomenal ."

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti . Dar . Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci . :*"

.-> duLce si secSi . Bună si rea. Ispita vietii . E femeia . "

.Nu p0tt sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasescc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubescc pe alTcineva. ;x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iiubire . Zi`le ca ma ai pe minne . "

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost.Fara ea nu poti traii`.

• Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui' sa Nu'i Iubesti? •

"~> Este atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata !

Ştii ;>. ;x Dorinţele sunt pe gratis ... >;] Eu Nu ! ;x

Oriunde ´ai fi ´ . Oriunde ´ te-ai afla ´ ;;] … Nu vrei ´ decat o d0mnisw0ara ´ care seamana ´ cu Ea ! :* ´.

If you hold my ` hand ! ´˚ . I will` take you away ! ´˚. My heart ` beats ` like a drum . La la la Every` Day` ! =p~ ´˚ ;x :*:* ]"

"Zambetu' meu ca de copil nu se razbuna.Te face sa te simti cel mai puternic

Stii...nimic nu pOate sa te inlOcuiasca,avem vise impreUna care trebUie sa se implineasCa:X:*"

Shi daca el no sa'ti mai zica [Noapte Buna ]...Shi daca nici pe strada n'o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa'ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."

Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. Azi unde e una e şi cealaltă!:X"

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."

nimic nu tzine la nesfarshit, nici fericirea, nici Suferintza… incearca totusi sa Zambestimereu... deshi' niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet."

"Nu respect ce mi se impune sa sti, e foarte simplu e felul meu de a fi!"

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost ! ..."

Chiar dacă` zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii. ;x"

"e0` sunt o simpLa stea , printre steLe` . sunt 0` fata , printre fete . dar ceea ce ma face de0sebita e drag0stea ta . fara ea n`aj straLuci asa ! ;x"

Daca nu esjti de la Orasj, eSjti de la tSaraa ;-& . Iei primul tren care te laSaa in garaa ;-" . ApOi iei un taxi pana la mall . Bei dOua sucuri sji ai pOrtOfelu` gOl ;-@

Sji daca sunt O cOpila, ce? Sji daca ma enervez repede, ce? Sji daca vorbeSc mult sji prOst ce? Sji daca te iubeSc, ce? Oricum tu nu vei intSelege"

Cum sa nu o iubesti daca ea e frumoasa ca o stea,stiind ca e si a ta. "

Si ti-am promis ca nu te mai mint Ca tot ce simt iti spun Ti-am promis ca intr-o zi O sa ma tin de promisiuni ."

Da, pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!"

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea !"

"Ascunde ceva, asa ca retine! Nu stii tu modul, se joaca cu focul, se ard cu totul, e iadul locul!"

O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi . Că se`nvarte ceasul si nimeni nu`l va da inapoi ."

Nu incerca sa fii a lor • Sunt multsi care nu stiu ce vor • si tsine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete •"

"daca rOlul asta mi-a fost dat in acest jOc, O sa`l jOc.totul e scris, nu depinde de nOrOc ! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata.zi Ce vrei ?! asa`mi traiesc eu viata !"

Azi te vreau mai mult ca ieri,da! şi mi-ar plăcea Sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta. Şi dacă as putea sa dau timpu inapoi, As vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi ."

Suna-ma si da-mi o veste de la tine...sa-mi spui ca ma iubesti, mi-e dor de tine...

Ce frum0asa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat ! Ce frum0asa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarattt ! "

Nu` te` ingrijOra` din cauza` oamenilOr` din trecutul` tau` . Exista` un mOtiv` pTr` caRe` nu au reushiT` in viiTOrul` taw` ! ;x"ADOR POZA!"

DeSii` pAr cuminTe` imi place` indeCentt` ! cA Eva Kentt` . n`am niCiun Sentimentt`!"

.`Cand` Mada` intra`n pAro0senii Se pUne` Pe Ea` o0 Lumina` . iSi caUta ViCtimaa` .` o0 facE ca Si o0` feLina!

? || MäDü` nU uiTa . sh iarTa greU ... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu!? =x ?"

.`aTaTeA` mOtive mi-ai dAt` sA Te lAsS` ! cAnd lAcrimi AmAre imi curgeAu Pe` ObrAz` . E vinA tA` . ca mi-am pierduT incredereA` !"

vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` `.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are.`.:-xx!

|| Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic... || ?"

FoOrmeAza` NumaRuL` meUu` Ori De caTe oRi vRei Sa` vOrbim` . Cheama`ma Sh o sa vyn`!

Deja iUbirEa`i dem0data` Baietii v0r aSaa` de0datA. PaRem 0 prAda` prEa us0aRa ! fEtel0r` Sa nu cEdatsii din priimA sEara!"

Te creD pe CuvanT canD te aUd .SpunanD` ca niCi Nu sunT SfanTa . .asa e .` da` ce Sa faC . aSta`i firEa . d0ar nu credeai ca in Viata Te inseaLa d0ar privirEa"

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .Gandesti greSiT` !"

|| v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu vaTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` .PenTruu` cA o0` faceti bine` . =x

|| Jtii` ca ViatSaa` e ca zaRuL .`! se rOstOgOleSte .`! Cine e mAi prOstt`.aLa` se ParLeSte .` =x "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Regret mereu cand ne certam d0ar din pr0stii,caci suntem amand0i ir0nici si plini de 0rg0lii!Ca.s tulburata,t0ata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,ad0rmind cu chipul tau in gand.""

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.""

Mama` ce cOpila`.Ce tupeu`.C ochi c piciOare :O Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare Buzele MeLe` Ochii mei deschisi i-am lasat`.Pt. mne baby ai cazut in pakt :-xX DeLiCiOuS`!"

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara . :-X""

aUd vOrbee` pArSivee despre mnee`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mne.ishi cere sKuzee tarfaa`!"

Si de dimineata! cine apare cu flori la usaa? Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa!

Imi aduc aminte. Cat de mult ma iubeaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa!

Fetele aU inCepUt sa faKaa ce vOOr ! tOtul e show.`! Sii baietii vOOr din nOu`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie.ca La caTe a vazuT ca-mi FaCi.o sa`Ti dea muLTe sA tRaGi!"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!

stii.n'Ai deekt ssa vOrbesti singuraa.imi gaseskti atatea defektee!retinee.sunt printsesa lui si asta e toot ce conteaza !"

Si` cand lumeaa` se vA daramaa` va ramane eAA`!

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`!"

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA!"

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`:-x

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi :-)

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

? Tot ce`ai auzit de mine stii ca nu`i adevarat.Hai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .;x ]

Ai uitat de unde ai plecat,cand nimeni nu statea cu tine,si veneai mereu la mine!

Poate nu te doare,nu ma mira,cu sufletul tau,vorbesti in sila

Ti'ar placea sa'ti dau imbratisari,si sa iti zic 'printes'o ' da' ... de unde .Nici 'p' nu meriti

Cand stateai cu mine,te simteai bine,acum stai cu ei,si uiti de ochii mei!

Ce-ai patit papusa de te uiti urat la mine?Ai ceva cu mine... sau e doar teama de sine ca sunt mai buna ca tine ?

Tocu` e inalth , efectu` e scontath... Toate privirile se intorc automath`!

Am stilu` meu propriu` de viatsa` Fac un pas` sh stau in fata`!

Astea sunt eu!Commenteaza ...Pe mine nu ma intereseaza .

Oricee ` ღ S`ar Intampla ` ● ` Nu Raman ` In Spate ` ╚» ` Am Grija Sa ` Fiu ` ღ ` Mai Presus De t0ate

Vine cate`o tarfa la mine si-mi zice cam asa :"Fata sa stii ca mie mi-ai placut dintodeauna" Sa moara mata?! Date`dracu`...Se vede dupa fata ta ca ai zambetu acru!

Funda?:*

| Agachi_Cristina_1995 a răspuns:

Suficient de matura ca sa stiu ce vrei, si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu imi dau seama!

| Casian_Laurentiu_1997 a răspuns:

Pentru poza mea de profil big grin

| Gortan_Robert_1996 a răspuns:

SALUT!
incearca asta
Http://statusuri.de-calitate.ro/
sau
Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

"Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le!"

"Adevărata prietenie nu constă în numărul de prieteni, ci în devotamentul şi valoarea lor."

"Copilăria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicaţii niciodată pentru că prietenii tăi nu au nevoie de ele iar duşmanii tăi oricum nu te-ar crede!"

"Puţine prietenii ar supravieţui dacă toţi am şti ce se vorbeşte în spatele nostru!"

Fii civilizat cu toţii, sociabil cu mulţi, familiar cu câţiva, prieten cu unul/una şi duşmanul nimănui

"Mândria este o demnitate rău plasată în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admiră decât pe sine!"

"Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbeşte pentru că s-a petrecut."

"Doar pentru că cineva nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeşte cu toată fiinţa sa."

"Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!"

"Uneori acel lucru pe care o cauţi va fi singura pe care nu o poţi vedea."

"Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă."

"Zâmbeşte celui care te-a părăsit ca să nu creadă că-ţi pare rău!"

"Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume."

"A ierta este o faptă mai nobilă şi mai rară decât aceea de a se razbuna."

"Zâmbetul durează doar o clipă, dar amintirile lui o viaţă întreagă."

"Sunt succese care te înjosesc şi înfrângeri care te înalţă."

"Zborul este învăţarea aruncării tale pe pământ cu rateu."

"Dacă ai succese, poţi câştiga prieteni falşi şi duşmani adevăraţi. Încearcă oricum ar fi!"

"A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni."

Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata.Fie ca urasc, fie...

SPER SA TE AJUTE!
FUNDA PLZ!

| Stan_Raluca_Andreea_1995 a răspuns:

Viața merge înainte; nu privi înapoi.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute