| Alllllexandra a întrebat:

Stiti ceva despre mitul acela cu oglinzile si anume cum ca ele sunt poarta catre alta lume blablabla? Ma fascineaza chestiile astea si vreau sa aflu ce ati mai auzit si voi.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru mine oglinda e chestia aia in care imi fac freza dimineata

| Alllllexandra explică (pentru suntserios):

Naspa ca esti asa inchis la minte

| suntserios a răspuns (pentru Alllllexandra):

Haha... sunt inchis la minte ca nu cred in basme?

| Alllllexandra explică (pentru suntserios):

Basme?laughing basme sunt alba ca zapada sau cenusareasa. Asta e un MITtongueovestire de origine populară, cu conținut fabulos, care explică în mod alegoric originea lumii, fenomenele naturii și viața socială. Iluzie sau REALITATE. Te'am lamurit? Nu? Shut up anyway, don't argue with me.

| BadLara a răspuns:

Nu este mit, este magie neagra, nu te băga în d-astea! Nu o să mai ai linişte...

| Alllllexandra explică (pentru BadLara):

Detalii!

| BadLara a răspuns (pentru Alllllexandra):

Nu se poate, imi pare rau.Gaseste altceva cu care sa te joci.

| Alllllexandra explică (pentru BadLara):

Sa ma joc? laughing Am avut doar o curiozitate ba, nu e nevoie sa fii asa. Lol, chill out

| BadLara a răspuns (pentru Alllllexandra):

Se fac chestii la oglindă cu 13 lumânări si o pânza neagră,dar numai de rău,de obicei oglinda se foloseşre în ritualuri macabre de asmuţire a răului asupra unor oameni.DAR,dacă eşti bou şi nu ştii ce să faci şi cum, răul vine după tine, şi chiar ca nu ai scapare, pentru ca lumea de dincolo este foarte puternică şi foarte diferită, greu de înţeles de către noi. Popular se numesc făcături.

| Alllllexandra explică (pentru BadLara):

EU tare nu cred ca sunt facaturi.Dar cred ca m'ai inteles gresit, eu nu vreau sa incerc nu stiu ce ritualuri (mi'e prea frica sa nu imi nenorocesc viitorul), pur si simplu ma fascineaza subiectul si voiam sa aflu ceva nou, poate mai stiti si voi, de prin alte orase/tari. Multumesc de informatii.