| mihailamariaelena a întrebat:

Stiti cumva in ce carte din Jocul Minciuni aflam care e killer-ul? Si cate carti sunt? Sunt doar 3 sau sunt mai multe?

3 răspunsuri:
| BPAndrei a răspuns:

Sunt diferite variante ale "jocului". eu stiu 2, killer preda-te si "tot orasul doarme". la primul AS-ul este killerul, K-politistul, daca sunteti mai multi de 4-5 puteti baga si o Q care face ca si AS-ul dar in asa fel incat sa induca in eroare politistul. In rest, adaugi cate o carte pentru fiecare jucator (sa nu fie nici una din cartile de mai sus).
La tot orasul doarme se recomanda minim 6-8 persoane. Mai bine citeste aici pentru ca la asta e mai mult de explicat: http://davidlev.wordpress.com/......ka-killer/

| mihailamariaelena explică (pentru BPAndrei):

Mersi de raspuns, dar eu ma refeream la romanul,, Jocul minciunii''. happy

| BPAndrei a răspuns (pentru mihailamariaelena):

Asta se intampla cand raspund adormind happy
scuze