| Aliiiee a întrebat:

Sts`uri gen : Zambet fals.Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant. Minciuna! Si toate fara nici un motiv! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste, Unde trebuia sa ofer indiferenta straight face

plz love struck Funda love struck

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Buna
Ai dreptate, a fost vina mea… imi pare rau… da-mi ocazia sa ma revansez… nu o sa-mi revin pana nu o sa te vad zambind din nou… te iubesc!

Nu cauta iubirea absoluta, pentru ca ea nu exista. Totul este relativ pe lumea asta, pana si iubirea…

Definitia iertarii: "Parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o".

Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala. Daca esti cu adevarat indragostit speri ca a gresit din dragoste…

Am ratacit drumul cautand persoana perfecta. Pierdere de timp. Ea nu exista. Acum realizez in sfarsit ca doar dragostea este cea care transfigureaza orice lucru si il face pe cel ales sa para fiinta perfecta pe care am cautat-o toata viata…

Te iert, pentru ca te iubesc…

Iarta-ma pentru lacrima din ochii tai frumosi…

Eu cred ca ne certam atat de des pentru ca impacarea este atat de dulce…

Am sa te iert si de data asta. Micile suparari pe care mi le faci nu pot invinge dragostea ce o simt pentru tine…

I-am cerut lui Dumnezeu o stea si mi-a dat cerul intreg. I-am cerut un inger si mi te-a dat pe tine. Ti-am cerut o lacrima si mi-ai dat un ocean de lacrimi… Iarta-ma pentru ca te-am intristat atat de mult…

N-am stiut sa te pretuiesc si acum ma tem ca e prea tarziu… pentru a mai repara ceva… Desi sufletul meu spera ca ma vei ierta…pentru ca el spera ca inca ma iubesti…

Iubirea poate invinge multe lucruri, dar iertarea este cea mai grea incercare…

Chiar daca am gresit, imi este greu sa recunosc; dar o voi face pentru ca te iubesc atat de mult si vreau sa fim fericiti impreuna. Iarta-ma!

Iarta-ma! Am gresit si imi pare rau. Nu am vrut sa te fac sa suferi. Voi asterne o mie da sarutari peste fiecare lacrima din ochii tai frumosi …

In momentul de fata si eu sufar, poate mai mult decat tine, pentru ca nu esti langa mine si totul e din vina mea. Te rog sa ma ierti!

Desi te iubesc atat de mult, uneori fac greseli care te ranesc. Ma simt deja pedepsit de raceala si indiferenta cu care ma tratezi. Mi-e atat de dor de tine si as face orice ca sa ma ierti.

Ma infior numai la gandul ca ma eviti, ca nu imi vorbesti si nici macar nu ma privesti. Te rog iarta-ma! Spune-mi ca totul va fi din nou ca inainte.

Afara este soare si-n sufletele noastre furtuna. Hai sa ne impacam si sa ne bucuram de vremea asta minunata!

Imi pare rau pentru tot ce am facut. Te-am suparat, stiu… iarta-ma! Regret si sunt dispus sa ma schimb. Daca o sa ma ierti, promit ca nu vei regreta.

Am gresit… recunosc si imi pare rau. Te rog mult sa ma ierti… tu esti totul pentru mine si nu pot suporta gandul ca esti suparata pe mine.

Acum realizez ca alaturi de tine timpul se scurgea in alt ritm, mergeam cu pasi mai siguri pe drumul vietii si orice clipa petrecuta cu tine imi umplea sufletul de bucurie… Lasa-ma sa intru din nou in viata ta…

Da, stiu ca vrei sa ma pedepsesti si stiu ca merit acest lucru, dar fie-ti mila si iarta-ma!

Te aprinzi ca un joint fum dupa fum opreste-te mai bine,c-o sa ramana scrum

Si visez mereu ca am sa ajung departe! Dar frate` sunt gropi care ma trezesc la realitate!

Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut,chiar daca uneori,inima iti moare.

Suntet‏i tot‏i o apa si-un pamânt trasi la indigo.

Uita`te la ea, ce firava pare...dar uita`te in sufletul ei cate are!

Stii ca as vrea sa te vad in fiecare zi
Ca ma gandesc la tine si nu imi doresc
Sa gresesc sa te fac sa suferi ar fi nefiresc
Si chiar de nu vreau sa te supar cumva
Mi-e teama ca as putea sa te pierd candva

Viata ta e in alb si negru ca nu`ti permiti culori
In timp ce altii, in filmul vietii lor isi cumpara actori

Nu e normal, azi ai zambet artificial. desi esti tanar te gandesti la final.

Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor!

Ciudat, inca iti simt absentza, pare aberant...

Ochi reci de gheata, suflete calde le ard! Dk lasi afara sentimente, clar, devi slab!

Prea dureros,prea repede, prea greu, dar te ridici! Chiar daca timpu` lasa cicatrici!

Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi

Daca pare a fi prea bine ca sa fie adevarat, atunci chiar asa e

Felul in care o persoana te iubeste este invers proportionala cu cat de mult o iubesti tu

Lucrurile incep sa mearga prost, toate deodata.

Orice lucru care incepe bine se sfirseste prost. Orice lucru care incepe prost se sfirseste si mai prost.

Lucrurile se inrautatesc inainte de a se imbunatati.
Lasate singure, lucrurile se desfasoara de la prost la mai prost.

Cind un lucru iese prost, orice incercare de a-l indrepta nu face decit sa-l strice si mai mult.

Sfatul este ceea ce cerem atunci cand stim deja raspunsul dar ne-am fi dorit sa nu-l fi stiut.

Daca te afli intr-o groapa, opreste-te din sapat.

In conditii de stres, cei mai multi oameni aleg dintre mai multe variante de actiune, pe cele mai proaste.

Daca ceva pare usor, sigur este greu de facut. Daca pare greu, este aproape imposibil de facut.

Nimic nu este atit de usor pe cit pare.

Daca te simti bine, nu-ti face griji.Vei trece peste asta.

Orice solutie genereaza noi probleme.

Logica este metoda sistematica de a ajunge cu incredere la concluzia gresita.

Pentru ca ceva sa devina curat, altceva trebuie sa devina murdar...dar poti murdari totul, fara sa cureti nimic.

Cind ai nevoie sa bati in lemn, observi ca lumea este compusa din aluminiu si vinilin.

Nu exista o limita pentru cit de rau pot merge lucrurile.

Daca o situatie iti cere o atentie deosebita, se va produce simultan o alta care sa te distruga

De obicei un drum fara obstacole nu duce nicaieri.

Bucuria ؛i durerea mمsoarم rمu orele; prima le face secunde, cealaltم secole.

Unde dragoste nu e, fericirea este o imitatie.

greu de plans unde ai ras o data, e greu cand stii ca fericirea in lacrimi e scaldata, dar nu uita tradarea nu se iarta

Sterge-ti lacrima din gene, Lasa-ti ochii tai senini Si nici urma sa nu fie ca ai plans sau ca suspini.

Gata! Am tras cortina. Nu te mai pot ierta, nici daca iti recunosti vina

Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

Poate m-am schimbat.Sau poate doar m-am saturat.

Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

Nu am nevoie de prieteni falsi, detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

Hai sa refuzam orice rol Pe scena regretelor.

Teoria zambetului:Ingerii nu plang.

pa, pa