| Renesmee47 a întrebat:

Sunt atit de complxata ca nu pot sa dansez intr'un club sau disco, va rog ajutati-ma cum pot sa ma invat sa dansez bine?

25 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inscrie-te intr-un club de dans a carei activitate este invatarea si promovarea tuturor stilurilor si genurilor de dans de la cel clasic la cel modern.

| neutrino a răspuns:

Mergi mai des in cluburi, insotita de baieti care te pot ajuta sa te invete si pe tine sa dansezi mai bine.

| T0T a răspuns:

Crezi că ăia din cluburi au luat lecții speciale de dans? Fiecare dansează cum poate și cum simte. Trebuie să simți muzica.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Dar nici nu trebuie sa dansezi, mie mi s-au parut intodeauna aia niste cretini. Asculti muzica, dar nu trebuie neaparat sa dansezi, e mult mai amuzant sa stai intr-un colt si sa razi de ei cand ii vezi asa prosti.
Dar daca vrei totusi sa dansezi, poti sa-ti misti picioarele lejer, sa dai din fund din maini. Nici ei nu sunt mai presus, nu trebuie sa fii dansatoare, trebuie doar sa te simti bine in pielea ta si sa scapi de teama ca altii vor rade. Tot timpul se va gasi unul care sa rada, orice ai face.
Uite un dans care mie-mi place. :D
https://www.youtube.com/watch?v=3VKK2mskvtg

| T0T a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Deci dacă dansezi ești un cretin. Ai o logică extraordinară.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru T0T):

Daca cineva isi misca mainile si picioarele in mod haotic prin cluburi, da, inseamna ca e cretin.

| T0T a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Cum spuneam lipsă de logică și raționament. Cineva se mișcă cumva pentru că simte să facă acest lucru, din cauza muzicii și a energiei. Deci încă îți aștept argumentele care să lege în mod logic faptul că e cretin cu faptul că dansează. Spui niște enormități.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru T0T):

Nu e neaparata nevoie ca atunci cand asculti muzica sa si dansezi, daca nu-ti place, poti sa stai intr-un loc si sa te uiti la altii cum incep sa-si indoaie corpurile pe langa alti oameni, sa incerce sa iasa in evidenta si sa fie penibili. Poti sa dansezi, dar intr-un loc restrans si sa nu te vada prea multi, nu trebuie sa faci asta prin cluburi pe langa alti oameni pe care nici nu-i cunosti.
Daca dansezi asa in public, ca te simti bine si iti place energia ce muzica ti-o transmite, sa arati ca un drogat sau ca o maimuta turbata, sa le arati celorlalti prin prostie cat de special esti tu, atunci da, esti cretin.
https://www.youtube.com/watch?v=ZSML0JuBgyM

| T0T a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

laughing Observ că generalizezi în continuare. De unde știi că tuturor nu le place muzica și că dansează doar pentru a ieși în evidență? Logic ar fi să zici că nu știi și atunci vei deduce că trebuia să specifici asta înainte de a-i încadra pe toți care dansează într-o sferă etichetată cu cuvântul "cretin". Până la urmă dacă simte, fiecare face ce vrea. Nu este vorba de a trebui sau nu a trebui. Fiecare face ce îi place și pentru fiecare cuvântul "a trebui" este asociat cu lucruri distincte. Și vreau să te contrazic un pic, chiar ești cretin în momentul în care nu faci ceea ce simți sau ce îți place pentru că arăți într-un anumit mod, ținând cont de opinia încuiaților adică a celor cu mentalități idioate. Cât despre tipi mi se par simpatici. Nu cred că fac asta doar pentru a arăta vezi doamne cum se mișcă ei. Nu. La ultima nuntă la care am fost și eu dansam ceva de genul, dar asta nu pentru că sunt cretin, ci pentru că aveam energie, pentru că mă distram, și mai încolo ca să îmi mai înlătur oarecum starea de rău de la băutură. În modul ăla mă mai țineam. Să nu zicem și faptul că mișcarea chiar și prin dans, este foarte benefică.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

thumbs up, laic

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru T0T):

Repet, daca vrei sa asculti muzica si sa dansezi, nu faci asta in public, ci intr-un loc restrans, unde nu te vede prea multa lume. Iar daca cineva se duce la club doar pentru a asculta muzica si a incepe sa-si miste corpul lasciv, da, e cretin. Cluburile, petrecerile si toate cele sunt pentru oameni cretini.
Nu am nimic impotriva dansului, doar ca mi se pare amuzant cand altii fac asta in public. Daca nu poti sa accepti o parere diferita, nu-mi mai raspunde.

| Coquineagra a răspuns (pentru T0T):

Mi-ai luat vorbele din gura.

cat de terminat neuronal sa fii sa-i faci cretini p-aia care danseaza si stiu sa se distreze nepasandu-le de ce cred altii?

meh, de obicei sunt niste terminati si trepanati frustratii astia care altceva nu mai stiu decat sa critice.

respect pentru aia de fac ce simt, se manifesta cum vrea aia a lor fara sa dea 2 bani pe ce cred toti inaptii!

| T0T a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Nu contează dacă sunt mai mulți sau nu sunt. Eu unul mai dansez și singur, dar altceva este când mai e cineva acolo. Gândești foarte aiurea. Asta nu este o părere logică. Nu gândești. Nu știu ce logică și ce raționament folosești tu, probabil un raționament de curcă. Eu ți-am explicat logic, iar tu o ții pe a ta. E o părere dar nu o accept pentru că e penibilă și eronată. Zău de am mai văzut ceva atât de penibil în ultimul timp. Ești certată rău cu logica.

| T0T a răspuns (pentru Coquineagra):

Păi nu vezi, eu m-am exprimat frumos, dar când vezi prostie, deja parcă e prea mult să te mai exprimi într-un anumit mod dacă omul tot nu înțelege. Dar ce să faci, majoritatea e așa. Asta e societatea în care trăim, plină de dăștepți.

| T0T a răspuns (pentru Coquineagra):

Oricum eu nu mai răspund, dar când vezi atâta prostie pe TPU, și nu numai, și nesimțire chiar, aici nu mă refer doar la persoana care a comentat aiurea aici, mă refer și la alții, îți vine să lași unele răspunsuri în pace sau întrebări. Oricum și să socializezi pe aici este cea mai mare prostie. Dar îți vine să te ia cineva, că nu doar pe site-ul ăsta, peste tot numai oameni care nu pot să facă ei o conexiune logică. Ce e mai grav că unii completează prostia prin nesimțire, și zi-mi tu mie ce să mai faci? Să tratezi cu ignoranță, dar eu unul când intru cu cineva într-o discuție, încerc să explic cât mai clar, dar deja se vede că nu are rost. Deci mai bine nu băgam în seamă așa ceva. Lasă prostu' să se creadă dăștept mai bine, decât să te stresezi cu el. Asta e. Cum ziceam nu mă refer doar în cazul ăsta, văd că pe aici și peste tot sunt unii care chiar ating apogeul nesimțirii.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Îmi cer scuze celui care a pus întrebarea pentru discuțiile astea inutile.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru T0T):

Lol, tu imi arunci niste termeni in fata degeaba, fara a spune ceva concret, repeti aceeasi chestie de mai multe ori crezand ca ma faci pe mine sa ma simt naspa. Dar singurul care greseste esti tu. E ca si cum mi-ai da o melodie, m-ai pune sa o ascult, iar eu ti-as spune "Nu-mi place, iar cantaretul mi se pare un cretin.", iar tu vi la mine si-mi spui "Cum sa ti se para un cretin? Muzica lui ma face sa ma simt bine, imi da energie". E doar o parere si atat. Iar daca tu nu poti accepta, fiind diferita de a ta, atunci la revedere.
Cum am mai zis, dansezi, dar dansezi cu cap. Daca tu ai nevoie sa te duci in club sau intr-un alt loc de genul ca sa-ti misti membrele pe langa altii o suta care fac acelasi lucru, e problema ta. Eu doar ti-am zis ce cred despre astfel de oameni.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Coquineagra):

Daaa, eu sunt cea mai frustrataaa. Nici nu ai idee cat de jenata ma simt de altii.Vaiii...
rolling on the floor))

| Coquineagra a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Vaiiii valeleleleiii
stii de ce a murit brittany aia? am "dansat-o" eu pana nu a mai miscat un deget.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Coquineagra):

Si eu care credeam ca a murit de pneumonie si intoxicata cu medicamente. sad

| Coquineagra a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Da, pai a inghitit toata esenta masiva, si dupa putin timp s-a umflat la fata, daduse in febra, si nu se mai oprea din tusit.
medicii i-au facut analizele si au descoperit ca era alergica la esenta de organia genitalis barbateasca, dar nu au vrut sa dea la ziar asta, au zis ca avea pneumonie.

| Coquineagra a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Ia zi, papusa, dam amandoi un test alergologic? smug

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Coquineagra):

Nah, nu le am cu asa ceva. Dar poate iti dai tu un test de autoevaluare alergologic. Ia incearca.
Si daca nu poti, papusa, poate facem rost de cineva ca sa-ti dea unul. smug

| Coquineagra a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Mi-a murit subit.
o sa ma gandesc la tine cand vreau sa ma tina mult.

| Ralucaa69 a răspuns:

Pe www.youtube.com sunt tutoriale in care te invata miscari de dans sau chiar dansuri de orice gen. Succes!