| anonim_4396 a întrebat:

Sunt la pamant si nu stiu cum sa imi revin...toate merg prost si sunt pur si simplu obosita, obosita sa mai zambesc, cand in interior ma sfaram in bucatele...acum vine si partea care imi pune capac de.a dreptul, plac un baiat de mai bine de un an insa doar ma amagesc pentru ca el nu s.ar uita la una ca mine, imi fac sperante insa stiu ca daca i.as spune, mi.as da foc la inima singura. e primul si cred ca ultimul baiat pe care l.am iubit si.l voi iubi,poate ca pare o prostie sa iubesti pe cineva care sa nu iti impartaseasca sentimentul,insa nu stiu ce as face daca el nu ar mai exista,zambetul prostut,parul mereu ciufulit,felul in care se uita la mine, glumele rasuflate, linistea pe care o are expresia fetei lui, e totul pentru mine insa eu sunt nimic pentru el. mi.as dori sa simta macar pe jumatate din ceea ce simt eu. mi.am dorit mereu sa-i scriu si sa ii spun ce simt, poate ca daca m.ar respinge as renunta si mi.as vedea de drumul meu, dar cum sa fac asta?

Răspuns Câştigător
| WeZo a răspuns:

Buna,eu zic sa iti faci curaj sa ii spui, nu se stie poate si el tine la tine, tu incerci sa ii spui si vezi ce zice, e posibil sa vrea sau sa te refuze dar macar incerci.

| Darksunset a răspuns (pentru WeZo):

Nici nu pot sa.ti raspund la mesaj...

| Darksunset a răspuns (pentru WeZo):

Adresa de mail?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu conteaza cum o faci, doar fa-o!
Si incearca sa fii cat mai detasata, si sa nu te dai de gol ca-l placi.
Pentru inceput e bine sa vezi doar daca are/isi face timp pentru tine.
Daca-i spui de la inceput ca-l iubesti e posibil sa-l indepartezi mai mult.
Deci ia-o treptat!

| Teo29 a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut, si decat sa ii scrii ceva, invita-l la un suc in parc, si, fa-ti curaj si discuta deschis cu el. Sa vezi si reactia lui, iar, daca te respinge intr-un fel, sa iei asta ca pe o experienta, sa stii ca va trebui sa iti canalizezi energia, dragostea si iubirea ta atat de mare catre o persoana care o merita, o impartaseste si care te iubeste la fel de mult ca tine. Ce iti recomand eu e mai dificil de facut, dar, e si mai greu sa te chinuie astfel de sentimente si ganduri si sa nu stii daca te consumi si te gandesti la ceva ce va avea sau nu va avea loc vreodata. Fa primul pas, merita indiferent de raspunsul sau, vei intelege asta pe parcurs! happy Bafta!

| Chinezul112 a răspuns:

Eu cred ca e doar o placere si o atractie fizica, trebuie sa-ti dai seama ce simti