| SoferTir a întrebat:

Sunt prea inalt! Am 13 ani sunt baiat si am 1.71 cce sa fac?crying sunt cat parintii meibig grin voi mai creste mult?

7 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Buna. sportul ajuta foarte mult.chiar daca e micut.organismul se dezvolta pana in jurul varstei de 19 ani.il ajuta foarte mult sportul(ciclism,alergat, inot, baschet). odihna din belsug.sa un sara peste orele de somn e foarte important.o alimentatie echilibrata este de asemena foarte importanta.multe legume, fructe.grasimi si zaharuri cat mai putine.si o hidratare buna.si multe lactate.contin calciu.dar calciu nu se poate fixa in oase fara vitamina de.de il obtii din peste de orice fel si de la expunerea la soare(produce pielea de).dar sa fie de maxim 15 min.o hidratare corespunzataore este de asemena foarte importanta. evita sucurile gen cola pepsi,fanta etc. daca chiar simti nevoia de un suc incearca sa bei nestea,lipton, granini, prigat.sa fie cat de cat natural. sper ca te-am putut ajutahappy o seara buna in continuare mai cresti sigur stai linistithappy

| pcris a răspuns:

Nu esti deloc prea inalt. Esti foarte normal. Stai linistit!
Eu pe la 13 ani aveam deja 1m si 80cm. Vroiam sa ma opresc la 2m dar n-a fost sa fie chiar atat. happy

| MasterYoda a răspuns:

Da. ar fi cazul sa mai inalti usile. eu am 2 metrii (fara gluma)

| Iamyodj a răspuns:

Si eu am 13 ani si am 1.72! si ...care e supararea in asta?

| Iamyodj a răspuns:

Depinde de organismul tau daca vei mai creste sau vei ramane asa cum esti acum

| E7103385 a răspuns:

Pai si eu la 13 ani aveam 1.70-1.72 m si nu aveam nicio problema in privinta asta si nu vad nimic rau in asta. Adica, practic nu te-am ajutat cu nimic, dar vreau sa-ti spun ca nu e nimic rau in a fi mai inalt sau mai scund. Ar trebui sa te consideri norocos deoarece altii se vaita din pricina inaltimii prea mici. P.S mai ales pentru un baiat inaltimea e destul de buna.Eu personal consider ca baietii mai inalti sunt mai frumosi. (NU vreau sa ofensez pe nimeni happy )

| theblacktouch a răspuns:

Nu e un lucru rau sa mai cresti! sa stii ca e mai bine sa fii inalt, fetele apreciaza asta!winking