| Elly1 a întrebat:

Tot ma intreb. de ceva vreme toate-mi merg pe dos,de ce? din cauza gandirii mele negative, sau asa trebuie sa fie? Stau si ma gandesc daca o sa vina si acea perioada cu Soare in viata mea...

astepy rasp:*

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Fiecare dinte noi are perioade bune si rele, depinde de modul in care actionam.Dar soarele intotdeauna iese, important e sa il vedem.Pe situl jw.org poti gasi unele raspunsuri biblice la intrebarile tale.Iti doresc mult succes.

4 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Faptele directe sau indirecte te influenteaza prin puterea ta de a schimba lucruri, nu alte chestii supranaturale!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Elly,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Klaudiu214 a răspuns:

Pai in viata nu intodeauna e doar soare si frumos, apar mai multe dificultatii sa zic asa in viata fiecarui om. sau poate si gandirii tale negative, fi doar tu insuti cum esti de obicei fara a iti face iluzi. astea sunt doar chesti de moment la care te gandesti poate in mai multe feluri si ti se pare nu stiu cum fi doar tu insuti fara a gandi ceva negativ.

| DragosM a răspuns:

Nu te chinui sa intelegi lucrurile astea, si eu trec printr-o perioada nasoala cand dau din rau in mai rau. Exista explicatii pentru ce se intampla, toate se rezuma la karma si la experientele ce trebuiesc traite. Bineinteles, tu esti libera sa crezi ce vrei, dar ai vrut un raspuns si l-ai primit.
P.S.: serios iti spun, nu incerca sa intelegi, lasa lucrurile sa mearga de la sine, va fi bine eventual.