| Nistor_Paul_1997 a întrebat:

Tovarasi, va salut! Deci vorbesc cu fata asta de vreo luna de zile. Am trecut prin cateva probleme, ea a avut de ales intre mine si altul, m-a ales pe mine, spunand ca ma iubeste. Apoi eu am intreabat-o daca vrea sa fim impreuna, ca doar ne iubim unul pe altul... Ea a spus ca sa-i dau timp sa se gandeasca. Mi-a zis ca nu ma poate refuza, dar nu se simte pregatita sa ma accepte, ca sunt prea mult pentru ea si nu ma merita. Ce parere aveti? Eu nu mai am rabdare!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Raspunsul ei este un refuz clasic, politicos. Daca tu nu ai rabdare, este treaba ta, nu este a ei.

| Criss197 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta, si eu am avut de ales intre doua persoane. E rau pentru o fata sa fie in aceasta situatie. Si da, are nevoie de timp. Eu zic sa astepti, iar daca va veni la tine inseamna ca te iubeste. Nu renunta daca nu stii sigur ce simte.

| Nistor_Paul_1997 explică (pentru Criss197):

Stiu sigur ca ma iubeste! Mi-a spus-o de multe ori si prima data cand ne-am intalnit am impartasit un discret sarut.

| Criss197 a răspuns (pentru Nistor_Paul_1997):

Atunci merita sa astepti. Ai rabdare cu ea, nu renunta decat atunci cand vezi ca nu se poate face nimic si nu exista sanse.