| SpeșălGirl a întrebat:

TPU am nevoie de ajutor! Am 15 ani, sunt fata si fac sala in fiecare zi.Asta cuprinde:Genoflexiuni cu bara, 5 aparate,o ora de alergat pe banda,bicicleta/stepper,ridicari de haltere, coarda.Totul era ok pana astazi cand a inceput sa ma ia o durere ingrozitoare de sold (stangul).Nu pot sa fac nici doi pasi ca imi vine sa plang de durere si maica-mea nu mai vrea sa ma lase la sala dar nu ma las de ea nici moarta.Stiti ce ar putea fi? Sau ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
E posibil sa te fi lovit fara sa-ti dai seama sau ti-a "Cedat" soldul de la prea mult efort. Incearca sa o lasi mai moale totusi, nici sa te epuizezi asa nu e bine.
Asteapta sa-ti treaca durerea si du-te atunci iar.
O seara placuta! happy

| neutrino a răspuns:

Efortul tau este prea mare pentru varsta pe care o ai si sunt sigur ca, inainte de a merge la sala, nu ai consultat un medic.

| peperonies a răspuns:

2 zile de pauza pe saptamana minim.

| AliGab a răspuns:

Ai grija sa nu fie crapat bazinul. Prezinta-te de urgenta la doctorul de familie sau la ortoped

| NoRegretsxx a răspuns:

Animal flex, rest woman si sala se face cu cap nu ca o apucata..cum a zis peperonies, pauza..pauza e lege cand faci sala.