| Rapidrapid15 a întrebat:

TPU, pe hammer metin 2, ce iteme sa pun la ninja ( bonusuri de fapt ) ca sa fiu cat de cat bun...
Sunt ninja pe lame big grin.
Funda cele mai bune bonusuri pe itemehappy!

18 răspunsuri:
| DariusDaniel a răspuns:

Pai la ninja lama trebuie DEX, Critica, Farmec, Patrundere, Necunostinta pe arma...pe koif pune rez la magie si semi-om, pe restul itemelor incearca sa pui aparari(sabie, 2 maini si pumnal), PV, critica(colier si papuci), pe scut pune semi-om imun la necunostinta si semi-om daca ai posibilitatea pune si tarie si blocare atac corporal.Pe cercei pune aparari si semi-om. Daca sunt si bonusuri 6/7 acolo sa pui rezistente(war/sura/ninja/samanii) si PV sau 2 rezistente pe acelasi item.Baftawinking

| Andreica_Adrian_1990 a răspuns:

Pai pe Hammer mai nou trebuie pentru ninja : Dexterity, neaparat Atack Value si daca poti pune Max.HP. Toate itemele trebuie sa aiba Dexterity deoarece vei putea omori cu norul, eventual daca iti iei iteme Modate iti trebuie si critik, Atack Value e pentru daune mai mari, HP e pentru viata iar daca faci mod baga si Defence, pentru aparare, ca si armura ori iti iei Armura Zeului Gladiator ori King cu 700 aparare sunt bune ambele, ca si arma Arc suprem sa ai si Cutite de Piatra. Nu stiu daca merit funda dar macar te-am ajutat.

| Andreica_Adrian_1990 a răspuns (pentru DariusDaniel):

Ba asta nu e Metin2 rospeed CE TARIE VISEZI?

| DariusDaniel a răspuns (pentru Andreica_Adrian_1990):

Pai la ninja arc e bug cu flexibilitatea si m-am gandit sa puna mai bine tarie... daca e lama sa puna flex...

| ĂăăAlexandra a răspuns (pentru Andreica_Adrian_1990):

Multumesc frumos. M`a ajutat raspunsul tau.:] Incearca sa-mi raspunzi la urmatoarea intrebare sa-ti dau funda big grin.

| ali17 a răspuns:

Man uitate al mine eu stiu ce bonusuri trebuie sa pui sunt cel am ibun ninja din regat albastru.Trebuie sa pui pe arma sati pica dex si life energy daca iti pica str sau half humans e foarte bine si ca pietre pui anti war anti ninja anti sura.Ca bonusuri de 6/7 pui acolo sati pica ori dex ori str ori life energy sati pice dex ca e imi importanta mie mia picat la 5 itm dex si life energy si rup asa.La armura sati pice dintre bonusurile:Rezistenta al magie rezistenta la pumnale la sabie la 2 maini si la sageti.sati mai pice ori life energy ori str cu 50 damage abosrbit TP adica absoarbe atacul.Si ca bonusuri 6/7 ori life energy cu max HP+3000 sau dex cu str sau str cu life energy.Ca pietre trebuie sa pui piatra cu rezistenta la magie rezistenta la pumnal si la sabie. Daca iti place cum am raspuns sau daca am dat raspunu bun trimite-mi mesaj ca sati mai spun. Sper sami trimiti mesaj.

| Edyi_Edy_1996 a răspuns:

Dex. Life Energy. Half Humans si Rupii tot eu asa am Si is bun tongue

| ali17 a răspuns:

Sall,eu sunt cel mai bun ninja fARA mod din regatu albastru(nici un ninja nu a omorat cat omorat eu si nu ma omorat cu noile mele iteme)Deci tie iti trebuie bonusuri principale:dexteryti, strenght si life energy. 1000 life energy inseamna 40000 HP. 1000 DEXTERYTI inseamna cam 20000 (in jur de atata)la imbunatatit la ninja.Stenght 1000 inseamna attack +10000(la arme si al magi in jur)si tie iti mai trebuie critik si rez war, ninja, sura, shaman sau tare impotriva war ninja sura shaman, Dar eu am facut in asa fel in cat am :rez war 100% anti war 50%, rez ninja 100% anti ninja 50%, rez sura 150%(pentru ca sunt mai multi playeri si multi modati cu status)si 100% anti sura si rez shaman 100% si anti shaman 50% si dexterity eu am in total 13000 14000 sau 12000 si str cred ca 4000 sau 5000 si life energy 10000.Trrebe neaparat imun necunostinta si half humans ...eu am half humans 600 in total si mai trebuie rez dagger,sword, magic, arrow, fan, bell.Eu am 50% la fiecare pentru ca nu mai am loc de bonusuri si ca am rezistenta la aceste caractere, Singura cale ca sa distrugi totu e calea acea cu setu (semi-mod)sa ai 8 itm la ultimele bonusuri sa ai anti sura si rez la sura sau anti war rez al war, etc.Eu nu fac seturi (mi-e lene sa le pun pe mine cand trebuie sa ma bat cu alt caracter ca dupa aia vine altu)

| Alin_Ene_1995 a răspuns (pentru ali17):

Spune-mi si mie numele tau.

| Gavrilescu_Bogdan_1995 a răspuns:

Daca esti ninja trenbuie pe fiecare item la bonus 1-5:
-1000 life energy(iti da aparare si mult HP)
-100 semiom
-1000 dex
-100 crit
La bonus 6-7 trebuie pe 2 iteme ca de ex pe arma si armura war, coif si papuci ninja, bratara si cercei sura,(iti vor da multa rezistenta inpotriva lor si mult atac)
Bafta

| Jal33t1 a răspuns:

Pai de ce te chinui asa de tare? Eu zic sa nu-i asculti pe astia.Mai bine iti iei STS.Iti trebuie doar 3 EURO.Mare greutate.Presupun daca te joci Metin2Hammer ai bani laughing

| qWhit3Ang3l a răspuns (pentru Jal33t1):

Nu prea bag eu bani in matin2 big grin

| Explicatii a răspuns (pentru ĂăăAlexandra):

Nu trebuie sa dai 3 euro pe status e o prosie mai bine iti faci itm ca la nimeni cu ii convine, merge un player sa isi cumpere arme, armuri si cel cu status da il acel player e cea mai mare prosti e

| MetinLegend a răspuns (pentru DariusDaniel):

Dariuse nu te supara dar nu te ajuta cu nimic bonusurile alea...

| Andrey33333333333 a răspuns:

Depinde ce metin2 joci...
daca joci HammerMT2 2013 Easter iti trebuie asa inteligence life strenght critic percing... te sfatuiesc sa folosesti
switchbot pentru ca pica greu si pui unde nu are...ok?
daca nu sti ceva adauga-ma la mess : stefan_bosu62@yahoo.com big grin

| Andrey33333333333 a răspuns (pentru Explicatii):

Poate dar esti mai bun cu status sau mod...eu am si hackuri si am si status si mod si sunt si GM pe RO deci? este bine sa ai status sau mod

| Bizau_Mario_1979 a răspuns:

Ai un cont sa-mi dai si mie

| AndreiRoMan112 a răspuns (pentru Bizau_Mario_1979):

Nu cersi -_-