| SteveEO a întrebat:

Um..am o nedumerire. deci, eu am intrat la cel mai bun liceu, si ultima medie la acest profil (filologie) a fost 7, 49. la examenul de engleza (pentru filologie cu intensiv engleza), au fost in jur de 32 de persoane de la profilul meu, care au dorit la examen, din 56 (2 clase de filo). daca eu am fost al 30-lea pe lista, am intrat sau nu la intensiv? presupun ca daca sunt 2 clase de filo cu 56 locuri in total, ar fi 28 de copii intr.o clasa. si tare imi e frica ca nu am intrat. eu am fost admis la examen, dar am fost al 30-lea copil pe lista pentru intensiv. am intrat sau nu in aceea clasa? raspuns urgent va rog.

Răspuns Câştigător
| ElGreco21600 a răspuns:

S-ar putea ca fiecare clasa sa aibă mai putini elevi. Nu neapărat 28, poate avea 15, daca de exemplu tu ai fost ultimul. Deci da, ai intrat. Now go get yourself a beer dude laughing

| SteveEO explică (pentru ElGreco21600):

Am vazut pe niste foi Afișate cu rezultatele elevilor in acel liceu, ca erau clase (nu stiu daca era filo) cu vreo 35 de copii, parca. Deci e ok?

4 răspunsuri:
| ElGreco21600 a răspuns:

Deci o sa faca doar o clasa înseamnă. Oricum ai intrat. Congratswinking

| SteveEO explică (pentru ElGreco21600):

Thanks! *drinking beer*

| ElGreco21600 a răspuns (pentru SteveEO):

Funda? laughing *drinking greek beer*