| Meli2314 a întrebat:

Un baiat ma place, dar eu nu-l plac. Cum sa-i spun? Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Spune-i. Am fost in situatia ta cu o fata. Ne placeam fizic dar nu ne potriveam ca si caractere. Ea mi-a spus asta, frumos dar direct si am apreciat. Nu mai suntem impreuna dar suntem buni prieteni si daca are probleme poate sa imi spuna, o ajut cu placere dar ca prieten, fiindca am realizat si eu ca avea dreptate. Daca e un om dispus sa inteleaga o sa fie bine. Daca nu, asta e. Mai departe.

| corhaz a răspuns:

Simplu.i spui ca nu il placi nu i genul tau si va intelege, daca nu, e obligat sa inteleaga

| 德尼莎 a răspuns:

Incearca sa ii spui asa "imi pare rau, eu nu te plac chiar esti o persoana de treaba dar eu pur si simplu nu pot simti la fel ca tine. si nu vreau sa fiu cu tine ca mai incolo sa imi dau seama ce greseala am facut si sa fie prea tarziu, tu sa te indragostesti mai tare de mine si tot tu ai suferii, mai bine ramanem prieteni iar cu timpul ma vei putea uita."
Eu asta as zice happy

| Denly a răspuns:

"Imi pare rau dar, nu ne potrivim. Chiar nu esti genul meu. Nu mai insista ca, o sa ma supar." Daca va insista, incearca sa ii acorzi mai putina atenti si se va lasa.

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Spune-i ca preferi sa ramaneti prieteni (daca sunteti, daca nu e tot bine), ca nu e genul tau si ca nu va potriviti, poti sa-i spui ca nu esti pregatita pentru o relatie ca sa nu se simta prost, dar spune-i direct ca nu va potriviti. Trebuie sa inteleaga. Daca mai insista, spune-i ca nu-ti convine, ca incepe sa te irite si ca o sa te superi pe el. Bafta!

| Kleoo a răspuns:

Spune-i intr-o forma draguta si amuzanta!

| mirrumirunik a răspuns:

Spune-i frumos ca nu il placi.