| alisalisa a întrebat:

Unde pot gasi un test IQ?

Răspuns Câştigător
| dynasmile21 a răspuns:

La un psiholog! Testele de pe internet nu sunt de incredere si nici recunoscute de psihologi. Cel mai bun (si unicul) test de inteligenta, care testeaza nivelul tau de inteligenta innascut este testul Raven. Nu uita ca sunt diferite tipuri de inteligenta!
http://www.ziarul21.ro/......odules.php

Daca chiar ai mare nevoie sa afli coeficientul tau de inteligenta am gasit un test asemanator cu cel Raven ca sa stii la ce sa te astepti: http://mate.info.ro/Resources/ro-RO/Test_de_inteligenta_nonverbal.aspx

6 răspunsuri:
| TeoIonela a răspuns:

Http://www.test-iq.com/iq-test/
multumesc pentru. fundita:-*:))

| ☺Þĺ†ĺ©†☺ a răspuns:

Pur si simplu scrii in google:d...cam ce doresti in cazul tau scrii "teste IQ" eu una cand vreau sa fac un test ceva atunci cand ma plictisesc asa procedeztongue scriu in google cea ce doresc>big grin

| kai a răspuns:

Credeam ca un IQ pierdut, n-am.

| adelina_7242 a răspuns:

Un test de genul ala se poate gasi pe internet.Scrie:test IQ.

| MyTzZy a răspuns:

Cauta pe www.clopotel.ro sectiunea distractie apoi dai pe teste si gasesti teste de toate felurile!