| princess01 a întrebat:

Care este diferenta dintre M1 si M2 (mate-info si stiinte ale naturii)? Este aceeasi materie de fapt, doar ca un nivel mai ridicat (M1)? Urgent! Funda:X
Bac-ul difera mult ca subiecte sau e cam acelasi lucru cu cel de la M2? Am vazut niste subiecte de bac de la ambele module si nu am sesizat mari diferente...este greu sa dai la medicina (stomatologie) de la mate-info? Argumentati.

5 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

M1=dificultate mare
M2=dificultate medie
M3=dificultate mică

Mate-info(clasa a9-a):
-5 ore de mate
-4 ore de romana
-3 ore de fizica
-2 de engleza, franceza, biologie, TIC
-1 de logica, religie, sport, chimie, informatica, istorie si geografie
-1/2 desen si muzica

Ştiinţe ale naturii(clasa a9-a):
-2 ore informatica
-1 ora TIC(tehnologia informatiei si comunicarii)
-4 ore de mate
-4 ore de romana
-3 ore de fizica
-2 ore de chimie
-muzica si desen
-1 ora de geografie
-1 ora de istorie
-1 ora de sport
-1 ora de religie
-1 ora de logica
-2 ore de biologie
-2 ore de engleza
-2 ore de franceza
-1 ora de optional
-1 ora de dirigentie

La matematică-informatică dai bacul la: matematică(M1),română şi o materie la alegere(biologie, chimie, fiziă, informatică).

La profilul Ştiinţe ale naturii dai bacul la:matematică(M2),română şi biologie.
Numai bine, viitorule liceean!

| slipknot a răspuns:

Eu sunt pe profil de stiintele naturii, adica M2, care este mai usoara decat M1. Diferenta dintre ele e ca la M1 e putin mai multa materie decat la M2.La Bac nu sunt chiar diferente vizibile.In legatura cu datul la medicina, nu cred ca are vreo legatura profilul.Nu este greu sa dai la medicina de la mate-info, daca intre timp inveti tu singurica si eventual o sa faci meditatii la bio.

| deea1919 a răspuns:

Pai daca te duci la mate-info bac-ul la matematica o sa fie mai greu decat daca te duci la stiinte ale naturii la mate info o sa aiba un grad de dificultate mai ridicat.Asta e difereta dintre M1 si M2

fundita?

| deea1919 a răspuns:

Daca ai vrea sa te duci la medicina indicat ar fi sa te duci la biologie chimie deoarece este destuol de greu sa treci de la mate-info la medicina

| 99rap a răspuns:

Tin sa precizez...ca anul acesta bacul la matematica m2 a fost mult mai greu ca cel de la m1...deci ..trageti si voi concluzii

| CeaCuMasca a răspuns (pentru 99rap):

Așa ceva nu se poate. Ești tut la cap?

| Maya_5016 a răspuns (pentru CeaCuMasca):

Ba se poate. S-a intamplat si in 2015 cand am dat eu? ca iesisera aia de la m1 si plangeau ca si-au dat seama ca problema era de m2 si ei au complicat-o ca la m1 si noi la m2 plangeam ca nu stism ce dracu a fost aia?