| Daniellllll1 a întrebat:

V-ati simtit macar o data in viata ca,tineti doar o umbra in plus pamantului, ca nu mai are rost sa traiti?

12 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Buna.
M-am intrebat si eu asta,de mii de ori chiar, erau momente cand plangeam singura pentru ca nu mai imi vedeam rostul.Mi-am dat seama ca am intrat in depresie, si c a trebuie sa o controlez, gandeam prea mult si ma stresam prea mult, asta nu imi facea bine. O data in viata (cel putin) toti oamenii se gandsc la asta.

| AFR81 a răspuns:

Nu, niciodata. Sper ca nici tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Toti facem umbra pamantului, ma rog majoritatea, din punctul meu de vedere.

Majoritatea nu facem altceva decat sa ne sustinem pe noi si alti 2-3 oameni din jurul nostru zi de zi dar asta nu inseamna ca nu are rost sa mai traim

| OldSoul a răspuns:

Ar trebui sa fiu foarte parsiv sa nu recunosc ca m-am gandit la asa ceva.
Toti avem momente cand gandim asa, acum fiecare il interpreteaza diferit.

| Doub a răspuns:

Nu chiar asa profund ca tine, dar da.

| SkyPilot a răspuns:

Nu, am stiut intotdeauna ce doresc sa fac si cum contribui la progresul societatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram mic da, din motive tampite. Acum cred asta despre multi din jurul meu.

| L1feDRAIN a răspuns:

O singura data in viata am patit asa ceva
chiar anul asta luna trecuta (nu precizez de ce) si chiar m-am gindit la suicid, dar desigur nu am avut de gind sa adeveresc asa ceva si chiar regret ca m-am gindit la asta, dar totusi mare sens de a trai nu vedeam.

| Carla01 a răspuns:

Mda,da' de fiecare dată mă încurajez singură, trec foarte usor de la o stare la altă, eu râd tot timpul char şi când mă lovesc laughing, mă gândesc că aşa e viaţa cu bune şi cu rele, da' e frumoasă laughing

| AirănMeidăn a răspuns (pentru Carla01):

wow
such bipolar
much depression

| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna,sincer eu m-am simtit de multe ori asa si asta e adevaru, totul trece, chiar si noi, iar in ziua de azi daca esti bun esti luat de prost si doar cei luptatori inving.incearca sa realizezi totusi ceva frumos...