| MaryAndMizore a întrebat:

Va fi sfarsitul lumii in 21 dec 2012? Dau funda daca e si explicat cu date.

Răspuns Câştigător
| bibyyy143 a răspuns:

NU nu iti face griji mara sfarsitul lumi nu va veni... te sall!

10 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Îmi doresc să îți stea funda în gât! straight face
Nimeni nu poate spune "Da, o să fie sfârșitul lumii" sau "Nu, nu o să fie" Nu avem de unde să știm. Televiziunea, radio-ul, ziarele, internetul. Toți transmit evenimentele pe care și le imaginează fiecare. Nimic nu e garantat adevărat pentru că nimeni nu știe. Sper că te-am lămurit. A, și, singurul lucru care se va întâmpla cu siguranță în 21 decembrie 2012 este că veți înceta cu întrebarea asta stupidă la care toți îi știm răspunsul, doar o folosim ca un prilej pentru a cerși funda aia idioată.
Baftă

| Nicoleta a răspuns:

Nu stie nimeni sigur cand e sfarsitul lumii.Nu vei ca unii zic o data, altii zic ca e alta data, altii spun ca s-ar fi calculat gresit etc.Deci nu vei putea da funda pana pe 21 dec 2012, pana nu vei vedea daca e sau nu.:))
http://www.youtube.com/watch?v=Wt6ysYTnSR0
(is mai multe parti)

| GuessWho a răspuns:

Fiecare crede ce vrea. pana acum cateva zile am crezut ca o sa mor la varsta de 16 ani jumate, dar cand am vazut filmu, cate scene SF, de fapt intregul film e sf. m-am razgandit si mi-am zis ca "dumnezeu si doar el stie cand se va sfarsi lumea"
Intr-adevar, in film este foc, asa cum scrie in Biblie, ca vom muri arsi, dar nu e nimic adevarat. e pura falsitate.
Si chestia cu sfarsitul lumii s-a zvonit de la mayasii aia, care au spus ca au facut ei niste calcule si ca in data de 21 dec 2010 se sfraseste calendarul lor, si ca mai incolo nu mai stiu cum sa calculez calendarul.
Alte pareri ar fi.ca se aliniaza toata planetele cu luna. ceea ce nu s-a mai intamplat pana acum si se va distruge universul.
Insa parerea mea, e, ca sfarsitul lumii, e sfarsitul nostru, al oamenilor, care vom murii de foame, care vom ajunge sa cersim, pentru ca nu mai sunt bani, pentru ca ni s-a luat suplimentu, pentru ca vor sa ne ia din alocatie, pentru ca salariile scad, pentru ca preturile cresc, pentru ca nimic nu ne mai ajunge!
pentru ca tara asta, se duce mai la fund cu fiecare zi care trece.

| Brunetica a răspuns:

Nu va fi, astea sunt superstiti ale oamenilor ce nu au ce sa vorebeasca daca sti si in 2000 si in 1000 tot au zis de sfarsit si unde ca nu a fost nu decide oamenii cand se sfarseste lumea numa Dumnezeu stie asta!

| LoveBonJovi a răspuns:

Nu, nu va fi sfârşitul lumii atunci.
Nimeni nu ştie când va fi, numai Dumnezeu.

| zuzu_2463 a răspuns:

Nu va fi sfarsirul lumii va fi doaro explozie in mare care nu ne va afecta pe noi... de la chestia asta au inventat treaba cu gaura neagra ...va fi o explozie in mare si nu se va intampla nimic doar se va mai adanci marea

| Anonimus_1246 a răspuns:

Sa nu mai Vina Mos Craciun pe 25 big grin big grin

| BogdanASCRD97 a răspuns:

Ideea este ca in anul 2012, din cate stiu eu calendarul populatiei incase(aia din america de sud) se sfarseste, si de asemenea anunta dezastru. Oamenii de stiinta spun ca de asemenea, vor avea loc niste explozii solare ...mai mult de atat nu stiu. Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata de prost trebuie sa fi sa crezi asa ceva, atat de tampit.Bai oameni buni astia dau stirile astea sa primeasca fonduri de la stat atat NASA cat si alti, ca de nu aduc ceva nou is pe spate.Numai dati crezare unor imbecili.

| lavitzuk a răspuns:

Nu va fi sfarsitul lumii in 2012. Dar asa zic mayashi pentru ca atunci se termina calendarul lor asa ca nu te ingrijora daca va fi sfarsitul lumii nu vei stii oricum. Dai funda?