Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2784151intrebari
Cupio.ro
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
30 Oct
SATI 291.357AFISARI
160.638VIZITE
145.067V. UNICI
26 Octombrie 2009
Victoria intreaba:

Va plac persoanele care va privesc intotdeauna in ochi in timpul conversatiei sau cele care deviaza privirea adesea? In ceea ce ma priveste, nu-mi slabesc o clipa din priviri interlocutorul big grin

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    26 Octombrie 2009 14:49
    cami a răspuns:

Regulile comunicarii eficiente asta presupune : Uita-te in ochii lui atunci cand iti vorbeste!

• 14 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 26 Octombrie 2009 14:37
    Silvia a răspuns:
    Sincer, persoanele care ma privesc mult in ochi ma inspaimanta.Nu stiu de celaughing, dar ma panichezworried big grin.Insa mie imi place sa privesc in ochi o persoana atunci cand vorbesc cu ea.laughing
  • 26 Octombrie 2009 14:20
    monyk a răspuns:
    Buna, nu imi place sa se uite fix la mine o persoana, adica sa se uite dar nu numai cu ochii atintiti pe mine, ma cam intimideaza...si eu de obicei ma uit in ochii interlocutorului dar pentru cateva secunde, nu in toata conversatia.
  • 26 Octombrie 2009 16:38
    MiraA11 a răspuns:
    Mie imi plac persoanele care ma privesc in ochi. [ doar daca discutam ceva important. ] De multe ori, cand vorbesc cu cineva si nu ma priveste ma simt de parca as vorbi singura.
  • 26 Octombrie 2009 15:51
    SoftCristi a răspuns:
    Imi plac, le apreciez, le admir... Doar ca eu sunt cateodata cel cu problema, eu ma pot uita in alta parte, dar cu gandul si gura sunt acolo...
  • 26 Octombrie 2009 23:38
    constantaproca a răspuns:
    Imi plac persoanele care ma privesc in ochi atunci cand le vorbesc altfel cred ca imi ascund ceva sau considera cuvintele mele fara importanta.
  • 26 Octombrie 2009 14:40
    hândel a răspuns:
    Imi mai arunc o privire-n ochii respectivei persoane sa vad daca n-o plictisesc cumva, insa nu atat cat s-o hipnotizez, si nici sa fiu hipnotizat nu risc. Deci, putin contact vizual, ca nu ma-mbogateste cu nimic.hee hee
  • 26 Octombrie 2009 14:43
    cheloo74 a răspuns:
    Eu cam am o problema cu privitul in ochi a celor de care nu sunt suficient de apropiat, si nu ma refer la distanta. Pur si simplu nu pot privi in ochi prea mult pe cineva. Si daca persoana care ma priveste e de sex opus ma intimidez pentru ca da impresia ca se da la mine, ceea ce nu ar fi o problema, atata doar ca sunt un pic timid, da-mi trece repede. Daca e barbat poate vrea o bucatica din fundul meu, ceea ce n-ar fi indicat, poate doar daca vrea sa se aleaga cu botul spart. E bine sa nu-ti fuga ochii dar totusi nici sa nu cazi in extreme. Daca se uita insistent si nu-si fereste ochii nici macar cand contraatac si eu cu privirea atunci intreb care e problema. Poate mi-o fi iesit un cos pe nas, poate am vreun muc vizibil, mai stii.
  • 26 Octombrie 2009 15:54
    marry a răspuns:
    Daca o persoana ma priveste in ochi cand vorbesc simt ca ma asculta si ca nu vorbesc degeaba... iar daca vorbeste si ma priveste in ochi imi arata cat de sincera estebig grin
  • 26 Octombrie 2009 14:14
    leny a răspuns:
    Cu siguranta cei care privesc in ochi interlocutorul... daca vorbesc cu o persoana care isi plimba privirea dintr-o parte in alta, imi da impresia ca nu-l intereseaza discutia ca nu da importanta...sincer eu nu pot sa ma uit numai in ochii persoanei cu care vorbesc:-))
  • 14 Noiembrie 2009 13:19
    NomberOne a răspuns:
    Persoana cu care dialoghezi nu te priveste neaparat in ochi, dar trebuie sa se uite la tine
  • 26 Octombrie 2009 14:12
    Raspuns anonim:
    Eu nu la-as slabi dar nu-l vad prea bine, port ochelari si foarte adesea nu-i am la mine laughing daca isi fereste privirea nu inseamna neaparat ca nu este sincer, poate sa aiba probleme cum am eu.
  • 26 Octombrie 2009 14:14
    Raspuns anonim:
    Ai si o privire patrunzatoare, daca e poza ta.Ai fermitate. Dar un singur sfat te rog primeste; Nu judeca dupa asprimea vietii tale. S-ar putea altii sa nu corespunda, mai ales astia mult mai tineri.Succes...
  • 26 Octombrie 2009 15:55
    Raspuns anonim:
    Cheloo74
    SUnt in 90% in aceiasi situatie ca tine.
    nu stiu de ce dar nu pot.Am impresia ca s uita la imperfectiunii. nu stiu.big grin
    nu pot pur si simplulaughingdecat daca il cunosc putin
    happy
  • 26 Octombrie 2009 19:22
    Raspuns anonim:
    Pe mine ma intimideaza persoanele care ma privesc in ochi non-stop, ma simt dezgolita, sunt de parere ca ochii sunt oglinda sufletului.Intr-o conversatie privesc in ochii celui cu care discut, dar nu insistent, nu-mi place sa intimidez...