| Victoria a întrebat:

Va plac persoanele care va privesc intotdeauna in ochi in timpul conversatiei sau cele care deviaza privirea adesea? In ceea ce ma priveste, nu-mi slabesc o clipa din priviri interlocutorul big grin

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Regulile comunicarii eficiente asta presupune : Uita-te in ochii lui atunci cand iti vorbeste!

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu la-as slabi dar nu-l vad prea bine, port ochelari si foarte adesea nu-i am la mine laughing daca isi fereste privirea nu inseamna neaparat ca nu este sincer, poate sa aiba probleme cum am eu.

| leny a răspuns:

Cu siguranta cei care privesc in ochi interlocutorul... daca vorbesc cu o persoana care isi plimba privirea dintr-o parte in alta, imi da impresia ca nu-l intereseaza discutia ca nu da importanta...sincer eu nu pot sa ma uit numai in ochii persoanei cu care vorbesc:-))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai si o privire patrunzatoare, daca e poza ta.Ai fermitate. Dar un singur sfat te rog primeste; Nu judeca dupa asprimea vietii tale. S-ar putea altii sa nu corespunda, mai ales astia mult mai tineri.Succes...

| monyk a răspuns:

Buna, nu imi place sa se uite fix la mine o persoana, adica sa se uite dar nu numai cu ochii atintiti pe mine, ma cam intimideaza...si eu de obicei ma uit in ochii interlocutorului dar pentru cateva secunde, nu in toata conversatia.

| Silvia a răspuns:

Sincer, persoanele care ma privesc mult in ochi ma inspaimanta.Nu stiu de celaughing, dar ma panichezworried big grin.Insa mie imi place sa privesc in ochi o persoana atunci cand vorbesc cu ea.laughing

| hândel a răspuns:

Imi mai arunc o privire-n ochii respectivei persoane sa vad daca n-o plictisesc cumva, insa nu atat cat s-o hipnotizez, si nici sa fiu hipnotizat nu risc. Deci, putin contact vizual, ca nu ma-mbogateste cu nimic.hee hee

| cheloo74 a răspuns:

Eu cam am o problema cu privitul in ochi a celor de care nu sunt suficient de apropiat, si nu ma refer la distanta. Pur si simplu nu pot privi in ochi prea mult pe cineva. Si daca persoana care ma priveste e de sex opus ma intimidez pentru ca da impresia ca se da la mine, ceea ce nu ar fi o problema, atata doar ca sunt un pic timid, da-mi trece repede. Daca e barbat poate vrea o bucatica din fundul meu, ceea ce n-ar fi indicat, poate doar daca vrea sa se aleaga cu botul spart. E bine sa nu-ti fuga ochii dar totusi nici sa nu cazi in extreme. Daca se uita insistent si nu-si fereste ochii nici macar cand contraatac si eu cu privirea atunci intreb care e problema. Poate mi-o fi iesit un cos pe nas, poate am vreun muc vizibil, mai stii.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Imi plac, le apreciez, le admir... Doar ca eu sunt cateodata cel cu problema, eu ma pot uita in alta parte, dar cu gandul si gura sunt acolo...

| marry a răspuns:

Daca o persoana ma priveste in ochi cand vorbesc simt ca ma asculta si ca nu vorbesc degeaba... iar daca vorbeste si ma priveste in ochi imi arata cat de sincera estebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheloo74
SUnt in 90% in aceiasi situatie ca tine.
nu stiu de ce dar nu pot.Am impresia ca s uita la imperfectiunii. nu stiu.big grin
nu pot pur si simplulaughingdecat daca il cunosc putin
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac persoanele care ma privesc in ochi. [ doar daca discutam ceva important. ] De multe ori, cand vorbesc cu cineva si nu ma priveste ma simt de parca as vorbi singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma intimideaza persoanele care ma privesc in ochi non-stop, ma simt dezgolita, sunt de parere ca ochii sunt oglinda sufletului.Intr-o conversatie privesc in ochii celui cu care discut, dar nu insistent, nu-mi place sa intimidez...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imi plac persoanele care ma privesc in ochi atunci cand le vorbesc altfel cred ca imi ascund ceva sau considera cuvintele mele fara importanta.

| NomberOne a răspuns:

Persoana cu care dialoghezi nu te priveste neaparat in ochi, dar trebuie sa se uite la tine