| Andreea2629 a întrebat:

Va rog dati-mi si mie statusuri de despartire, ura,dragoste, iubire, etc dau funda la cele mai multe si frumoase status :3

1 răspuns:
| Tedddyy a răspuns:

UITE AICI :
Niciodata sa nu ma uiti...
Totul este atat de pustiu fara tine,
Incerc sa te simt aproape de mine
Cu toate ca esti la sute de km distanta.
Te caut cu privirea dar tot nu te gasesc,
Incerc sa te caut in inima mea
Dar esti departe de ea!
2.
Nu te voi uita niciodata, ma gandesc ca intre noi este doar un zid, care nu-l pot sparge mereu! ci doar cand vrei tu
3.
Te voi astepta toata viata daca va fi nevoie

doar pentru ca esti la distanta nu inseamna ca nu ne putem iubii

nici distanta nu ne desparte

dragostea e vestnica chiar si la distanta
♥Telefonul il strang cu obsesie in mana.Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost

♥ [ nu`s ][ ` ]niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand toti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

♥Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

♥Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

♥Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

♥Orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc.

♥Invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

♥Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, chiar daca uneori, inima iti moare.

Totul trece, asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

♥Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castiga

♥Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere. Fundăă?