| bunicisibuni a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati. Am inceput de curand sa beau energizant si intre timp m-am lasat, dar mi-e frica sa nu cumva sa-mi fi pierdut puterea de morare, intelegeti voi pentru ca asa mi se pare. Prietenii spun ca mi se pare si ca e din cauza la caldura si pentru ca e vacanta. Si imi spun sa ma relaxez ca e vacanta si d.aia nu am eu chef de invatat si invat mai greu. Ce ziceti? Au dreptate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Eu n-am auzit pana acum ca energizantele sa ajute memoria. Chiar nu vad cum te-ar putea ajuta la invatat?
Daca vrei sa stai noaptea sa inveti, eu zic ca e mai sanatos sa bei cafea iar daca e vorba de memorie, sunt alte chestii, pastile etc.
Plus ca prietenii au dreptate, de aia e vacanta, pentru relaxare.

| bunicisibuni explică (pentru pufulescu):

Ma refeream ca mi.e frica sa nu cumva sa-mi fi pierdut memoria capacitatea de memorare din cauza energizantelor.

| pufulescu a răspuns (pentru bunicisibuni):

Nu au legatura cele doua, nu vad cum.

| Kenya a răspuns:

Energizantele iti strica memoria, intocmai, ti se pare doar ca ti-ai pierdut putrerea de memorare. Intocmai daca nu o sa mai bei prostii de alea vei avea mult mai multa putere de memorare.