| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. Saptamana viitoare urmeaza sa plec la mare, este prima data pentru mine, stau o saptamana. Cam cati bani credeti ca mi-ar trebui?

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Depinde și cu cine mergi, unde stai cazat, cam ce preferi să mănânci, pe ce obișnuiești să dai banii și așa mai departe.
Aici ai o listă cu ce ar trebui să ai la tine
http://lumeamare.ro/wp-content/uploads/2010/03/Lista-de-bagaj.pdf
Ai putea hotărî chiar tu câți bani îți trebuiesc.
O zi plăcută și o vacanță la fel!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intre 100ron si 10. 000ron, nu avem cum sa ghicim unde te duci, ce vrei sa faci, cat iti permiti samd. Una e sa stai la cort, alta e la hotel de 5 stele.

Una e sa stai in sudul litorlului, alta e sa stai in Mamaia.

Una e sa mananci rosii cu branza, alta e sa mananci la restaurant in fiecare seara

Una e sa iti petreci seara plimbandu te pe faleza, alta e sa mergi in club

| Kenya a răspuns:

Daca ai cazarea asigurata ti-ar trebui in jur de 400-600, daca esti o persoana mai cheltuitoare.

| AlissBrie a răspuns:

Depinde de tine. Daca alegi sa stai la hotel sau la cazare.La hotel preturile de persoana pentru o singura noapte sunt in functie de hotel, de la aprox 100 euro in sus, iar cu cazare poti gasi si sub 100 lei, noaptea.
De cheltuiala cam 400 de lei.

| buna112 a răspuns:

O sticla de apa la 0.5 l este 5 lei...Ia gandeste-te la celalalte lucruri de acolo, vreo 10 milioane sau 7