| SteelShadow a întrebat:

Voi ce părere aveți despre fetele "băiețoase"?

Răspuns Câştigător
| Ademira a răspuns:

Eu cred ca cei care le considera naspa sau nasoale nu au vazut o fata cu un burghiu in mana. Hai frate, e sexi! Decat sa ma imbrac cu o rochita cu 100 de culori si sa imi pictez gura in roz, prefer sa fiu sexi cu un burghiu in mana. In plus, fetele baietoase nu sunt excluse, ci se exclud singure din bisericutele gata formate, unde zace prostia, ipocrizia si falsitatea. Cand eram in liceu, aveam o singura prietena, care era colega mea de banca si eram numai noi, baietoasele. Si uite ca jucam fotbal cu baietii si baietii incercau sa fie cu noi, iar de restul, vorbeau doar despre cum si ce faceau cu ele in intimitate. Imi amintesc si acum cand i-am zis unui coleg sa nu ma mai atinga pentru ca ii dau dintii afara din gura cu ciocanul si el a zis ca de aia ii place de mine, ca sunt " dintr-o bucata". Am batut la baietii din liceu de le suna apa in cap. Si culmea a fost ca tot ma doreau. Asa ca imi multumesc mie ca sunt cum sunt, ca am stiut cum sa ma descurc, ca nu trebuie sa chem un electrician ca sa imi schimbe becul, ca stiu sa asamblez singura o mobila, ca mi-am raschetat, baituit, lacuit singura parchetul, ca stiu sa fac mancare super buna, ca am si manichiura facuta si ca nu plang mereu ca vreau buze mai mari sau silicon in nas. Si daca va intrebati ce stiu femininele alea sa faca, uitati-va in jur. Sunt alea care intreaba in Carrefour daca un anumit produs contine conservanti cand poate sa se uite pe eticheta. Dar deh, e greu cand omul trebuie sa isi foloseasca putinii neuroni pe care ii are.

| SteelShadow explică (pentru Ademira):

Ai dreptate si eu zic la fel. Păcat de restul care se impotrivesc.

9 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Pe alea care fac pe durele si sunt pline de fite si idioate nu le suport.
Am intalnit si fete de care-ti dadeai seama ca sunt baietoase doar dupa cum arata(de obicei bine, si ma refer la cum arata ele de la mama natura, nu la haine). Alea imi plac.Nu stiu de ce dar mai toate vazute de mine care-s asa aveau numele de "Maria"...

| OnuOnulică a răspuns:

O parere negativa. Fata trebuie sa fie feminina. Cu calitati de femeie, si sa arate ca o femeie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O incercare penibila de a parea "de gasca". o fata trebuie sa fie feminina, nu un baiat versiunea 1.5.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te sustin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu vei auzi baieti barfind uite si la asta. ''Ce esti fata sau baiata/aia e fata sau baiat''. Penibil sincerahappy cunosc si nu e deloc amuzanta, nu injura dar are parul scurt si nu stiu ce vrea sa para. Infine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intelegi tu prin "fete baietoase"? In fond, formularea asta e un oximoron, iar noi nu suntem Eminescu sa ne jucam cu cuvintele gresit si sa dea bine.

| TonyTZu a răspuns:

Eu cred ca sunt excluse de gasca de fete si incearca cu baietii sau..si eu am una in clasa asa si a si fumat si..na eu zic ca sunt nefuerite de fetele din gasca ei

| MateescuParker a răspuns:

Buna, si ele sunt dragute in felul lor, fiecare are gusturile lui.
Am o parere bună, nu mă dezgustă deloc fetele putin băieţoase.