| anonim_4396 a întrebat:

Vreau niste statusuri frumoase de dragoste ( triste sau de fericire dar sa fie de dragoste ) sa fie scrie corect. Multumesc, funda!

4 răspunsuri:
| nebunick a răspuns:

♥ Cand ai pe cineva langa tine. Si nu stii sa apreciezi. Realizezi ce greu ti.e fara el. Dupa ce il pierzi.

♥ Dilema ta sunt eu! Fosta prietenului tau day dreaming...

♥ Decat sa minti, ca nu vrei, sufletul tu sa mi-l iei,

Mai bine pleci si ne oprim, o sa doara mai putin.

Telefonul il strang cu obsesie in mana ..Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost, si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost.

♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi.

♥Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!
♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

♥Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! ..pentru ca stii..viata e grea si lumea e rea..cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa?!

♥Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

♥Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand merit cel mai putin.....Atunci am nevoie cel mai mult!

♥Orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc.

♥Invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

♥Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, chiar daca uneori, inima iti moare.

♥Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat, Mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat.

♥Mandria ti-a ramas cea mai mare avere, zambeste`n fata raului si nu va avea nicio putere. happy

♥Zambeste chiar daca ai sa cazi, Chiar daca soarele apune si azi.

•O clipa langa tine n`as putea s'o uitlove struck!•
♥Razbunarea nu-mi aduce satisfactii..Insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste.
♥Roata e rotunda, intr-o zi se va intoarce.

♥Stiu ..am facut mii de prostii; D dar sincer le-as reface pe toate!

♥Nu lovitura ne face să suferim, ci destinderea încordării care urmează, obositoare, ca un ecou!

♥Sa sti ca doare! un pas, doi. apoi vezi cum totul moare.

♥Mi-am dorit prea mult, ce nu imi trebuia!
♥Cel mai rău fel în care simti absenta cuiva este să stai lângă el si să stii că nu va fi niciodată al tău.
♥Fi întotdeauna cine esti si dacă acest lucru nu-i de ajuns pentru cineva, acel cineva nu-i de ajuns pentru tine.
♥ Să fiu sinceră...visam la tine! Chiar dacă aveam foarte multă lume-n jurul meu, mă simteam atât de singură pentru că nu erai lânga mine.
♥Riscurile pe care ti le asumi, relevă ceea ce apreciezi.
♥Nimănui nu-i pasă dacă îţi merge prost. Le pasă dacă îţi merge bine, căci aşa au ce distruge.
*Capul sus si privirea dreapta...ca niciodata nu stii ce te asteapta.
*Ea stie mereu ce ma doare si mereu imi spune fi tare!sigh
*Ai cam uitat de fel ce-nseamna siguranta si respect.Ai luat-o pe un drum ce momentan crezi ca-i perfect, Sa poti trece peste tot si peste toate mai direct.
*ImbraCat in zambete aproape orice om e falsstraight face...Am crezut in ochii sinceri si da!straight face...M`am arsoh go on
*Si se zice ca prietenii adevarati iti sunt aproape la greu.Voi dc ma uitatzi mereu?!
*Poţi să vopseşti o cioară în alb dar nu va deveni porumbelwinking!
*Nu poti sa fi respectat daca tu nu te respecti. Daca taci si accepti, nu stii la ce sa te-astepti love struck!
*Si vezi ca prin viata asta doar odata treci..deci pe unde mergi, profita pana pleci!
*Sa nu te crezi stapan, nimic din ce ai nu-ti apartine, si daca maine mori ar fi la fel si fara tinehee hee
*Ai vrea să dai timpul înapoi, să poţi să ştegi orice pată.Să mă mai vezi cum dorm cu tricoul tău măcar o dată!
*Sa atingi culmea viselor inseamna mult! love struck pentru unu' care nu stie sa viseze!
*Totul se plăteşte azi. Inclusiv iluziile.
*"Fiecare alearga`n felul lui mereu dupa ceva, Nu conteaza cât ai în viata, mereu vrei altceva...sad
*" Vezi tu, nu ma afecteaza ca vorbesti prea mult, atata timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult. "
*Viata nu merge niciodata pe dorinte si vise, nu ia in seama nimic din cele promise, si nu stie ce inseamna scopuri atinse. Are doar unul ce-l urmeaza neincetat, Adesea inecandu-se in propriul sange.
*Ma uit la fotografii..mereu il voi respecta pentru ca a fost aici in fiecare zi!
*Si`nchide ochii! Asculta asta macar.Hai sa fim copii.Iar! Iaar! Iaar!
*Spui cuvinte mari, că îmi eşti prieten frate?! băă, nu cuvinte vreau, eu vreau fapte!
*Si câteodată mi-e teamă că aş uită motivul pentru care îmi mai pasă!
*Tu ai invăţat-o că nimic nu se uită, că nu totul se iartă. Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată!
*Te-ai saturat sa-ti pui viata ca o întrebare. Tine capul sus, chiar daca doare tare.•
*Asa ca cel mai important sau mai presus : '' Sa`mi traiesc viata si sa ies cu capu' Sus ''!
*Uneori, cele mai scurte momente au fost probabil cele mai frumoase din viata mea.

Sper sa-ti placa! :*