| LemonCandy a întrebat:

Vreau niste statusuri vulgare, cu injuraturi, de indiferenta si despre viata
Cele mai multe funda >big grin

Răspuns Câştigător
| Deny1333 a răspuns:

Sunt sătulă de tine, sătulă de noi. Stai, nu pleca! Ia şi trecutu’ şi căraţi-vă naibii amândoi!

Mi-am băgat ****`n vorbe şi totul era perfect. Greşit sau negreşit, nu mă schimb! Promit.

*mai multe nu ştiu. Totuşi, tu ce vrei, să fim suspendaţi? tongue *

2 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Http://adacristina.wordpress.com

Sa nu ma intrebi iubitul meu,
In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa sti,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau ami este dor,

Eu fara tine vreau sa….mor,

In noapte lacrima-mi ascund,
De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea?chipul tau,

Cei suferinta?dorul meu,

Cei tristetea?viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu,nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos,frumos…… a fost!

Nu rascoli cenusa trecutului
Ce vor iesi scantei
Care te vor arde!:((

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca … tot ce poti face este sa fi o persoana iubita , restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie … altora s`ar putea sa nu le pese…
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca . ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor … ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia … orice lucru are 2 fetze
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde … s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi …
Am invatat ca poti continua inca mult timp …. dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie , cand trebuie , indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat , dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distantza … iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca , daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu … nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten … oricum te va rani din cand in cand … iar tu trebuie sa`l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii … cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi …
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult , iti sunt luatzi prea repede
Am invatat sa iubesc , ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este dragutza cu tine , dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana dragutza(foarte important … fi foarte atent la asta … nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi , sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altzii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Viata ta e frumoasa…nu ai nicio problema.stii sigur ca te iubeste…dar intr un minut viata ta se schimba…el te paraseste pentru cea mai buna prietena.incerci sa te gandesti ca e doar o gluma…nu stii ce sa faci.sa plangi sau sa razi…el nu vrea nici macar sa ti mai vorbeak…zice ca nu mai are rost si u te intrebi:"cum nu mai are’?el insemna totul pentru tine…si incepe calvarul…stai in ksa ascultand melodiile voastre.vrei sa fie doar un vis…vrei sa te trezesti la libertate…el nu te mai vrea.si toate amintirile tale nu se strerg.te gandesti ca vrei sa mori…nu stii ce sa faci.vrei doar sa scapi de durerea imensa din sufletul tau…simtiti ca o iei razna.pur si simplu…vrei sa mori…si asa trec zilele…iar el nu se mai intoarce.tu tot speri…si dintr o data te loveste.il vezi in fata ta.cum se pupa cu cea mai buna prietena a ta.e ca si cum cineva ti ar baga un cutit in inima si l-ar invarti acolo.aceleasi vorbe pe kre ti le spunea si tie i le spune si iei.aceleasi saruturi.simti ca te pierzi.vrei sa te evapori…sa dispari.iar el rade.si nu-i pasa.si te intrebi:ce a mai ramas din toate promisiunile?din toate acele vorbe si saruturi dulci…noptile pierdute langa el…sutele de mesaje cu noapte buna…iti dai seama ca nu a mai ramas nik…si incerci sa mergi mai departe.incerci sa te faci ca atrecut.incerci sa te minti pe tine…dar de fiekre data cand auzi numele lui.ti se inmoaie picioarele…gandul tau zboara departe.si-ti aduci iar aminte de zilele acelea de iarana.cand el era langa tine sa te incalzeask…si atunci incepi iar sa plangi…si iti dai seama ca nu l vei putea uita niciodata….

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare …

imi va fi dor…
imi va fi rece…
dar timpul nu va vindeca…
ci doar va trece…

am invatat multe lucruri despre tine:stiu ca-ti place sa te joci,dar joak-te cu viata ta nu cu a mea,stiu ca-ti place sa razi dar razi de tine nu de mine,stiu ca-ti place sa controlezi dar controleaza-te pe tine ca eu ma descurc,stiu ca-ti place sa-ti bati joc dar bate-ti joc de tine nu de mine,stiu ca-ti place sa risti dar risca tu caci eu am riscat destul si mai stiu ca-ti place sa iubesti dar pe tine pe altii.din fericire am iesit din viata ta pentru ca tu asa ai dorit,atunci am plans dar acum imi dau seama ca daca nu se intampla asta ma transformai in omul de tinichea

Pamantul e acoperit de cioburi…
Dc?
S-au rupt portile cerului,au cazut ingeri si s-au spart in mii de bucati!
Dc?
Pentru ca distanta de la cer la pamant e prea mare chiar si pentru ingeri….
Dc?
Pentru ca nimic nu e destul de aproape
Dc?
Ca sa speri mereu…ca sa nu fii multumit niciodata
Dc?
Pentru ca realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe kre til eai facut…
Dc?
Pentru ca lumea nu e "imperfecta" ci rea pur si simplu…
Dc?
N-ai intelege…
Dc?
Pentru ca cei buni nu inteleg raul…lumea a devenit rea din cauza celor rai.A fost de ajuns o singura samanta de rautate ca ea sa se intinda pe tot pamantul…
Dc?
Pentru ca rautatea e o buruiana,creste peste tot,fara sa aiba nevoie de ajutor si nu moare niciodata.
Dc?
Pentru ca numai in povesti binele invinge raul…
Dc?
Pentru ca imaginatia e sg loc in in kre oamenii buni inving raul…oamenii buni nu inceteaza niciodata sa viseze
Dc?
Pentru ca altfel ar muri……
Dc?
Costiinta victoriei finale
a raului ucide
Dc?
Da…DC?
Nu stiu,nu stiu nimic…ma invart printre ganduri, amestec caut cu disperare ceva….dar nu stiu ce gasesc .gasesc totul.,dar e nimic.ma nasc si mor in fiecare clipa.vreau totul.dar nu stiu ce vreau….nu inteleg si dc vreau.stau pe loc dar alunec in gol.o parte din sufletul meu trebui sa se nask ink….o parte…. a murit.sunt satula de tot….e prea mult,dar nimic numi ajunge,numi ajung eu mie.la un moment dat unui "de ce?" i se raspunde "nu stiu"
Tu cum esti?
Eu?
Da.Te afli printre oamenii buni sau rai?
Eu….eu incerc sa ajung printre cei rai….
Dc?
Ca sa nu mai doare…
Ce?
NIMIC….TOTUL….

Cand sufletul meu nu va mai fi,cand clopotul va bate sa parasesc pamantul cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul cand viata pentru mine nu va mai exista numai atunci si eu pe tine te voi uita.

Sunt o proasta ca te-am iubit
Desi nu e vina ta
Eu te vreau pe tine
Si u o vrei pe ea !

Nu mai vreau sa aud cum plange sufletul tau
Ma doare,stii ca ma doare,cand te uiti spre cer
Acolo voi fii eu,aproape de tine mereu
Nu mai vreau sa aud cum plange sufletul tau
Ma doare,stii ca ma doare,cand te uiti spre cer
Acolo voi fii eu.

de indiferenta:
A inceput sa zambeasca mai des,iar ei intorc capul plini de interesoh go on. Ce a fost sau nu in trecut, Acum ea a uitat demult! :

Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Imi place sa cred ca n`am pierdut nimic.Si daca am pierdut inseamna ca nu`mi trebuia.dar de tine sigur am nevoie ca esti viata mea.:X

Nu respect ce mi se impune sa sti, e foarte simplu e felul meu de a fi!doar pentru tine in viata de zi cu zii

Sa mai numaram si amintiri de vis, nu doar defecte! Are acel ceva, atat de simpla, naturala!"

Zâmbetul durează doar o clipă,dar amintirile tale o viaţă întreagă

viata e ca un castel de nisip,stiu bine,promit sa profit doar umpic.

"Ea e barbie ,altele vor sa o imite dar la cat de scumpa ele `nu-si pot permite!:

Spunei sangelui ce trebuie sa simta, lasa-ti ochii in voie sa minta. Arata-i mainii ce mana sa prinda, danseaza pana cand cerul incepe sa se aprinda

Are putini ani si nu stie ce simte,azi te iubeste,maine te minte dar sa nu incerci s`o schimbi asa e ea,daca e a lui,nu poate fi si a ta.

E destul cat am avut rabdare.nu te las sa ma calci in picioare,ai pierdut tot pe greseala tawinking.Nu regret ca n`am ce regreta!:

Shi daca el no sa’ti mai zica [Noapte Buna ]…Shi daca nici pe strada n’o sa-ti mai zica[Buna]ai prietene care te suna sa’ti spuna esti de 1000 de ori mai buna."

Ochii mei ascund secrete ca jurnalul unei fete

Ai venit in viata mea ca o ploaie calda de vara.mi-ai zambit si-am simtit ca traiesc pentru prima oara

Ìntr’o lume mare cu prea putine usi deschise sunt ìncã o pushtoaicã ce trãieshte printre vise!love struck

N-am trecut, am doar prezent . In pielea mea ma simt excelent

Raman copilul vesel,indiferent de adversari ca lumea e prea mica pentru atatsia oameni mari

Si cand nu v-a mai avea cine sa te ingrijeasca , eu voi fi aici ! Te iubesc

Fiecare poveste are un sfarsit. Dar ` In viatsa… Fiecare sfarsit are un nou inceput !

Nu plange ca s`a terminat , ci zambeste ca s-a intamplat

Prea tarziu pentru regrete , pentru lacrimi!Viata merge inainte, cu sau fara prea multe cuvinte !

A inceput sa zambeasca mai des,iar ei intorc capul plini de interesoh go on. Ce a fost sau nu in trecut, Acum ea a uitat demult! :*"

De la capat o iau, dar acum stiu ce vreau
A inceput sa zambeasca mai des,iar ei intorc capul plini de interesoh go on. Ce a fost sau nu in trecut, Acum ea a uitat demult! :

Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Imi place sa cred ca n`am pierdut nimic.Si daca am pierdut inseamna ca nu`mi trebuia.dar de tine sigur am nevoie ca esti viata mea.:X

Nu respect ce mi se impune sa sti, e foarte simplu e felul meu de a fi!doar pentru tine in viata de zi cu zii

Sa mai numaram si amintiri de vis, nu doar defecte! Are acel ceva, atat de simpla, naturala!"

Zâmbetul durează doar o clipă,dar amintirile tale o viaţă întreagă

viata e ca un castel de nisip,stiu bine,promit sa profit doar umpic.
Imi place sa cred ca n`am pierdut nimic.Si daca am pierdut inseamna ca nu`mi trebuia.dar de tine sigur am nevoie ca esti viata mea.:X

Nu respect ce mi se impune sa sti, e foarte simplu e felul meu de a fi!doar pentru tine in viata de zi cu zii

Sa mai numaram si amintiri de vis, nu doar defecte! Are acel ceva, atat de simpla, naturala!"

Zâmbetul durează doar o clipă,dar amintirile tale o viaţă întreagă

viata e ca un castel de nisip,stiu bine,promit sa profit doar umpic.

"Ea e barbie ,altele vor sa o imite dar la cat de scumpa ele `nu-si pot permite!:

Spunei sangelui ce trebuie sa simta, lasa-ti ochii in voie sa minta. Arata-i mainii ce mana sa prinda, danseaza pana cand cerul incepe sa se aprinda

Are putini ani si nu stie ce simte,azi te iubeste,maine te minte dar sa nu incerci s`o schimbi asa e ea,daca e a lui,nu poate fi si a ta.

E destul cat am avut rabdare.nu te las sa ma calci in picioare,ai pierdut tot pe greseala tawinking.Nu regret ca n`am ce regreta!:

| Johnny_3066 a răspuns:

H m m m Cool