| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa aflu parerile voastre ajutati-mahappy eu am 16 ani prietenul meu putin mai mare ca mine cu 10 anihappyil iubesc enorm suntem impreuna de 2 anilove struck Vreau sa il prezint alo'r meibig grin. Dar asa cum v'am spus si ieri ca tata e mai rece ca fire imi e frica ca nu va accepta si ca nu ma va lasa sa stau cu el niciodatasad. Daca el nu va fi de acord prietenul meu ma va lasa? Voi daca ati fi parintii ce ati face? ati fi de acord cu relatia? Vreau pareri?happy

6 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Pai ca sa raspund pe rand la intrebarile tale. Asa cum ai auzit de multe ori diferenta de ani nu conteaza in iubire. Daca sunteti de 2 ani impreuna inseamna ca ati ajuns sa va cunoasteti f bine, sa ''supravietuiti" criticilor prietenilor tai sau a lui. acum a venit oarecum momentul sa-l prezenti parintilor si ti-e teama ca tatal tau nu il va accepta si iti va interzice sa te mai vezi cu el. Daca as fi un parinte mai posesiv, dar care-si iubeste f mult copilul, cum se intampla de obicei, sincer nu te-as lasa, dar acum depinde de parerea parintilor ai. poate iubitul tau ii multumeste, asigurandu`se ca ficei lor nu i se va intampla nimic rau si nu va fi ranita.happy asta e parerea mea, oricum daca ai de gand sa-l prezinti, mai intai fa`le o prezentare mai detaliata parintilor, ca sa nu-i iei prin surprindere. Bafta si sper sa ramaneti impreunahappy.

| Fillaide a răspuns:

Daca te iubeste nu te va lasa.Va fi alaturi de tine ca sa luptati impreuna pentru dragostea voastra. Daca te lasa inseamna ca ceea ce exista intre voi nu e atit de puternic.
Daca as fi parinte m-as asigura ca baiatul respectiv nu-si face joc de fata mea.Totusi e cu 10 ani mai mare.Trebuie sa ii intelegi si pe ei...

| AlexC a răspuns:

Eu nu as fi de acord niciodata. Tu 14 si el 24?! Asta e pedofilie! Stai de 2 ani si nu ai spus inainte parintilor? De ce ai vrea sa le zici acum? Or sa creada ca au crescut o v/bagaboanta. Ei nu te-au intrebat niciodata unde sau cu cine umbli? Tu esti un copil iar el un prost/inadaptat din moment ce se uita la tine. Iubirea nu are varsta, dar nici chiar asa! Desparte-te de el pana situatia nu degenereaza mai mult de atat!

| airam a răspuns:

Sa inteleg ca tu esti cu el de cand aveai 12 ani?:O:O:Oomgstraight facescuza-ma ca am ramas asa socata dar nu inteleg cum un om de 22 de ani pe vremea aceea poate sa fie cu o copila de 12 ani(ca tu practic erai o copila). Parintii tai nu vor accepta cu siguranta, pentru ca nu este un lucru normal[-xDragostea nu are varsta dar chiar asa? El ce fel de om este? e normal oarethinking mai bine nu le-ai zice nimic parintilor tai si ai termina relatia cu elstraight face

| yoyo01 a răspuns:

Draga deuzza eu tin sus si tare ca dragostea adevarata nu are varsta.si prietenul meu e mai mare ca mine si chiar nu conteaza.din moment ce voi va intelegeti si simti ca el tine la tine si te respecta in adevaratul sens al cuvantului eu nu vad o problema.bineinteles ca trebuie sa aiba rabdare pentru ca cel mai bine e cand se intampla toate la timpul lorwinking.eu zic sa le spui adevarul parintilor daca stii ca vrei ceva de viitor cu baiatul.sa aveti grija doarwinking>big grin

| deup a răspuns:

Aveam 14 ani cand l'am cunoscut pe baiatu asta