| 00Criss00 a întrebat:

Vreau sa dau la turism, protectia mediului sau politia animalelor, mentionez ca sunt in clasa a 12 la mate-info, puteti sa mi recomandati niste facultati?
funda si vot

Răspuns Câştigător
| Tempo a răspuns:

Cele mai vizate facultati sunt cele din Bucuresti, Iasi-Ioan Cuza, Cluj-Napoca.

| 00Criss00 explică (pentru Tempo):

Am gasit facultatea de geografie si turism la Cluj dar nu stiu in ce consta admiterea din ce am citit doar pe baza unei scrisori de intentie, asa o fi?

| CocoMexii a răspuns (pentru 00Criss00):

Cel mai important lucrul este media de la bacalaureat, daca vrei sa intri la buget-adica sa nu platesti tu facultatea ci statul. Nu cred ca ai nevoie de scrisoare de intentie. Este si la Iasi o facultate tot cu un asemenea profil bazat pe turism si geografie si acolo sigur nu este cu scrisoare de intentie.

| 00Criss00 explică (pentru CocoMexii):

Aha deci fara concurs la admitere? doar dosaru cu media la bac asa-i?

| CocoMexii a răspuns (pentru 00Criss00):

Da. Merit funda?big grin

| Tempo a răspuns (pentru CocoMexii):

Dacă o ceri sigur nu o meriţi!

| 00Criss00 explică (pentru CocoMexii):

Da o meriti din plin tongue

| 00Criss00 explică (pentru Tempo):

Hmm daca ma ajuta-i si tu poate iti dadeam tie fundita happy

| Tempo a răspuns (pentru CocoMexii):

Salut, YoanaBoo spune doar pentru acea fundă. Îţi trebuie şi dosarul cu media la bac, dar şi concursul de admitere. Da-i funda ei pentru că eu vreau să ajut pentru a face bine nu pentru o fundă. Sper că te-am ajutat, baftăhappy

| Tempo a răspuns (pentru Tempo):

Felicitări de fundă.

| Tempo a răspuns (pentru 00Criss00):

De fapt, puteai să mai aştepţi pentru că răspunusul lui nu este corect.

| CocoMexii a răspuns (pentru Tempo):

Mersi frumos! smug

| CocoMexii a răspuns (pentru Tempo):

Si eu vreau sa o ajut Tempo. Eu la facultate nu am dat concurs de admitere, am completat doar niste fise, dar care nu sunt deleoc importante pentru ca toti luam admis.

| Tempo a răspuns (pentru CocoMexii):

happyMă bucur că eşti fericit(ă). Apropo, tu ştii că nu ai dat un răspuns corect nu?happy

| CocoMexii a răspuns (pentru 00Criss00):

Multumesc frumos big grin

| 00Criss00 explică (pentru Tempo):

Deci pana se da consurs sau nu? Si daca da in ce consta?
plzz ajuta-ma big grin

| Tempo a răspuns (pentru 00Criss00):

Pei acuma depinde dar se dă concurs, am un prieten care a dat acolo. Crede-mă, că dacă nu ştiam, nu zice-am după ce a fost dată funda!

| CocoMexii a răspuns (pentru CocoMexii):

Buna, nu stiu de ce Tempo asta tot zice de concurs, eu anul asta m-am inscris la facultate si concursul asta nu e cine stie ce, se refera doar la niste fise pe care trebuie sa le completezi, dar depinde si de profil, precum un test general, simplu, grila. Iar acele fise nu sunt prea importante, pentru ca nu ai nota sau ceva de genu, nici macar nu ai sa le mai revezi vreodata, iti da din prima admis pentru ca media de la bac conteaza si sa vada ca ai dat si tu acele fise completate de tine. Sa nu crezi ca te-am mintit, nu am nicio intentie.

| 00Criss00 explică (pentru CocoMexii):

Ok, va multumesc tare mult de raspunsuri happy