| Tot.Eu a întrebat:

Vreau sa imi activez net pe telefon (am nokia 5200) cum fac?

24 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Iti trebuie aboanament orange sau vodafone pentru internet mobil si apoi telefon va avea acces la net. Dar daca nu ai telefon cu 3g degeaba iti iei tu net ca o sa se miste mai rau decat melcul...

| Tot.Eu explică:

Pai se poate si fara abonament. pentru stiu persoane care au fara abonament :p deci.:p

| AsU_2581 a răspuns:

Vb cu aia de la relatii cu clientii.nu conteaza daca ai sau nai abonament merge pe orice reteawinking

| Mariusrap91 a răspuns:

Netul pe tel e foarte slab. Dar daca tot vrei sa iti activezi netul pe tel uite ce trebuie sa faci (pentru orange):
Ai nevoie de o cartela orange cu credit in valoare de 3. 50 euro. Suna la *100# de unde alegi optiunea "oferte" apoi "oferte de date" iar apoi optiunea "wap unlimited" si o activezi. Suna din nou la*100# de unde alegi: " servicii - servicii mobile de date - gprs/edge/ si o activezi (gratuit). Suna din nou la *100# de unde alegi: "servicii - setari automate". Daca spune ca pentru telu' tau nu sunt disponibile setari automate acceseaza http://orange.ro/setari-telefoane/index.html. Trebuie sa asiepti pana ai primit cele 3 mesaje cu confirmarea optiunilor activate, apoi poti sa folosesti internetul. :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine Ma Ajuta Sa Activeza Netul Pe Mobil Am SIEMENS A55 Va Rog Conectatim pe EMAIL (invidiat_delume@ymail.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa-mi activez netul pe tel samsung b3310 cu procedez?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.steam-moca.com www.killerjo.net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum activez netul pe tel daca sunt la cartela pe cosmote?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu am un nokia 5200 si sunt pe reteaun vodafone ma ajutati sa activezi netul dar sa fie gratis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe www.netpemobil.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa suni la serviciu cu clienti si ei iti dau un cod care trebuie sal trimiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un nokia e50 si sunt pe orange cu cartela prepay.am sunat la *100# si am tastat oferte/oferta multimedia si am activat-o si am 100 mb pe net, orange world nelimitat 2 jocuri 1 sonerie si 30 min de radio la 388. si nu am treaba iti trebuie 4 euro daca nu ai activata o optiune young dar daca ai activata una iti da numai cu 2 euro. dar vreau sa iti spun ca nu am 3 g, dar imi merge repede. stau pe chat pe orange world de la optiune si sunt multumit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa spun ca asta este optiunea sa nu manance centi dar mie miera activa netul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mici eu nu stiu

| CoOL4236 a răspuns:

Auziti cum imi activez netu pe [Nokia 6300]? va rog dati-mi un raspuns

| CoOL4236 a răspuns:

Cum imi activez netu? sunt pe Vodafone. [nokia6300]

| djdani2010 a răspuns:

Deci dai *100# dai oferte si dai cauti oferte de date si apoi dai incearcati gratuit internetul pe mobil plss fundita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am Nokia 5700 si am umbalt la setari la conexiune la punct de accesare si mior disparut Orange warld si Orange internet si nu mai merge netu cum fac pliz dati-mi mesagi la dragosboy09

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa imi activez netul pe telefon de la cosmote

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunama la *100# si faci acolo ce trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri la*100#si dai oferde dupa aia daioferte de datesi dupa aia netu care il vrei sa til bagi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu cum sa imi activez netu pe telefon am un n95 si nu stiu cum sa mi-l activez big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Itti trebuie telefon combatabil si care sa se poata conecta la internet si pentr uinternet trebuie sa fie pe abonament sau pe cartela dar pentru caretela trebuie sa activezi oferta cu internet

| adriansanta a răspuns:

Cine Ma Ajuta Sa Activeza Netul Pe Mobil Am ZTE f101? va rog...