| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa incep sa fumez. fiind prima oara mi-e frica...As vrea sa stiu cum se face si daca se poate intampla ceva... Mersi! ^_^

Răspuns Câştigător
| Dididia101 a răspuns:

Mai, fumatul e foarte nociv si o data ce te apuci e greu sa te mai lasi, totusi, daca tii neaparat sa incerci, sa stii ca nu e greu. Doar aprinzi tigara, tragi incet fum din ea, il ti un pic in gura si apoi il dai afara. Nu uita sa nu fumezi prea des si dupa ce o faci, spala-te pe dinti si ia o guma. Doar ai grija sa nu te ineci. Baftawinking

15 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Mai bine, fara!
Bani dati pe,, fumuri''.Iti strici sanatatea
Apoi ne intrebi cum sa te lasi de fumat.

| Jipa95 a răspuns:

Nu te apuca! Nu numai vei fi dependent, dar sanatatea ta se va subrezii!

| SkyPilot a răspuns:

Nu te apuca de fumat. Citeste si tu ce probleme de sanatate pot apare. In loc sa da banii pe cosmetice, o sa ii dai pe tigari. Eu iti spun un singur lucru din punctul de vedere al unui baiat: fetele care fumeaza miros naspa. Le miros hainele, le miroase pielea, le miroase gura. Imi trece cheful sa le sarut.

Răspuns utilizator avertizat
| TwiSt1997 a răspuns:

Cat de dobitoc/a sa fii sa vrei sa te apuci de fumat? Zi-mi care-i rostul, cu ce te ajuta?

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

10 ani de viata sau imagine de smecher -_- CE ALEGI?

| jrockfreak a răspuns:

Well, rele se pot întâmpla o grămadă, mai bine nu te apuca tongue Multă lume care fumează ar vrea să se lase, dar consideră că pentru ei "e deja prea târziu", așa că nu văd de ce te-ai face sclavă la un obicei, oricare ar fi el. De e nu ai încercat direct pe google.ro ce se poate întâmpla? Sunt sigură că acolo afli informații mai detaliate. ^_^

| BiscuitiCuCiocolata2015 a răspuns (pentru jrockfreak):

Ma refer la ce se poate intampla atunci, pe moment, prima data... happy

| jrockfreak a răspuns (pentru BiscuitiCuCiocolata2015):

Am încercat și eu și primele fumuri te ustură ca naiba pe gât, te îneci și te doare în piept. Sincer, nu văd de ce ai vrea să te obișnuești cu așa ceva, mai ales că sănătatea e foarte scumpă zilele astea, să nu mai spun că țigările se scumpesc non-stop și ori ajungi lefteră, ori fumezi gunoaie contra-făcute care mai mult rău fac. Îți zic cu toată sinceritatea și dorințele de bine că nu merită.

| Zedge a răspuns:

Da-i drumul inegreste-ti plamanii, afumati dintii, ingroasa-ti vocea si fa-ti hainele sa-si miroase a tigari non-stop + eventual un mic cancer la gat sa vedem ce baiat se mai apropie de tine, multi, fete sau baieti, au impresia ca daca fumeaza sunt perceputi de ceilalti ca fiind mai smecheri, badass etc, dar nu e deloc asa, crede-ma.
Iti distrugi sanatatea, viata si banii, cunosc cazuri destule.
E viata ta faci ce vrei nu esti obligata sa ma asculti pe mine dar te sfatuiesc sa nu te apuci.

| dani2404 a răspuns:

Tigara e mai dureroasa ca o arma de foc, deoarece arma de foc te ucide pe loc, nu simti nimic pe cand tigara de ucide incet incet. Cum ar spune jigsaw : make your choice.

| OchiiCaprui a răspuns:

Tragi din tigara, apoi dai fumul afara, nu-i mare lucru.
Dar mai bine nu te apuca de fumat.

Inca ceva, cumparati tigari mentolate prima data.

| BiscuitiCuCiocolata2015 a răspuns:

Am citit...dar sunt hotarata ca vreau sa o fac...acum mai exista o singura problema: nu stiu cum laughing

| BiscuitiCuCiocolata2015 a răspuns:

Am inteles ca fumatul ajuta sa te relaxezi...si sunt genul care se enerveaza repede si mai am persoane in familie care fumeaza si spun ca le calmeaza. Stiu ca pot aparea multe probleme de sanatate dar tot simt nevoia sa o fac...

| BiscuitiCuCiocolata2015 a răspuns:

Mda...am facut-o azi...nu a fost nimic wow si totodata n-a fost nici rau. Am fumat o tigara dar sincer nu simt nevoia sa o mai fac si chiar mi s-a parut o risipa de timp. Asa ca nu sunt sigura daca o sa o mai fac.