| Yoyoo300 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc doar la varfuri blonda (cum e Antonia de ex.) dar cu nuantator. Cum fac? Pun nuantator doar pe portiunea unde vreau sa ma vopsesc? Dar nu vreau sa se termine brusc, cu o dunga dreapta, sa fie "spontan". Sper ca intelegeti ce am vrut sa zic. laughing
Funda. :d

Răspuns Câştigător
| korynna_4355 a răspuns:

Buna,
Cu nuantator nu o sa iti iasa niciodata varfurile ca ale Antoniei, nuantatorul este pentru a da o alta nuanta culorii naturale sau vopsite dar cu o mica diferenta. Daca ai parul natural cu vopsea cu amoniac iti ies varfurile blonde, daca ai parul saten inchis sau negru natural sau vopsit nu iti iese decat cu decolorant. Iti spun din cunostinte proprii, sper ca ti-am fost de ajutor. happy

Alte răspunsuri
| korynna_4355 a răspuns (pentru Yoyoo300):

Inteleg, poti sa iti iei un nuantator sa incerci dar dai si banii, daca ti se deschid varfurile putin o sa iti tina maxim 6-8 spalari. Daca nu vrei prea deschis iti iei un blond mai inchis (aramiu, auriu). Ai parul natural? Ce culoare este? :*

| Yoyoo300 explică (pentru korynna_4355):

Este saten, pe dedesubt am suvite roscate si putin blonde. laughing

| korynna_4355 a răspuns (pentru Yoyoo300):

Pai cu vopsea permanenta cu amoniac iti iese pe par saten natural blond asa ca al Antoniei, dar pe suvitele rosii nu garantez ca o sa iasa aceeasi culoare ca pe saten, rosul e foarte pretentios si la vopsit si la decolorat.

| Yoyoo300 explică (pentru korynna_4355):

Oricum, nu sunt chiar roscate. Am multe culori pe dedesptul parului, dar nu la varfuri. laughing Deci merge sa ma vopsesc.

22 răspunsuri:
| DeKoniec a răspuns:

De ce nu incerci cu un grafiti? Ca de inceput, sa vezi cum ti-ar sta si pe urma poti cumpara si vopsea. Sunt destule culori si nuante pe toate site-urile de comert, sigur iti va place o culoare, dar mai intai incearca cu grafiti big grin Este doar un sfat... Succes!

| Yoyoo300 explică (pentru DeKoniec):

Si cum il aplic pe par? laughing

| korynna_4355 a răspuns (pentru Yoyoo300):

Grafitti-ul este un spray, dar pentru ce vrei tu sunt nuante de galben sau auriu nu blond pentru ca este un spray, nu o vopsea de par. La prima spalare s-a dus si nu cred ca vrei asta. tongue

Alte răspunsuri
| DeKoniec a răspuns (pentru Yoyoo300):

Nu rade mai laughing Pur si simplu, am cunoscut fete care "de dragul curcubeului" aveau si 15 culori in cap, toate cu grafiti. Cum aplici? Mhhh..nu am incercat niciodata la mine, dar am un prieten care mi-a explicat cum. Este usor de folosit, cu niste manusi in mana dai de la 10-15cm cu spray in cap. Este doar o sugestie ..asa cum spunea si korynna la prima spalare se duce, doar uita-te cum iti vine si te hotarastiwinking. Ai priceput ceva?laughing

| Yoyoo300 explică (pentru DeKoniec):

Da, am inteles. laughing Totusi, nu vreau sa se duca la prima spalare. Tinand cont ca ma spal aproape in fiecare zi, desi stiu ca nu e bine. -.-"

Alte răspunsuri
| Yoyoo300 explică (pentru korynna_4355):

Pai da. laughing) Pana la urma o sa ma duc la coafor sa vad ce mi se mai spune si acolo. thinking

| dmgskd a răspuns:

Poti sa te decolorezi, sa para mai naturalwinking Vopsit, pare prea chinuit, e doar parerea mea big grin