| FOTOmodel99 a întrebat:

Vreau si eu cate mai multe sugestii pentru cresterea in inaltime, ce sa fac sa fiu mai inalta?

Răspuns Câştigător
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Uite aici cateva metode:
- exercitii fizice: abdomene si flotari
- Dormi la timp, la ore potrivite
- Mancati alimente sanatoase (ce include peste, lactate)
- Utilizarea de suplimente nutritive (vitamine care contin aminoacidul numit glicina - care stimuleaza eliberarea de hormoni de crestere)
- Mese mai mici decat mese copioase (adica mananci putin si des)
- Faceti modificari in dieta (regim alimentar bogat in aminoacizi, proteine, calciu dar si calorii.
- Faceti cat mai multe exercitii fizice (alergari cu viteza, Baschet, Atarnari ( stai atarnata de o bara de exemplu pentru cresterea picioarelor), Exercitii de stretching (intinderea spatelui, intinerile in fata, in laterale), sariturile.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| FOTOmodel99 explică (pentru Λησηумσцѕ):

Iti multumesc extrem de mult, mi-ai fost de mare ajutor happy

| Λησηумσцѕ a răspuns (pentru FOTOmodel99):

N-ai pentru ce, imi place sa fiu de ajutorwinking

| FOTOmodel99 explică (pentru Λησηумσцѕ):

big grin ma bucur laughing..Bravo apropo.TU fata/baiat? love struck

| Λησηумσцѕ a răspuns (pentru FOTOmodel99):

Baiat

*sincer*

| FOTOmodel99 explică (pentru Λησηумσцѕ):

Ok.big grin dar zi-mi mai multe exercitii pentru cresterea picioarelor, hai ca...te pricepi.laughing. :*

31 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Dormi cat doarme o pisica! laughing

| FOTOmodel99 explică (pentru j1NNNx):

laughing pai de obicei ma culc pe la 12 sau 1 noaptea si ma trezesc pe la 11 happy big grin

| j1NNNx a răspuns (pentru FOTOmodel99):

Eu daca ma culc la 3 zic "ma culc o data cu gainile" laughing

| FOTOmodel99 explică (pentru j1NNNx):

laughing ..Esti fata sau baiat?

| j1NNNx a răspuns (pentru FOTOmodel99):

Baiat big grin

| FOTOmodel99 explică (pentru j1NNNx):

big grin big grin big grin big grin laughing Ok.love struck

| AnnaaaMaria a răspuns:

Mănâncă sănătos, dormi mult, hidratează-te, fă basket, înot, exerciții de stretching
http://fit4sport.wordpress.com/......nt-page-1/

| FOTOmodel99 explică (pentru AnnaaaMaria):

Iti multumesc foarte mult scumpa...imi esti de mare ajutor.:*

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru FOTOmodel99):

Cu plăcere! kiss

| FOTOmodel99 explică (pentru AnnaaaMaria):

big grin. :* :* love struck

| FOTOmodel99 explică (pentru AnnaaaMaria):

Deja am facut acele exercitii big grin o sa le fac in fiecare zi...iar daca am timp o sa le fac de 2 ori pe zi big grin :* mersi mult inca o data love struck

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru FOTOmodel99):

Să crești mare kiss

| FOTOmodel99 explică (pentru AnnaaaMaria):

Sa dea domnul big grin esti o super draguta, im dai si mie linkul de la fb tau? happy

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru FOTOmodel99):

Scrie-mi mesaj privat

| FOTOmodel99 explică (pentru AnnaaaMaria):

Ok.big grin

| FOTOmodel99 explică (pentru AnnaaaMaria):

Nu merge

| msKat a răspuns:

Sa faci basket

| FOTOmodel99 explică (pentru msKat):

Si functioneaza si la lungirea picioarelor?

| Alexandru_Roman_1999 a răspuns:

Trebuie sa joci baschet, baschetul te inalta, sau inot, sant sporturi care dezvolta oasele si muschi.

| FOTOmodel99 explică (pentru Alexandru_Roman_1999):

Mersi mult happy love struck

| Alexandru_Roman_1999 a răspuns (pentru FOTOmodel99):

Cu placere sa le practici aceste sporturi sant eficiente. cui ii dai funda?

| FOTOmodel99 explică (pentru Alexandru_Roman_1999):

Scuze dar am dat-o inainte sa-mi zici tu ce sa fac. uita-te mai sus

| Anonim20001972 a răspuns:

Sportul cred ca este cea mai buna solutie. Baschet or volei

| Anonim20001972 a răspuns:

Sportul cred ca este cea mai buna solutie. Baschet, inot, volei
Si daca vrei poti dormi si de dupa amiaza si sa multe legume si fructe!

| FOTOmodel99 explică (pentru Anonim20001972):

Multumesc mult..asa o sa fac big grin