| PufyPufarina a întrebat:

Vreau si eu niste filme cu adolescenti mai noi, gen The Art of Getting By (2011). De dragoste sau drama. Astept raspunsuri happy

9 răspunsuri:
| Innsbruck a răspuns:

Boys over flowers(baieti de bani gata )
E un serial coreean foarte bun. Este vorba despre 4 baieti foarte bogati gen ''regi ai liceului'' un liceu unde merg doar bogatasi.Aceasta dau catonase rosii diferitor elevi apoi ceilalti ii ataca,intr-o zi un elev a vrut sa se arunce de pe un bloc din cauza asta, dar atunci o fata saraca a venit sa livreze o uniforma si l-a salvat, de atunci ea a intrat in scoala. A facut cateva lucruri enervante pentru acei baieti pana a primit si ea cartonas rosu, de mai multe ori dar ea nu renunta, pana intr-o zi ce s-a saturat si a mers in camera bogatasilro unde erau cei 4 si l-a batut pe cel mai bogat de acolo, de atunci el s-a indragostit de ea si incepe o povese foarte frumoasa de dragoste, drama, aventura

| Innsbruck a răspuns (pentru Innsbruck):

Nu fiti ignoranti si refuzati aceste genuri de filme doar pentru ca ei sunt ''chinezi'', au filme mult mai bune si merita din plin.

| PufyPufarina explică (pentru Innsbruck):

Multumesc, o sa ma uit

| ANONIMUS251 a răspuns:

Buna eu ti-as sugera filmul Violetta este un film romantic cu adolescenti care au o singura pasiune si anume muzica filmul este dublat in romana dar melodiile sunt in spaniola

Sezonul 1 o prezinta pe violetta ca o fata care isi doreste sa intre la un studio de muzica dar tatal nu o lasa si a fost nevoita sa mearga pe ascuns

aici vezi sezonul 1:
http://deseneledublate.blogspot.ro/......tp?/search
in sezonul 2 tatal violettei afla ca ea e la studio se costumeaza in pianist o spioneaza ea are de ales intre 2 baieti leon si diego

sezonul 2 il gasesti pe episoade, el are 80

in sezonul 3 e o intreaga debandada sezonul 3 va incepe pe 11 mai 2015 pe disney chanel

este un film frumos dramatic eu ti-l recomand cu incredere eu am facut doar un mic rezumat dar are mai multe peripetii

P.S. daca ti-am fost de folos nu uita sa dai funda

| PufyPufarina explică (pentru ANONIMUS251):

Multumesc de ajutor, dar l-eam vaut pe astea si deja incepe sa nu imi mai placa violleta

| irinutu a răspuns (pentru ANONIMUS251):

Da e un film interesant nu-i rau

| PufyPufarina explică (pentru irinutu):

Ma bucur happy

| Robyyy98 a răspuns:

Salut!

Eu am vazut recent la cinema 2 filme care mi-au placut si mi s-au potrivit ca adolescent:
1. Cel mai lung drum - http://grandentertainment.ro/grand-cinema-more/filme/cel-mai-lung-drum
2. Insurgent - http://grandentertainment.ro/grand-cinema-more/filme/insurgent-3d

Sunt destul de diferite ca stil si abordare, dar sunt sigur ca-ti vor placea.
Asteptam impresii...

| PufyPufarina explică (pentru Robyyy98):

Cred ca sunt dragute, dar nu le pot vedea online.