| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri gen :"Desi am trecut prin multe suntem totusi impreuna! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana!:X" Va rooog. Fundita pentru cele mai frumoase si cele mai multebatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| ArTeMiSs_8963 a răspuns:

Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce?

Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine…

Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti, sa iti spun si eu!

Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu!

Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd.

Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea!

De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu…. De v-ei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu!

Cand te crezi singur…. gandeste-te ca…. persoana iubita te urmareste la fiecare pas.

Cand un pictor orb v-a picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine!

Ca o ploaie in desert ai aparut… Am simtit ca ma pierd intr-un sarut… M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor… M-ai facut sa te ador.

Ori e alba, ori e neagra… inima mea mereu se-ntreaba…. daca am facut bine cand m-am indragostit de tine.

Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis!

Dragostea este singurul joc care se joaca in 2 si ambii castiga.

In lume sunt 8 minuni… 7 dintre ele le stie toata lumea dar pe a 8-a o stiu doar eu… aceea esti tu!

Nu te speria! Sunt la spital! Mi-au gasit ceva la inima... Fii fara grija. operatzia nu a reusit! Nu te-au putut scoate din inima mea caci acolo vei ramane mereu!

Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa!

Pretuieste-i pe cei care sunt alaturi de tine cu adevarat, pentru ca atunci cand ei nu vor mai fi, tristetea v-a mai castiga o
lupta, iar u te vei inchide si mai mult in tine…nimic nu este pentru.
TOTDEAUNA!

Maine de as pierde tot, eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc.

Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine!

Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze.

Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete!

Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta.

Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea, dar o poti simti!

Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea!

Nimic nu e mai frumos decat IUBIREA …iar iubirea e mai presus de orice!

In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare…. te stiu din cartile de basme si povesti…. cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti!

Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim…. ca nu stim ce este DRAGOSTEA…. dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferinta!

cand soarele nu va mai rasari, cand norii nu vor mai varsa lacrimi, cand vantul va adia cu rasuflare de foc atunci sa sty ca cineva te iubeste mai mult decat mine!

Pt cineva special:
Parca ieri era,
Ca te-am cunoscut
Nu prea vorbeam noi
Si nici nu ne-am vazut…

Pana intr-o zi,
Cand inima nebuna
Imi zbiera in piept
Si te vroia intruna

Ti-am trimis un off
Cu frica si speranza…
Ca poate, intr-o zi …
Vei fi in a mea viata,

Cu cuvinte dulci si calde,
Noi ne alintam,
Si caldura sufleteasca,
Noi ne daruiam

Ne-am vazut si ne-am placut
Pana intr-o zi…
Cand ti-am gresit, nu stiu de ce…
Dar stiu… ca te-am pierdut!

A trecut un timp de când n-am mai vorbit,
Si sufletul, ma doare,
Da stiu ca-i vina mea
Si vreau sa-mi cer iertare!

N-am vrut sa se intample asa
Nu stiu ce a fost cu mine
Doar mi-ai promis ca ne vedem…
Veneai,… doar pentru mine…

E trist, e foarte trist,
Când ma gândesc la tine,
Odata eram doi,
Dar nu mai esti cu mine.

Iarta-ma iubirea mea
Si intoarce-te la mine
Reda-mi din nou iubirea ta
Si totul va fi bine…

In vise tu-mi apari
Ca un inger ce suspina
Te strang la pieptul meu
Si mergem spre lumina

Oricat de mult ar fi
Eu merg numai cu tine
Chiar si Pamantul tot
L-as rascoli cu tine…

TE ROG …
IARTA-MA IUBIRE
SI-NTOARCETE LA MINE!
nu exista nori pe cer, c sa-ti spun cat te iubesc! nu exista ingeri in rai, ca sa-ti spun cat te doresc! nu exista in lume oameni, ca sa-ti spun cat te iubesc! nu exista pe cer stele ca sa-ti spun cat te doresc!
Tu imi aduci tristete dar oe cealata parte u mi- o alini…as vrea sa fiu o pasare sa vin la geamul taw sa-ti fiu aproape zi si nopate sa nu mai plang de dorul tau!

In fiecare zi zambetul tau devine luceafarul meu … Ma uit la tine si atunci sentimentele mele incep sa straluceasca!

Sa Nu PlAnG aTuNcI cand InImA ma dOaRe…
Sa Nu PlAnG Atunci cand sUfLeTuL E tRiSt Si MoArE.
sa tAc Atunci cand lAcRiMiLe VoRbEsCk.
Ca TrEbUiE sa iGnOr sI tReBuIe Sa TrAiEsCk

8 LiTeRe
2 CuViNtE
1 SINGUR InTzElEs : Te Iubesc!

Sper sa-ti placa, iar aici iti dau un site de unde poti lua cate vrei:
http://statusuri-faine.blogspot.com/

Bafta!

3 răspunsuri:
| AneZniP a răspuns:

1. (funny)tonguerietenii falsi sa imi dea un Buzz... astazi fac prezenta.
2.cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec
3. E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
4. daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin
5.Hai sa ne inpartim lumea. luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie... dar mai bine totul tie si tu mie.

| diadiscodance a răspuns:

"Scumpa mea nu te vrea pe tine, pe mine ma vrea"
iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy'' Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind.Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca te va iubi mereu.

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

Hai sa ne inpartim lumea luna mie, stelele tie oceanul mie. Pamantul tie dar mai bine totul tie si tu mie

As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul!

Nimic din tot ce ne-nconjoara nu ne uneste trupurile sau gandirea doar dragostea ne leaga pe pamant cu snurul ei de aur sfant.

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute