| opierdevara a întrebat:

Vreau si eu statusuri de prietenie adevarata cat mai scurte sh daca se poate cat de cat mai originalehappy Funda sh restul voturi:*

Răspuns Câştigător
| Đϋffγ a răspuns:

"Am 0 prietena imp0rtanta langa mine care tot timpul` m` sustsine sh`mi spune: " capuu` sus, 0 s` fie binee"

peste toate O s` trecem cu capuu`n sus. N` avem una p` alta, asta`i mai presus"

Suntem stilate si versate niste printese adevarate. moare lumea moare moare ca avem stima si valoare

"? Stie sa`mi;>` fie prietena` sa spui 'Da',ai cuajul sa spui 'Nuu'; x`.Si`n Situatii dificile`,ai curajul` nu e chiar perfecta:]` dar maa intelege` toata viata?"

Suntem fete bune Rau` =p~ ` Da suntem cuminti`;`. luate` pe`;> ` semnatura`;;] de lla`;* parinti

""Prieteni` nu am multi` am doar cativa`:-x! Care` :] `stiu ca`s langa` mine mereu,orice `` s`ar intampla `! Iarr` restul sunt ` doar` simplle` cunostinte`;>` in viata mea`! T iubb` ""

In copilarie …fetitelor le plac papusile; x…iar baietasilor masinutele …cand crestem totul se schimba …baietasilor le plac papusile …iar fetitelor mashinutzele."

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe; d. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

Ea ma certa,ea ma`ntelege ea e sora mea sh mi`o dovedesteeeee"

•Mereu langa mine. Orice s-ar intampla. Ea v-a ramane mereu in inima mea!•; x"

Eaa ese faTaa` meea. EA ESTE totul` pentru mine. speranta zilei de maine; x|"

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe :d. Si Tot Ea E Singura Care big hug Are Rabdare Sa Ma Asculte smug. Te Iubesc Si Punct!"love struck

•Ea nu ma dezamageste,ea nu ma minte.Ea ma iarta Arata-mi tu o persoana mai minunata! :X:X

•Zambesc mereu,glumesc mereu dar ce e in sufletul meu Stie doar ea si eu! :X

•Poate chiar stii ce zic sau poate o iei in gluma Dar sunt legata de tine ca un creion de guma! :X

•E langa mine acum, ea`i langa mine oricumm! :X

•Fiecare clipa pictata-n roz,.Tre'sa recunosc, iti apartine...Si nici macar eu nu ma cunosc.Asa cum ma stii pe mine.

•Putea de mult sa plece dar ea langa mine a ramas.A fost langa mine cand am facut fiecare pas! :X

•A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind

•A friend in need it’s a frienf indeed

•Daca mamiiii nu ne-a facut surori a stiut dc.Pt ca D`zeu ne-a facut prieteneeee! :X:X

•Adevarata prietenie nu constم în numمrul de prieteni, ci în devotamentul ؛i valoarea lor.

•Noi vorbim de parca ne-am certa :o Paiiii sa mor de nu`i asa! Cand spuiii "Ce mata faci? Unde dracu esti?" Inseamna ca vorbesti cu prietena pe care o iubesti` :X

•Regret d fiecare data cand ne certam din prostii Ca suntem aman2 ironice si pline de orgolii.

•mi-a zis de atatea ori ca ea e alaturi de mine Mereu, indiferent ca mi`e rau sau bine!

•Prefer sa tin aproape doar persoanele care-mi vor binele.Eu nu numesc prietene toate cretinele! :X

•Lantul problemelor chiar de va continua Ai mare speranta,caci sunt de partea ta! :X

•Prietenii sunt construiti genetic sa te rupa,sa te corupa,Dar tot ei te si educa!

•Inca De Mici Eram De Nedespartit, Impreuna De Dimineata Pana Seara-n Asfintit.Mi-aduc Aminte, Uneori Ne Certam Pe Jucarii.Ne Intristam,Dar Ne Impacam a Doua Zi.

•Niciodata nu ai uitat sa fi LG mine Si eu voi fi la fel mereu LG tine! :X

•Tu ai fost singura care mereu mereu m-a ajutat M-ai salvat cand am simtit ca lacrimile m-au innecat! :X

•Au fost momente grele peste care am trecut. Fara tine langa mine Sigur nu as fi putut!

•Ce aveam de mult avem si acum dar mai intens O prietenie stransa si`un suflet imens! :X

•Putem spune ca ne stim dintotdeauna,In momentele grele ne-am intins una alteia mana.

•si-au fost diverse momente peste care impreuna am trecut,Diverse sentimente pe care le-am impartit de la inceput.

•Nu e doar armonie ca nu suntem in povesti [-x Chiar daca ne certam,ne impacam in timp ce clipesti! :X:X:X

•E bine sa stii ca e cineva care sa-ti fie mereu aproape,O mana care sa te ridice cand simti ca treci prin diferite etape. :X:X

•Fie ca am plans sau ca am zambit,mereu am fost de nedespartit. :X

••Ea M-a Intarit "Fata,Mergi Inainte! O Sa Ai Parte Si De Fapte Nu Doar De Cuvinte :X••

•It's So Hard To Believe That I'm Standing Here,That I've Come This Far But You Always Said, Have Faith in Who You Are

•I never wanted something more, and never felt so sure,
'Cause now I've got this chance to be, everything you saw in me
And even more than I ever dreamed before,
As long as you are here with me, I know that I can be something more

•Looking back now it's so clear to me, That you were sent to shape my destiny

•'Cause there were times when I was ready to walk away, But you gave me strength to face another day

•The world comes to life And everythings alright From beginning to end When you have a friend By your side

•Pot sa pierd in viata tot.Nu conteaza! Ma ridic la loc si poti Sa`mi iei ce vrei Cand am langa mine toti prietenii meiiiiiiiiii love strucklove strucklove struck

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

problema ta?! e si problema mea:X
dai uh de belea?! dau si eu de belea:X
uh esti sora mea,asa a fost mereu:X
cat timp suntem impreuna, nimic nu e greu!

Pooate Semanam dar Nui Sora Mea Pe Bune:X
Ma Ajutta Imi Da Sfaturri Bunee.E ce am mai scump pe lume

Oricand putem spune ca:"ne stim dintotdeauna!" In momente grele ne-am intins una`alteia mana!

Am o Prietena p`care Stiu ca Ma pot baza
Sh orice Ar fi, Ea e doar a Meah!:X

Peste toate o Sa trecem Cu capul Sus!:X
Ne Avem una` p Alta si Asta`i Mai presus!:X

Si ce daca e lumea rea ma ajuta 'sora' mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine!:X!

Nu`mi Spuneti km Sa`mi Aleg Prietenii; x...Ma Pricep La asta... Ca dovada v-am Ales p`voi:X

8 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Prietenii sunt ca ciocolata. Nu te mai saturi de ei!

Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten.

Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.

Am vazut'o plangand, razand, beata si treaza!

| lexisparkle a răspuns:

Un prieten este un singur suflet impartit intre doua trupuri! Un prieten este un dar care ti-l acorzi tie! A friend in need is a friend indeed! Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.Never forget the people who made you who you are. Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

| loverock33 a răspuns (pentru Đϋffγ):

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii. "Am 0 prietena imp0rtanta langa mine care tot timpuu` m` sustsine sh`mi spune: " capuu` sus , 0 s` fie binee"

peste toate O s` trecem cu capuu`n sus . N` avem una p` alta, asta`i mai presus"

Suntem stilate si versate niste printese adevarate .moare lumea moare moare ca avem stima si valoare

"?Stie sa`mi;>` fie prietena` sa spui 'Da',ai cuajul sa spui 'Nuu';x`.Si`n Situatii diFicile`,ai curajul` nu e chiar perfecta:]` dar maa intelege` t0ata viata?"

Suntem fethe bune Rau` =p~ ` Da suntem cumintSi`;` . Luathe` pe`;> ` semnaturraa` ;;] de lla` ;* parintSi

""Prieteni` nhu am multSi` am dOar catSiva`:-x !Care` :] `stiu ca`s langa` mine mereu,orice `` s`ar intamplhhaa ` !Iarr` restuh sunt ` dOar` simplle` cunOstintSse`;>` in viatSa mea`!T iubb` ""

In copilarie …fetitzelor le plac papushile ;x…iar baietzashilor masinutzele …cand creshtem totul se schimba …baietzashilor le plac papushile …iar fetitzelor mashinutzele."

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe ;d . Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte . Te Iubesc Si Punct!

Ea ma certa,ea ma`ntselege ea e sora mea sh mi`o dovedesteeeee"

•Mereu langa mine. Orice s-ar intampla. Ea v-a ramane mereu in inima mea!•;x"

Eaa ese faTaa` meea . EA ESTE t0tu` pentru mine . speRantSa ziLei de maine ;x|"

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe ;d . Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte . Te Iubesc Si Punct!"
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile,ii intalnesti la tot pasul !

prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta...daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

o prietenie falsa duce la durere nesfarsita,asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

o prietenie incepe cu un zambet,traieste printr.o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân înseamna ca n-au fost

Prieteni adevarat? ha.Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tirziu te tradeaza! Prietenii se schimba, iar tu ramii acelasi!

Ma inec in lacrimi si mor de durere! si nimeni nu-mi vine in ajutor! Concluzie: Prietenii nu exista!

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! ie-ti teama de prieteni!

Sterg din telefon numarul iubitului si celei mai bune prietene! Va doresc fericire, dar deja fara mine

TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha.Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!

Ma sustin mereu si de cea mai mica urma de speranta.Doborata de voi? Niciodata

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! fie-ti teama de prieteni!

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul

-Iti mai zboara pe la urechi un "buna,stii, ne-ar sta bine impreuna'', da` tu te pierzi din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna

--Cand vine vorba de el , sunt o persoana egoista:X

-Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

-O vezi cum pleacă, cu ochii goi . Eşti prea mândru sa o opreşti . Crezând ca vine inapoi .

-Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !

- Si totusi esti chiar tu,cel care imi reda zambetul ;x

| 1234sella a răspuns:

Prietenia este accea legatura intre 2 persoane in care sufletul se imparte in 2 trupuri:X:X

| anianita a răspuns:

Sunt ft frum status...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute