| anqutsel a întrebat:

Vreau si eu un banc despre taximetristi.doar unul. funda

Răspuns Câştigător
| ЯάdµСЦ a răspuns:

Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist.Trec pe langa guvern:
-Ce este cladirea asta asa mare?
-Este palatul guvernului, domnule!
-Si in cat timp a fost construita?
-Cam in 10 ani!
-Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata!
Taximetristul nu zice nimic.Mai merg ce mai merg si americanul iar intreaba:
-Cladirea asta ce e?
-Este sediul primariei, domnule!
-Si in cat timp a fost construita?
-Cam in juma' de an!
-Mult...la noi era gata in 2-3 luni!
Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Casa Poporului:
-Ooooooo, dar ce e cladirea asta?
La care taximetristul:
-Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!

6 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Preotul si taximetristul in Rai

Un preot si un taximetrist ajung in rai. Intra taximetristul si toata lumea il ovationeaza, il aplauda, ii arunca flori, se bucura de el. Se gandeste popa: pai daca pe asta il primesc cu astfel de surle si trambite, dar pe mine apoi, eu care l-am slujit pe Dumnezeu si cuvantul lui?
Intra popa in rai si nimeni nimic, nici nu il baga in seama, de parca nici nu ar fi existat. Furios popa merge la Sf. Petru si il intreba:
- Cum se face ca pe amaratul ala l-ati primit cu atata pompa si pe mine nu ma bagati in seama?
- Uite cum sta treaba (raspunde Petru), D-zeu e corect. Cand tu predicai, toata lumea in biserica dormea, cand el conducea taxiul, toata lumea din masina se ruga.

Sau:

Olteanul in taxi

Un oltean cobora o panta intr-un taxi, masina avand o viteza destul de mare. Deodata, soferul exclama:
- Suntem pierduti!
- De ce? Intraba olteanul.
- Nu mai functioneaza franele si nu pot opri.
- Mai, neica, opreste macar aparatul de taxat!

Sursa: http://www.rascuplans.ro/tag/bancuri-cu-taximetristi/

| BeHappyForMe a răspuns:

Un taximetrist moare si ajunge la portile Raiului. Bate si Sf. Petru ii deschide.
- Cum te numesti si ce faceai pe Pamant?
- Sunt Gheo si am fost 15 ani sofer de taxi.
- Bravo, fiule, uite o pelerina de matase si un sceptru de aur, poti intra! Imediat dupa aceea vine la poarta un preot: aceeasi scena.
- Ma numesc Ion si am fost preot 25 de ani.
- Bravo, fiule, poftim o pelerina de in si un toiag de lemn, poti intra…
Preotul se infurie:
- Soferul acela de taxi a primit un sceptru de aur si o pelerina de matase, iar eu doar un toiag si un sac, cum vine asta?
Sf. Petru raspunde:
- Vezi, dragul meu, noi aici in Rai primim pe criterii de performanta. In timp ce tu predicai, ceilalti dormeau, in timp ce soferul conducea, toti din masina se rugau.

Se urca o calugarita intr-un taxi... Taximetristul se tot uita la ea, isi mai musca buzele.

-Ce este, fiul meu? intreaba calugarita.

-Stiti, mi-e rusine sa va zic, dar, am avut si eu o singura fantezie sexuala in viata
mea: sa-mi faca o calugarita sex oral.

- Pai, fiul meu, sa vedem ce putem face. Doar ca trebuie sa fii crestin si necasatorit.

- Sunt, sunt, zice taximetristul gata de "una mica".

Trage tipul pe dreapta, face calugarita treaba si pleaca... Pe drum, taximetristul incepe sa planga:

- Iertati-ma, maicuta, am pacatuit! Sunt evreu si sunt casatorit!

_ Nu-i nimic iubitel, nici eu nu sunt maicuta... Ma cheama Ion si ma duc la un bal mascat.

| RoxAnana a răspuns:

Mergand spre casa cu nevasta-sa, un ardelean vede un taxi si se gandeste sa-l ia. Intrand in masina, se adresaza taximetristului:

-Cat face pana acasa?

-20 de mii.

-Da'... daca vine si nevasta?

-Pai, ...tot atat.

-Vezi, nevasta, ti-am zis eu ca nu faci nici un ban!

| OctinioSlatina a răspuns:

Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist.Trec pe langa guvern:
-Ce este cladirea asta asa mare?
-Este palatul guvernului, domnule!
-Si in cat timp a fost construita?
-Cam in 10 ani!
-Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata!
Taximetristul nu zice nimic.Mai merg ce mai merg si americanul iar intreaba:
-Cladirea asta ce e?
-Este sediul primariei, domnule!
-Si in cat timp a fost construita?
-Cam in juma' de an!
-Mult...la noi era gata in 2-3 luni!
Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Casa Poporului:
-Ooooooo, dar ce e cladirea asta?
La care taximetristul:
-Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!, CAUTA PE GOOGLE!

| ЯάdµСЦ a răspuns:

Am sa-ti spun 5. Primul banc : Se urca o calugarita intr-un taxi... Taximetristul se tot uita la ea, isi mai musca buzele.

-Ce este, fiul meu? intreaba calugarita.

-Stiti, mi-e rusine sa va zic, dar, am avut si eu o singura fantezie sexuala in viata mea: sa-mi faca o calugarita sex oral.

- Pai, fiul meu, sa vedem ce putem face. Doar ca trebuie sa fii crestin si necasatorit.

- Sunt, sunt, zice taximetristul gata de "una mica".

Trage tipul pe dreapta, face calugarita treaba si pleaca... Pe drum, taximetristul incepe sa planga:

- Iertati-ma, maicuta, am pacatuit! Sunt evreu si sunt casatorit!

_ Nu-i nimic iubitel, nici eu nu sunt maicuta... Ma cheama Ion si ma duc la un bal mascat.

| abbiteiubeste a răspuns:

Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist.Trec pe langa guvern:
-Ce este cladirea asta asa mare?
-Este palatul guvernului, domnule!
-Si in cat timp a fost construita?
-Cam in 10 ani!
-Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata!
Taximetristul nu zice nimic.Mai merg ce mai merg si americanul iar intreaba:
-Cladirea asta ce e?
-Este sediul primariei, domnule!
-Si in cat timp a fost construita?
-Cam in juma' de an!
-Mult...la noi era gata in 2-3 luni!
Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Casa Poporului:
-Ooooooo, dar ce e cladirea asta?
La care taximetristul:
-Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!