| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un sfat, ca simt ca turbez.
Ce ma enerveaza unii... Imi zice ea mie o "prietena ca "tu macar ai vazut cum arata o bandana, sau ai atins vreuna? " Ba, e rau ba, e rau. Aoooleeeeu, cand ii vad pe unii asa... Si altceva, i-a spus unei colege " Stii ce scrie pe bandana mea? Nu stii, ca nu asculti rapp, scrie 2Pac, stii cine a fost ala? Nu stii ca nu ai de unde. " Pai daca nu scriam eu pe cartea de franceza, nu stia nici ea. Si nici acum nu stie. Daca o intrebi ceva despre el, habar nu are. Si isi da atatea talente, si e. sa nu zic cum.
Intrebarea e, ce sa fac sa scap de ea? Am incercat cu vorba buna, cu tipatul, cu "esti enervanta, lasa-ma naiba in pace", si nimic. Si plus ca ma bate la cap cu niste prieteni de-ai ei, si-mi spune tot ce a vorbit ea prin mesaje cu ei si etc, si cica " pai tu esti mai speciala" (eu). De aia ma bate la cap cu ei, ca-s speciala, mai bine spus, sunt proasta cu care vorbeste cand nu ii are pe aia. Si i-am spus de 100 de ori sa nu-mi mai spuna de aia. Ce sa fac sa scap de ea? Si mai sta si cu mine in banca, si nu vrea sa se mute.
Urasc liceul. Urasc, urasc, urasc.

44 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Hm, liceul e una din cele mai faine experiente ale vietii. Nu-l rata din vina unei fetite frustrate care nu are ce face. Vorbeste cu diriga/dirigul tau sa te mute din banca. Nu ai nicio colega cu care sa te intelegi mai bine?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Sa vorbesc cu diriginta? pai mai sunt in clasa 1? Crezi ca ma muta? Cine sa se mute cu mine, ca toate si-au facut grupuri. Ar mai fi o fata, dar cand ma duc la ea, imi zice sa ma duc la loc. Da ce bine e cand ma duc la ea ca ma cheama sa-i fac tema la engleza. Bine, zice in gluma sa ma duc la loc, dar tot prost ma simt. Nu prea am prieteni. Sunt exclusa mai mereu.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pfui, asta e nasol. De ce nu incerci sa vezi daca ai ceva in comun cu cineva? Sa te integrezi intr-un grup?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Ce sa am in comun? Cu cine? Cu parasutele?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Haide mai, nu-mi spune ca ai o clasa plina doar de distruse. Trebuie sa fie cineva in clasa aia mai ok.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Ar mai fi 2-3 fete, dar nu ma prea baga in seama. Am vorbit si cu ele, dar nu ma asculta nimeni. Am incercat sa vorbesc despre ce vorbesc si ele, dar degeaba. Nici nu am vrut sa intru in clasa asta.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa mai vorbesti cu ele. Cum spunea si Dep, fii putin mai indrazneata, nu ai ce sa patesti. Spune-le ca vrei sa faci parte din grupul lor, ca vrei sa le fii prietena. Gandeste-te ca abia ai inceput liceul si nu poti sta singura.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Da, "indrazneata" era cuvantul corect, nu "tupeista" laughing)).
Scuze, Daisuki.

| Sociopat a răspuns:

Kek

| pufulescu a răspuns:

Vezi ca fata aia are dreptate, bandana este esarfa, badanta este ingrijitoarea de batrani pe italiana.

| anonim_4396 explică (pentru pufulescu):

Aaaaa, deci eu m-am inselat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te inteleg.
Face exact ca "rockerii" aia noi.
Daca ii intreb ce asculta, rock -dar normal.
Si ce trupe? Metallica, LP, Paramore, Nirvana.
Cere-le 3 melodii din fiecare trupa pe care o asculta si ti le baga pe alea arhi-megacunoscute.
Sau intreaba-i de subgen, ca habar au ce e ala.

Eu zic sa ii raspunzi rece si in scarba si mai ales, sa o ocolesti.

Iti spune despre prietenii aia ai ei :
"Bine, nu-mi pasa. ", sau iti bagi castile in urechi si pe urma o pui sa-ti povesteasca.
Sau " lasa-ma ca m-ai plictisit".
Daca se tine dupa tine o iei inainte, ori ii spui ca ai treaba si ca nu e nevoie sa se care dupa tine.
Sau... Incearca cu reprosuri :
" de nu-ti spuneam eu de 2Pac nici acum nu auzeai de el rolling on the floor). noroc cu mine. "
Tot ce trebuie e sa-i faci contra, sa o ignori si sa-i dai peste "bot".

O sa observe ca nu este binevenita si va bate in retragere.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Casti...am casti, dar problema e ca telefonul e la reparat. Vrei sa ascult pe aer?
I-am spus de faza cu "daca nu-ti spuneam eu..." si ea "ba stiam, ca eu si Oana (prietena ei) mereu ascultam rapp" si blaa blaaa si iar incepe sa-mi toace nervii. Ma dispera. E dusa, suuusa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai si?
" Cara-te la Oana, mie ce-mi spui? "
Fii, domne, mai tupeista.
Cere de la viata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa fiu tupeista? Degeaba. De cate ori ii spun "ma disperi, pleaca si nu ma mai bate la cap" Da am cu cine? Imi vine sa-mi smulg parul din cap crying

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa am si eu unu care se tinea dupa mine.
Se tot invartea. Nu scapam nici chip de el.
Orice ii ziceam, nimic nimic nu-l deranja.
Avea subiecte foarte plictisitoare si incepea dintr-o data sa vorbeasca.
Il puneam pe pauza. Imi bagam castile in urechi, turn on music si pa.
Pe urma ii ziceam sa continue.
S-a intamplat asa odata, de 2, de 3 pana la urma s-a plictitsit sa vorbeasca de unul singur.
Apoi, cand mergeam in parc, mai eram eu si cu o fata si hop top
"Vin si eu big grin ".
Si mereu ii ziceam : " nu, tu nu vii big grin. mars".

Aaa, ce mi-am adus aminte.
E ce faceam prin generala cand se gaseau idioti sa-mi vorbeasca si eu
" Da' pe tine cine te-a chemat? "
"Te-a bagat cineva in seama? "
" Atinge-ma. Simti ca-mi pasa? "

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca era baiat, poate se mai simtea, dar asta, asta e naiba pe pamant. Vad eu ce-i zic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Caaaraaaa-teeee, vaaaaleeeeaaaaa, tu nu ma auzi? "

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de ajutor. happy
Stii la ce ma gandesc mereu? La asta "mai sunt doar 3 ani". "rezista".

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce.
Nu mai gandi asa.
M-am intristat azi urat rau cand i-am vazut pe aia de-a 12 cu festivitatile lor.
Ieri nici nu mai zic cand i-am vazut ca arunca palariile.
De abia atunci incepe viata cu adevarat.
Apreciaza mai mult tot ce ai ca mai tarziu s-ar putea sa-ti para rau.
Mie, cel putin, asa imi spun toti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu pot sa apreciez nimic

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fiindca inca nu ai pierdut nimic.
De ce crezi ca toti cei mari spun ca varsta asta e cea mai frumoasa?
Au ei habar de ce zic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca ar avea viata mea stupida, s-ar gandi ca e mai bine de ei ca au 20.
dar lasam problemele mele, ca si asa regret cand vorbesc despre probleme.
Huhh, trebuie sa fac si un track si habar nu am cum.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu consideri ca viata ta de acum e stupida.
Cand mai gandesti asa, sa te pui in locul alora care sunt bolnavi, stau in case care aproape ca se darama pe ei si se hranesc cu o felie de paine, dar ei ar da orice sa mearga la scoala.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca si ei au o viata grea, dar nici la mine nu se gandeste nimeni. Stiu ca trebuie sa ajuti si sa te gandesti la cei care au nevoie de ajutor, si fac asta, dar ma mai gandesc si la mine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta e chiar foarte bine ca te gandesti la tine.
Dar incearca ca intotdeauna sa vezi doar partea plina a paharului si sa nu te mai stresezi pentru orice nimic ca ai sa-ti complici viata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oricum viata e un nimic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e asa.
Trebuie sa stii sa te bucuri de orice.
Daca tu crezi ca viata e un nimic, atunci fa ceva in legatura cu asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca n-am vrut sa fac ceva? Da sunt asa de fraiera ca nici sa ma sinucid nu pot. Mai bine las timpul sa treaca si vad eu ce-o fi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as injura-o. happy o da o fata de la mine in scoala se lauda si se facea mare si tare(ea e artagoasa) iar eu am trimis-o si i-am tipat: tu nu intelegi in **** mea ca nu ma intereseaza?! Du-te dr** si lasa-ma si a inteles happy nu prea spun prostii dar aici a fost cazul. Succes big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca pot. Imi e asa...nu stiu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce nu poti? Sa stii ca poti! Cu ce e ea mai buna ca tine? De ce isi permite sa faca nuste chestii care tie bu-ti plac si sa e deranjeze? Pune-o la punct indiferent de cine sau ce e! Die ea bogata saraca urata frumiasa sau populara, pune-o la punct! Succeswinking nu uita ru poti si tu esti mai buna ca ea

Răspuns utilizator avertizat
| LSMM a răspuns:

Te-aș ruga să încetezi cu întrebările absolut cretine pe care le pui mereu, dar prostia de care dai dovadă nu cred că o să te lase să-ți dai log out și să te arunci de pe un bloc. Că ar fi bine pentru toată lumea, crede-mă pe cuvânt.

| anonim_4396 explică (pentru LSMM):

Stiu...dar nu ma impingi tu de pe bloc? Ca nu am curajul sa ma arunc. Am 5 ani si nu pot.

| LSMM a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu drag.

| anonim_4396 explică (pentru LSMM):

Hai, mergem azi pe Everest, si te arunci... aaaa, pe mine, pe mine. straight face

| veryhonest a răspuns:

Poti sa-i tragi o palma peste gura, asa n-o sa te mai bata la cap.