| amy_1224 a întrebat:

Vreau si o statusuri de prietenie falsa sau adevarata!

Răspuns Câştigător
| Didii15 a răspuns:

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

O prietenie falsa duce la durere nesfarsita:asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

O prietenie incepe cu un zambet, traieste printr. o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...

Pt mine esti un prieten adev, pentru altii esti doar un coleg.pentru altii poate chiar un dusman.dar.in adancul sufletului simt ca.ca.intre noi 2 exista ceva mai mult decat o simpla prietenie este Iubirea:Xte iubesc din tot sufletul:X

Sa porti mereu in gandSa porti o vesnicieAcest cuvant frumosNumit PRIETENIE.

fundita?big grin

27 răspunsuri:
| Miss Maddy a răspuns:

Noi vorbim de parca ne-am certa`. Sa mor`!
Cand spui "Ce mm faci?! Pe unde esti?!"
Inseamna ca` vorbesti cu un prieten pe care il iubesti`! #

`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata

"Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mine:X

Pentru ca putem! [love struck]" Sentimentele nu pot fi puse pe balanta. Nu ne poate desparti nici o distranta love struck. Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi. Mergem inainte cum stim noibatting eyelashes! blushing

"Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans pentru a iesi din impas!

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc!; x

Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana!

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine. – Abraham Lincoln

Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain. – Dimitrie Cantemir

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lume.:X

Dumnezeu ne-a facut prietene pentru ca mamicile noastre nu ne-au putut face surori.

Un prieten adevarat iti vede prime lacrima, pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate, sa dau ce-i mai bun din mine.

Am cea mai buna prietena din intreaga lume imparte cu mine si rele si bune. Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange :X

Tu stii Cand am o suparare, tu stii cand ceva ma doare, tu ai ramas cand nu aveam nimic m-ai ajutat sa ma ridic.

True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.

| SufletDeCopil a răspuns:

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte love struck

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga minelove struck

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc! love struck

"Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana! love struck

Sa porti mereu in gand Sa porti o vesnicie Acest cuvant frumos Numit PRIETENIE.

" Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant…

| amy_1224 explică:

Noi doi nu suntem iubiti si nici nu am fost

| amy_1224 explică:

Sunt fata nu baiat oricum misto statusuri pentru doi iubiti! eu vreau pentru doi amici care sau certat dintr-o prostie!

Răspuns utilizator avertizat
| AndrA14 a răspuns:

Spune`mi mie ce prObleme ai ca te inteleg... sh eO am trecut prin multe poate reusesc sa leg O intamplare de alta sh sa realizez ca nOi am fost facute ca sa traim aman2; xX

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori stau si ma gandesc Doamne
Nu stiu cum sa ii multumesc, cum,
Sa-i mutumesc pentru tot ce a facut,
Mi-a dat curaj sa devin cine acum sunt,
Ca m-a intarit: ''Fata mergi inainte,
O sa ai parte si de fapte nu doar de cuvinte!"
Orice ar fi voi fi aici mereu,
Stii bine te poti baza ai sprijinu' meu,
Mi-ai dat Doamne tot ce-i mai frumos.nu se putea.
Mi-ai dat speranta s-o traiesc si-o traiesc prin ea
Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele
Cand plangeam din despartiri sau barfe rele
De mici copii ea mereu ma apara,
Acum ca e mare e ca si mama mea.
Ma alinta, ma rasfata cat se poate
Si-mi da si pumni sa ma trezesc la realitate

Refr.:
Cazi. Te ridici. Tot ce-ti zici e RABDARE
Plangi. Te distrugi. Vrei sa fugi. Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai. Totusi pare (ie) ca nu te descurci. sa le pui lumea la picioare
Acum vad a venit si randul meu,
Sa am grija de ea, asa cum a facut ea mereu
Si nu pot Doamne mainile imi sunt legate
Nu pot sa fac sa o trezesc la realitate
Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta
Sa uite tot ce-a fost ca-i fata desteapta
Ca merita tot ce e mai bun
Trecutul e trecut viitorul conteaza acum
Daca as putea i-as da parte din mine
Vreau sa o vad zambind, urland de fericire
Se spune ca putem s-o luam de la capat,
Sa dau peste amintiri asa doar in treacat
Ca astazi cazi, te ridici, maine-ti trece
Sa-i amintesc ca unde-s doi puterea creste
Ca impreuna trecem peste tot
Ca o prietenie trece si prin FOC
Refr:
Cazi. Te ridici.Tot ce zici e RABDARE
Plangi. Te distrugi. Vrei sa fugi. Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai.Totusi pare (ie) ca nu te descurci. sa le pui lumea la
pici'oareee

| bcd a răspuns:

COmplImentele tale nu ma ridica.criticile nu ma cObOara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pOt.sunt ceea ce sunt. iar daca nu`ti cOnvine nu ma plang!

Singura mOdalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten

In viata trebuie' sa fii sigur pe tine.Sa nu ai incredere in nimeni.Ca si cei mai buni prieteni ar putea sa te dezamageasca.Gandeste`te si fii sigur pe puterile tale nu pe a altOra!

Ea e langa mine cand prOblemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte. Te iubesc si Punct

Pentru Un Moment.Am Crezut Ca Ma Vei Distruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte dulce

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitOr ca inaint

Te doare cand vezi ca nu. mi paSa.Si iti zic, a fost O simpla intamplare.Lasa oh go on

Nu e nevoie sa ma placa tOata lumea.la fel cum nici eu nu. i plac pe tOtSi.winking

Cea mai grea lOvitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolO unde altadata eram totul.sad

Apare O intrebare.Pe cine O sa dOara mai tare? Pe tine ca iti vei aminti de mine in fiecare zi? Sau pe mine cand stiu ca nu mai vii?thinking

Am invatat ca Oricat mi.ar pasa mie altOra s.ar putea sa nu le pese.straight face

Ti. a placut viatSa.Ti.ai facut viata, dar ai pierdut persOana care te iubea.In schimb ai kstigat multe Tarfe

Cu lacrimile frante.Cu sufletul pierdut.Privirea.n pamant. Un singur cuvant.Nu.mi spune nimic, este mai bine asa.As vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in tine.Nu mai cred in nOi

Ma vei gasi intr. un album de mult uitat, ma vei privi si vei sopti.'A fost odata'.straight face

`laughing. Esti gelOasa fiindk esti doar O prOasta.pentru ca acolO unde altadata erai totul acum esti in plus.winking

`☺`Da¢ă ai ηevσie de мiηe`love struck. ηu`s ai¢i`talk to the hand! Cheaм`σ pe zdяeaη†za †a`smug`♥Că pσa†e ea` aяe ηeviσe de peяsσaηa †a `→` se îиtøa®ce autøмat!`smug

Cazi. Te ridici.Tot ce zici e RABDARE. happy
Plangi. Te distrugi. Vrei sa fugi.Si te doare. happy
Chiar dk te iubb. mai bine. Pa wave

Cand totul ti se pare greu si lumea te vorbeste. Te rog asculta sfatul meu: zambeste si iubeste. happy

A iubi e bine. Dar sa stii pe cine.Sa nu spui iubit. Oricarui tampit. laughing

Nu e nevoie sa ma placa tOata lumea.la fel cum nici eu nu. i plac pe tOtSi.winking

De azi si totdeauna, prieteni noi vom fi,

Cu rele si bune, bune si rele asa-s prietenii

De azi si totdeauna, prieteni vei avea,

La greu si la bine mereu langa tine, orice s-ar intampla

prietenii sunt mereu langa tine cand ai nevoie...:X

sper ca aceste status va ajuta si ca sunt diferite de celelalte :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

| cosmina_1882 a răspuns:

Prietenia este precum un crin alb care isi deschide lin petalele... kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pprietenul la nevoie se cunoaste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am averi! Dar am prieteni care să-mi spună : Te pup, ai grijă de tine. Noapte bună

Poate nu e sora mea. Dar st norocoasa ca am gasit`o.Printre atata lume!

Si ce daca!? N`ai pierdut pentru ca ea a fost cu mine oricand.De mici copi ea ma ajuta.Ma iubea si nu ma lasa.Si tin foarte mult la ea!
love strucklove strucklove struck:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia se constrieste nu se fura de la alti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

'"""""Stiu cum e sa te tradeze un prieten sau o prietena au fost clipele astea chiar acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma simt asa de nasolstraight face. as vrea si eu niste status de prietenie falsa... dar care sa arate indiferentsa.nu tristetse.sunt prea trista vreau sh indiferentahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot timpul prietena mea e langa mine si la gru dar si la bine nimeni nu ne mai desparte st 2 prietene adevarate

Ai fost falsa si acum vad nu te mai suport pleaca pana nu iti dau una in botwinking

prietenia inseamna sa respecti...si atunci cand respecti vei fi respectatwinking

| laurik_8913 a răspuns:

O prietenie adevarata este atunci cand prietenul nu te lasa la greu si o prietenie falsa e atunci cand prietenul te vb pe la spate

| stefania_2513 a răspuns:

Daca`as putea i`as da parte din mine. Vreau sa o vad zambind, urland de fericire!

| Rallu47 a răspuns:

PRIETENII FALSI: Nu te-au vazut niciodata plangand.
PRIETENII ADEVARATI: Plang alaturi de tine
PRIETENII FALSI: Iti imprumuta chesti pentr cateva zile ca mai apoi sa ti le dea inapoi.
PRIETENII ADEVARATI: Iti tin lucrurile atat de mult incat uita ca erau ale tale.
PRIETENII FALSI: Cunosc cateva lucruri despre tine.
PRIETE​NII ADEVARATI: Ar putea sa scrie o carte despre tine numai cu citatele tale.
PRIETENII FALSI: Te vor lasa in urma daca asa a facut si restul lumii.
PRIETENII ADEVARATI: Vor lua tot restul lumii la capace pentru ca te-a lasat in urma.
PRIETENII FALSI: Sunt pentru o perioda.
PRIETENII ADEVARATI: SUnt pe viata.

| iuly_3244 a răspuns:

Pai o prietenie adevarata este atunci cand cele 2 persoane se ajuta la greu si se sprijina si cea falsa este atunci cand persoana de langa tine te lasa balta la greu. sper ca te-am ajutathappy

| pytyk a răspuns:

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri

Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei.

E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie.

Cazi. Te ridici.Tot ce-ti zici e RABDARE
Plangi. Te distrugi. Vrei sa fugi. Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai. Totusi pare (ie) ca nu te descurci.sa le pui lumea la picioare

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor

Prietenii sunt cei mai importanti. dupa ce socoti la cite teau ajutat si teau sprijinit!

sper ca te-am ajutathappy.

| Pitick94 a răspuns:

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra...nu apar decât atunci cand e soare...sad oh go on

Un prieten adevarat iti vede prima lacrima, pe a doua o sterge iar pe a treia o opreste.

Ai plans pe umarul meu, ti-am sters lacrimile, te-am facut sa zambesti...a insemnat ceva pentru tine? NIMIC sad

| gabytza9914 a răspuns:

Serios?
habar n-amhappy

| OnlyBlack a răspuns:

Un prieten adevarat este langa tine la bine si la greu...un prieten plange cu tine cand te doare ceva un prieten adevarat iti spune ca te va ajuta iar tu iii multumesti cu toata inima ta:Xbig grinlaughing

| FataDulshe a răspuns:

1)Sis,esti cea mai tare.din parcare. fara suparare..este cea mai tare.
2)Ce zici man? C-a mai vi-napoi? Crede-ma ca daca vi.pleci fara picioare!?!?!?
3)Hai deh..ma crezi o proasta? Du-te bah la tine acasa.ce te bagi in viata mea? Du-te bah la casa ta.
4)Gataa! STOP.A fost o prietenie falsa.ce mai vrei? Sa fim BFF-uri din nnou? NOO..Vezi-ti frumos de treaba ta..Acum am pe altcineva..HA..Ai vazut ca esti o prooasta? PROASTO du-te la altcineva si minte-o si paia asa.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| Tudorita_Dragomir_1982 a răspuns:

Prietenul adevarat nu DOAR la nevoie se cunoaste