| Iamnotme a întrebat:

Vreau ststusuri noii`, originalle` love struck... Fundita la cele mai faine`batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Ballet a răspuns:

Http://sweety-things.weebly.com/
Aici sunt multe si sunt si avatare xD.

Succes ^^

3 răspunsuri:
| anotza a răspuns:

Pun suflet in orice fac ,din zi in zi tot mai mult iti plac

E fata kre e mereuu` langa tne, fata a carei privire`tsi fke binee`

Iti place cum se misca,cum se imbraca,orice i`ai face nu te`ai multzumi cu o bucata,o vrei toata sa fie numai a ta.Promiti sa ai cea mai mare grija de ea![;x]

Poate intr'o zi ma vei cauta, si le vei spune tuturor:Lipseste EA! ♥

A doua oara n-o mai fac ! Mi-am bagat mintile în cap . Promit ca O sa Fiu cuminte De acuMa inainTe !

S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x
Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti . Dar . Sa tsi se simta lipsa imediat cum pleci . :*

Nu p0tt sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasescc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubescc pe alTcineva. ;x Te adorr. :*"

-> Sii cand vine vorba de iiubire . Zi`le ca ma ai pe minne . "

Daca n`ar fi ea.Nimic nu ar fi.Nimic n`ar avea rost.Fara ea nu poti traii`.

Nu respect ce mi se impune sa sti, e foarte simplu e felul meu de a fi!

Ce frum0asa e iubirea`Cand ma alinti cu zambetul tau curat ! Ce frum0asa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarattt ! "

Nu` te` ingrijOra` din cauza` oamenilOr` din trecutul` tau` . Exista` un mOtiv` pTr` caRe` nu au reushiT` in viiTOrul` taw` ! ;x

"De ce oare vb u despre mine?de ce oare ma pui la un loc ca tine?in fata mea nu ai cuvant nu ma cunosti deloc,habar nu ai cine sunt"

Barfa E Reclama Fara Plata. Deci Barfeste Fata. Oricum eu voi fii mai castigata

Ce crezi mah ca Ma Faci GeloaSa? . Nu Fraiere Nu ma intereseaza . Nu'mi Pasa Nici de tine Nici de EA . EsTy Chiar pRoSt Daca cReZi Asa . Haiii Te Pwpa Amika Ta!

Sunt ce dOreSti`, ce` priveSti , Dar ce Nu pOtzi` avea __ Hei , c regeti aCu' mai mult ? SanSele kre le'ai avut sau c ai pierdut? b-)

Ai mintit prea mult,cine`e crezi c`o sa te creada? Degeaba esti frumos,ea nu vrea sa te mai vada. : -J

~"Imi spui vorbe goale .vrei sa ma vrajesti. STOP BABY ! Yo nu mai cred in povesti
Priveste-ma atent ,Si poate cu regret. ! M-ai vazut cu el ,si te-ai uitat inSistent.CrEdeai ca vOi suferii?!Acum nu mai plang,Acum rad, Sa stii !

Crezi ca ma faci geloasa!:O nu dragul meu ,nu-mi pasa ramai cu penala ta ca sunteti praf si tu si ea (dar mai ales ea)

Dar n`are sens Si ies din cadrul tau sa`ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes. :X"

● Ai uitat cand imi spuneai ,Ca dOar pe mine ma ai ?

Cum vorbesc saw cum ma comporth` nu the` intereseaza Atitudinea tha falsa nu ma impresioneaza`Eu simth ca` tot ceea` ce fac e bine`Shi niciodatha n`ai sa` potai schimba` cva` la mne`

Uita`te la bruneta cu stil care te invata sa`ti traiesti viata din plin ;x
Viata ta e ea .Universu` e ea !Mai pe scurt bunetta e viata ta !

Ea poate nu stie cum e dragostea. Si intr'o zi poate va invata. Dar atunci nu va mai fi a ta. ca n'ai stiut sa ai grija d ea

Educata de destin Simt mult Arat putin Eo nu ma`ntrec cu nimeni si nu port alta fata Sunt succese care ma`njosesc Shi infrangeri care ma inaltza.

N`am impresii`n cap`!Nu sunt figuranta`!Shi daca` esti cumva` de alta` parere`.Chiar` nu ma intereseaza` punctu` tau de vedere`!\

Are o tehnica speciala` Stie exact cum` Sa te bage`n boala.

E stilata,E bine conturata,Parca e dintr'o revista cu modele decupatha
Zambeste frumos Si e atragatoare cand se uita la mine la ce se gandeste oare?
Stie ca o plac si ma pune la incercare dar eu am inceput si am sa lupt in continuare

Nu Ma Laud De Frumusetze Sh Nici De Mare Finetze.Am Yo Farmecu`Meu Asha Dupa norocu`Meu.Nu`s Mare Frumusetze Shy Nici Mare Tandretze.Dar Dak Ma Cunosti.Ajung Sa`ti Fiu Febletze:
Chiar daca e mica • Nu te juca cu ea • Ptr ca mereu a stiut si stie ce vrea ! • ;">
Acuma zi ,ce faci? vii mai aproape sau te retragi?

Minti ieftin si prost,Iti stiu replicile p drost.C urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.
Tre` sa fii perversa.Ca sa fie lumea a ta.Sa nu lashi niciodata.Sa ti se fure inima

Ii place vrajeala ta. Dar daca zambeshte cand ii vorbesti. Nu inseamna ca ai prostit`o. Ea este cine este

Sunt aceeasi si nu ma pot schimba.M-am schimbat destul si ai profitat d ubirea meaStop atitudineMandria ta e lovitaCaci te-ai jukat cu o papushik ce sentimente imita.
Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de.a amagi numai dintr.o privire )!
Ai o adolescenta a ta , o viata inainte , si un suflet . Foloseste`le cu un scop

E un vis care se tot repeta! Si doar in visul meu GASESC LUMEA PERFECTA!

.Cand va mai durea nu ma veti mai vedea plangand, voi trece peste ce va fi,
privind si tacand; voi trata situatia distant si razand!

"Cu putin fard`Si un zambet dulce Vei ascunde,clar Ca inima iti plange!"

"Sa iti dai seama ca ar lipsi ceva.atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta"

Mereu cu zambetu` p buze` Pentru ca are cine s'o amuze`

Adevarul suna cam asa: Chiar daca ai puterea sa ascunzi, ti- e dor de ea !

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte .♥

Cu toate faptele .Ea va fi cea care n`o sa`ti intoarca spatele!

Imi doresc sa obtin imposibilul si nu ma las pana nu o fac ."

Ma vorbesk totzy de parca ma cunosk,fara sa stie cine sunt sau makar cine am fost!

Iti spo0n d0ar 5 cuvintee`!:Nu mai sunt ca inaintee`!

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin

Acum vad . prea frumos m-am purtat. Dragul meu. e clar ! tzi` s-a urcat la cap .

GreSeala ta ca m`ai laSat,poate acu` itSi aminteSti. Fete ca mne rar gaSeSti"

Vreau ca atuNci câNd te gandeşTi la miNe.să spui:"uiTe fata aSta chiar a ţiNut la miNe !

| AlinaGeorgiana01 a răspuns:

Http://www.statusuri.name/

*Men are pigs. [They will] pretty much have sex with anyone, fat, skinny, married, single, complete strangers, relatives.*
*Reality is almost always wrong*
*A real man doesn’t love a million girls. He loves one girl in a million ways.*
*Truth or happiness, never both.*
*do what you can now.forget what wasn’t done then.*
…*I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it. (A.H)*
*Love is rare, life is strange, nothing lasts, people change.*
*te iubesc la nebunie ca pe-o coada de scrumbie!
*Et si tu n`existais pas Dis-moi pourquoi si`existerais
*"Pentru zilele ce au sa vie
Pentru noptile cu iasomie…"
*Ti-aduci aminte? Cand eu n-o sa uit nicicand…Piedica mea si tu cazand cu capu’n piatra de mormant
*Give me the sunrise…
*Viata nu este o stiinta exacta ,este o arta.
*Am o mie de defecte.le folosesc ,insa ,pe rand !
*Scuza-ma… am observat ca nu m-ai observat!
*sorry ,girls, i date only models!
*norocul este mult in lumea asta mare…dar s-ampartit…
*caut femei care sunt deschise la relatii fara obligatii, trio, fantezii, femei cu orgasm cu ejaculare…
*Nu poti sa schimbi trecutul; dar cu siguranta poti sa nu-l mai repeti!
*The more options I have, the more undecided I am.
*Try, if you can
*FETELORRR….MAI IESITI DIN PANTALONI….ii purtam noi barbatii….
*ITS NICE TO BE IMPORTANT BUT IT’S MORE IMPORTANT TO BE NICE
*"Vulturilor li se intampla sa zboare mai jos decat gainile, dar gainile nu se vor ridica niciodata pana la nori"

**Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta.
***Încrederea se cucereste greu si se pierde repede.
***She needs a hand to hold, someone who will never let her go again
***And in that moment, I swear we were infinite
***Cine isi da cuvantul cu usurinta, cu aceeasi usurinta nu-l tine
***Nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete.
***Toate adevarurile sunt usor de inteles o data ce sunt descoperite; ideea e sa le descoperi.
***Numai un prost poate sa critice, sa condamne si sa se planga – si majoriatea prostilor o fac
***Cel care zambeste atunci cand lucrurile iau o intorsatura proasta s-a gandit deja pe cine sa dea vina.
***Cea mai mare placere în viata e sa faci lucrurile despre care oamenii spun ca nu ai voie sa le faci.
***Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el
***Hotii iti cer banii sau viata; femeile le vor pe amandoua.
***Recunosc poate ca ai jucat mai bine….dar nu uita ca e 1-0 pentru mine
***Iti place sa faci ancheta ca un procuror .sa spui zi de zi : " stii, daca ma inseli, te omor "
***Omul care are rabdare sa nu se razbune imediat, ori te iarta, ori se razbuna cumplit.
***Nu stiu cum n-ai vazut , are ceva-n privire.
***Când deliciile vietii prind riduri, devin amintiri.
***Uneori puterea unei femei sta in eleganta, gingasia si dulceata de care da dovada.
***Visele de`atunci nu`ti ajuta la nimic
Vrei macar pentru o clipa sa te`ntorci in timp .
***La inceput , visele par imposibile, apoi putin probabile si in cele din urma inevitabile .
***Daca vrei sa fii fericit o clipa…razbuna-te …daca vrei sa fii fericit o viata…iarta.
***Ai facut ce-ai vrut din mine
Tu stiai ca te iubesc
Nu m-ai fi crezut in stare
Ca pot sa te parasesc
Am lasat totul in urma
Pe inima mi-am calcat
Toate visele cu tine
Intr-o clipa le-am uitat
***"Privesc viata precum un pasager important de pe Titanic: s-ar putea sa nu ajung la destinatie, dar macar merg la clasa intai." (Arthur Bucward)
***"Suntem niste zei prosti, niste zei nemuritori care ne-am uitat destinul."
(Constantin Noica)
***"Cand copiii nu fac zgomot, fac prostii mai mari."
(Henry Fielding)
***"Orice despartire este o batalie pierduta pe frontul nevazut al destinului."
(Ionut Caragea)
***"Rabdarea este arta de a spera."
(Luc de Clapiers (Vauvenargues))
***"Prietenii sunt modul lui Dumnezeu de a-si cere scuze pentru familia pe care ne-a dat-o."
(Tennessee Williams)
***"Noi suntem doar ingeri cu o singura aripa, nu putem zbura decat imbratisati."
(Luciano de Crescenzo)
***"Sufletul tanjeste sa creada, dar intelectul refuza sa-i dea voie."
(Dan Brown)
***"Cand ploua in suflet, nu-i niciodata senin afara, iar cand e senin in suflet, nu ploua afara niciodata."
(Mihail Codreanu)
***"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant." (Mario Puzo)
***"Linistea este intentia de a stapani efectele agitatiei excesive. Linistea este sera in care se cultiva intelepciunea."
(Huai-Chin Nan)
***"Un prieten adevarat iti stie slabiciunile, dar iti arata calitatile, iti simte temerile, dar iti intareste credinta, iti cunoaste ingrijorarile, dar iti elibereaza spiritul, iti recunoaste defectele, dar iti subliniaza posibilitatile."
(William Arthur Ward)
***"Nu exista un drum spre fericire. Fericirea e drumul! "
(Mircea Albulescu)
***"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte. "
(Kirkegaard)
***"Cu penele altuia te poti impodobi, dar nu poti zbura. Acest lucru nu-l prea stiu oamenii, dar il stiu pasarile."
(Lucian Blaga)
***"Cine merge incet, merge sanatos; cine merge sanatos, ajunge departe."
(Proverb italian)
***"Oamenii se impart in doua categorii: cei care cauta sensul vietii fara sa-l gaseasca si cei care l-au gasit fara sa-l caute. "
(Cioran)
***"Traieste-ti viata ca si cum fiecare fapta a ta ar deveni lege universala."
(Immanuel Kant)
***"Eternitatea nu poate fi smulsa zeilor decat clipa de clipa."
(Octavian Paler)
***"Pentru a depasi gandirea critica trebuie sa adoptam o stare de gratitudine."
(Neale Donald Walsh)
***"Toate patimile, afara de acelea ale inimii, se risipesc in visare."
(Victor Hugo)
***"Daca lumina este prima dragoste a vietii, dragostea nu este ea lumina inimii?"
(Honore de Balzac)
***"Un organism sanatos este camera de oaspeti a sufletului, un organism bolnav o inchisoare."
(Francis Bacon)
***"O binefacere care ti se reproseaza a fost considerata totdeauna o jignire."
(Jean Racine)
***"Rostul vietii nu este sa ajungeti undeva, ci sa va dati seama ca deja sunteti acolo si ca ati fost din totdeauna. Sunteti din totdeauna si pentru totdeauna – in momentul creatiei pure."
(Neale Donald Walsh)
***Sexul este un joc in pereche. Cine termina primul, acela si câstiga.
***Chiar daca nu suntem unul langa altul. vom fi tot timpul impreuna. Te port cu mine in gand oriunde as fi si orice voi face.
***Sa nu ma uiti niciodata, fiindca undeva in lumea asta, mai aproape sau mai departe, e cineva care te iubeste!
***E greu sa le faci singur pe toate in bucatarie !
***Dragostea nu are nevoie de cuvinte. Se poate spune Te Iubesc cu o singura privire !
***Culege-ma, din picaturi de stele Atinge-ma,…
***Live your life, you only have one.
***Primu l pas il fac eu,urmatorul pas e al tau.
***What we do in life , echoes in eternity
***Eu nu ma tem de ce se tem toti oamenii
***Fa-ti timp sa oferi un zambet chiar si unui corb,
Fa-ti timp sa auzi ce aude un surd si sa vezi ce vede un orb
Fa-ti timp sa iubesti chiar daca nu esti iubit
Si chiar si singur pe pamant sa fii cel mai fericit
Fa-ti timp sa vezi splendoarea fiecarui an
***Pentru a domoli un elefant ai nevoie de un par pentru a opri un cal ai nevoie de un bici iar pentru a stavili o femeie ai nevoie de o inima.
***gata numai plang dupa tine.du-te unde vrei.ai plecat.foarte bine…eu caut o tipa cu care sa vad lumea in roz.adica sa fie aceea persoana una de viata.doar o viata avem…
***and we…build up castles/in the sky and in the sand/design our own world/ain’t nobody understand/i found myself alive/in the palm of your hand/as long as we are flyin’/All this world ain’t go no end
***nimic nu este intamplator.totul este cauza si efect.pentru ca totul are un inceput si un sfarsit
***am invatat sa visez…dar am ochii deschisi

1517-468x60-Online_Rummy

Popular Articles
Statusuri diverse, statusuri
Statusuri, statusuri cool, statusuri noi
Statusuri smechere noi
Statusuri cool, statusuri smechere
Statusuri de colectie 3

Recent Posts
Statusuri diverse, statusuri
Statusuri, statusuri cool, statusuri noi
Statusuri smechere noi
Statusuri cool, statusuri smechere
Statusuri de colectie 3
Statusuri de colectie partea 2
Statusuri de colectie
Statusuri noi
statusuri animatii , statusuri desene , statusuri grafice
statusuri despre viata
Topics
Statusuri Cool
Statusuri cu dnd
Statusuri de dragoste
statusuri de prietenie
Statusuri de suparare
Statusuri diverse
Statusuri haioase
statusuri misto
statusuri noi
statusuri prieteni
Statusuri smechere
statusuri viata

Archives
July 2011
March 2011
February 2011
October 2010
April 2010
May 2009
March 2008
February 2008
January 2008
Cautari recente
indiferenta
statusuri+reci
porno
statusuri+despre+viata
statusuri+scurte

Links

2blackjack
AdIsHoR – Blog de But
Adrian Manolache
Adrian Voicu
Alina Cojocaru
Anunturi online
BebeSmen` blog
Blogul blondei destepte
Blogul cadourilor
Cadouri Super
Chiriac Cosmin
copiii mari si mici
Cristian Dima
Cum vă place
Cuvinte alese
Desene Animate Online
desene online
Desenele Noastre
Diana zeita dorintelor tale secrete
Dispecer Blogosferă
Energia noua
Filme online
Filme Online Razvan
Frozen Lily
Gabriel Ursan
Gabriela Elena
Georgiana
Gossip Teen – Blog Monden
Idei cadouri
Inscriere Oriflame
Lenes Rau
Lil Seby's Blog
Link-Ping
Locataru' de la Blog
Manele Vechi
Mercu
Naiv prin România
Online Games
PA-uri si mirari
Poeme cu parfum de noapte
REFLECTII
Stefan's blog
Un Blog cu haz!
Vanilla Moon

Statusuri diverse, statusuri
Posted by statusuri
July 19, 2011

***no word is enough to describe a men
***Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…
***ntr-o lume nebuna nu trebuie sa fi sanatos
***love is my name,and sex is my game…let the name and play the game!
***imi place atat de mult carnitza de ­pasarica incat pentru piept sunt in stare sa dau ­pulpele…. la o parte!
***invat sa pierd ….dar numi place situatia in care sunt
***nu cred in vb dar las faptele sa vorbeasca
***SUNT USOR DE AGATAT SI CAD REPEDE LA PAT…
***Iubirea este arhitectul universului. ( Hesiod )
***daca susul e jos si josul e sus ,daca stau sus inseamna ca stau jos?
***Am obosit luptând cu robotii
Caut linistea ce ne-o iau idiotii
Oprind fiecare gând morbid
Sorbind zorii cu meniu melodic
Zic pas la fitele de oras
Un ecou din ego sa le iau pe faras
***parca suntem in 2011…parca mai demult ziceai ceva de tovarasia mea si a ta…ia sa vedem de unde veniti…ca va schimbati prea repede…!
***sunt multe de spus,dar cui sa-i spun ?
***Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste ochii plang. Si cand ochii plang mana le sterge lacrimile.
***uneori viata nu doar ca bate filmul ci ii traseaza un scenariu rupt din cele mai triste drame
***Nu jigni femeia care te refuza ptr.ca TU nu ai fost convingator…
***femeia sta cu tine pana pleaca cu altu.
***traim intr o lume unde nebunia este normala
***Uneori am nevoie de dragoste, uneori am nevoie de singuratate, uneori de zi , alteori de noapte, uneori de frig , uneori de caldura dar intotdeauna am nevoie de tine!
***Te caut si nu te gasesc dami un buz ca am obosit.
***"Sid, you’re gonna have a family too someday. You’re gonna meet a nice girl, with… with low standards, no real options, or sense of smell… "
***Love is the direct opposite of hate. By definition it’s something you can’t feel for more than a few minutes at a time, so what’s all this bullshit about loving somebody for the rest of your life?
***Inteligenta mea este trecatoare. Dureaza doar o viata.
***Atunci cand ai ramas fara puteri.schiteaza un zambet scurt. asa de gura lumii
…Si uita de tot!
***Pentru ca dragostea sa fie eterna, si indiferenta ar trebui sa fie reciproca.

| iasmina2oo1 a răspuns:

Sunt o mica vrajitoare, cine ma saruta moare! un baiat m-a sarutat,
7zile o oftat.
Viata mea e un cosmar
toti dispar si iar apar
nu mai pot trai asa
te vreau pe tine in viata mea