| anonim_4396 a întrebat:

Vreti sa va spun o smecherie? Cum sa folosesti orice program trial oricand vrei. Probabil stiti ca atunci cand instalati un antivirus sau orice alt ceva care nu e gratuit, te lasa sa-l folosesti vreo 30-40 de zile si pe urma nu o sa mai mearga dupa ce o sa expire aceste zile. Chiar daca o sa-l dezinstalezi si o sa-l pui iar, programul o sa-si dea seama ca l-ai mai avut odata si nu te mai lasa sa il mai folosesti iar cateva zile. Cum isi da seama? Cand dezinstalezi un program sau joc, orice, lasa in urma niste ramasite in registru si din cauza acelor ramasite nu o sa mai poti folosii iar programul. Exista cateva softuri care elimina acele urme dar sunt cam nesigure, cam periculoase pentru calculatorul tau, pentru ca pot sterge si altceva decat ce vrei tu. Instaleaza revo uninstaller, un program foarte sigur si free, cu acest program de dezinstalare, dezinstalezi orice lucru fara a lasa in urma ramasite de la acel program, joc. Selectezi ce vrei sa nu mai ai, pe urma click pe dezinstaleaza, alegi avansat > inainte. Astepti sa de dezinstaleze programul si click iar pe inainte. O sa-ti arate tot ce a lasat in urma inregistru, bifezi sa le stearga pe toate > inainte, bifezi iar sa stearga tot din folderele lasate in urma si gata, poti folosii antivirusul sau orice alt ceva inca 30-40 de zile si cand o sa expire, faci iar asa. Probabil unii dintre voi stiu despre acest lucru dar m-am gandit sa va spun asta pentru ca am citit multe intrebari legate de antivirusi si cum au expirat ei, iar acei oameni sunt ingrijorati ca nu o sa mai aiba un antivirus la fel de bun. Daca e prea tarziu si ati dezinstalat ce ati dezinstalat inainte de a avea revo uninstaller, nu-i nimic. Instalati acel program si dezinstaleazal cu revo uninstaller iar, ca sa se stearga ramasitele si pe urma instaleazal iar si folosestel. Revo uninstaller il poti lua de aici: http://www.snapfiles.com/download/dlrevouninstaller.html .

Răspuns Câştigător
| antonius74 a răspuns:

@stardoll
nu ca are dreptate tipul, atata tot ca e mai usor sa cauti un crack: astfel nu te streseaza cu "mai ai X zile pana iti expira sau cumpara acum si scapi" si nu trebuie sa-ti reinstalezi tot sistemul luna de luna. mai bine imi reinstalez asa windowsul luna de luna ca imi sterge astfel registrul si mi se face si ceva curatenie prin hard big grin

9 răspunsuri:
| Mwhahahaa a răspuns:

Buna...

Lasa-ma fratica cu chestii d`astea... raised eyebrowsstraight face

wavesee you soon

| antonius74 a răspuns:

Toti cei care nu stiau asta iti multumesc de sfat.

| madalina2727 a răspuns:

Buna! eu uneori dau la calculator data cu un an in urma si mai merge.sigur ca nu in cazul tuturor programelor dar merge...

| lifeForJesus a răspuns:

Nu stiam... oricum prefer sa caut o alta solutie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult Cool, ma bucur ca ne-ai spus! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat de trei ori operatia pe kis 2010 si nu a tinut, desi am fost foarte atent la stersul urmelor. Unde gresesc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anonimule nu stiu de ce nu ti-a mers dar la mine a mers cu orice program negratuit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merge! am incercat sa-mi reinstalez Kaspersky si a fost" recunoscut"alta solutie?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La kaspersky 2010 nu merge treaba asta. spune ca licenta a expirat.