| alexis2000 a întrebat:

Ziceti-mi si me cele mai tari status ca m-am plicti cat am cautat

1 răspuns:
| denisacosmina98 a răspuns:

Statusuri triste:
# Please, god, make everyone die!
# Am învăţat că durează ani să câştigi încredere şi că doar în câteva secunde poţi să o pierzi...
# Va veni o dată vremea când în urmă vei privi, ai vrea să reînvie toate bucurii şi nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATĂ numai amintirea spune că "Aşa a fost o dată!"
# Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cei care merită nu te vor face sa plângi.
# Când îţi va fi dor de mine, aminteşte-ţi un singur lucru: m-ai lăsat să plec.
# Prietenii falşi să îmi dea un Buzz că astăzi fac prezenta...
# Sunt ca un înger fără aripi, fără speranţă, condamnat la suferinţă şi singurătate...sad
# Dacă crezi în vise, atunci vei dormii toată viaţa...
# Ai fost fructul interzis din care am gustat da acum fără tine totul e schimbat.
# Nu-ţi visa viaţa, trăieşte-ţi visele!
# Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.
# Cea mai grea lovitură în sufletul meu, este să mă simt în plus acolo unde altădată eram totul!
# Viaţa este atât de frumoasă, încât merită să mori...sad
# Îmi va fi dor,
Îmi va fi rece,
Dar timpul nu va vindeca...
Ci doar va trece.
# Învaţă să învingi lacrima cu un zâmbet chiar şi atunci când doare.
# Nu, visele nu ţi le dau! Să visez e viaţa mea!love struck
# Se iartă, dar nu se uită lucrurile ce dor...sad
# Zile negre, zile triste, zile pline de suferinţă şi singurătate... aşa este viaţa mea.
# Am învăţat să visez, dar în acelaşi timp învăţ să-mi ţin ochii deschişi pentru că realitatea nu e aşa frumoasă cum vreau eu, dar o accept aşa cum e.
# Am învâţat că oricât mi-ar păsa mie, altora s-ar putea să nu le pese deloc...
# Sick of crying, tired of trying. Yes! I'm smiling! But inside... I'm dying...
Statusuri în engleză:
# We have to look for the facts, not words. (Trebuie să ne uităm la fapte, nu la vorbe.)
# Don't worry, be happy! (Nu te îngrijora, fii fericit!)
# Don't interrupt me when i'm talking to myself! (Nu mă întrerupe când vorbesc cu mie însumi!)
# Don't be sad, don't be blue. Frankenstein was ugly too. (Nu fii trist, nu fii supărat. Frankenstein era urât.)
# He who laughs last, laughs best! But he who laughs first , sees the point. (Cine râde la urmă, râde mai bine. Dar cel care râde primul înţelege poanta.)
# To be or not to be, this is the question. (A fi sau a nu fi, aceasta este întrebarea.)
# A bad workman always blames his tools. (Un muncitor prost dă întotdeauna vina pe unelte.)
# A bird in the hand is worth two in the bush. (O pasăre din mână face mai mutl decât două păsări din tufiş.)
# A faithful friend is hard to find; remember man and keep in mind. (Un prieten bun este greu de găsit, să ţii minte asta.)
# A friend in need it's a frienf indeed. (Prietenul la nevoie se cunoaşte.)
# A smile doesn't cost anything. (Un zâmbet nu costă nimic.)
# Always imitate the behavior of the winners when you lose. (Întotdeauna imită comportamentul câştigătorilor atunci când pierzi.)
# I want to be a part of you. (Vreau să fiu o parte din tine.)
# If I could give you one thing in life, I would give
you the ability to see yourself through my eyes, only then would you realize how special you are to me. (Dacă ţi-aş putea da un lucru în viaţă, ţi-aş da posibilitatea să te vezi pe tine în ochii mei, doar atunci o să realizezi cât de special eşti pentru mine.)
# Will you still love me tomorrow? (Mă vei iubii la fel şi mâine?)
# Don't you cry tonight...I still love you baby. (Nu plânge diseară... te voi iubi la fel baby.)
# A person who never made a mistake, never tried anything new. (O persoană care nu a făcut niciodată o greşeală, n-a încercat niciodată ceva nou.)
# He thinks I love his. (El crede că-l iubesc.)
# You are the only exception. (Tu eşti singura excepţie.)
Statusuri de dragoste:
# Love is in the air everywhere you look around.
# E atât de frumos să găseşti sentimentul pierdut. E atât de frumos să oftezi după primul sărut. E atât de frumos să iubeşti şi să fii iubit.
# Dacă m-ar întreba cineva ce aş alege între viaţă şi tine, aş alege viaţa, iar tu ai pleca suparat(ă) neştiind că viaţa mea eşti tu!love struck
# Hai să ne împărţim lumea: luna mie şi stelele tie, oceanul mie şi pământul ţie... dar mai bine totul ţie şi mie TU.
# "Te iubesc" am scris pe zăpada, dar razele soarelui vor şterge aceste cuvinte. "Te iubesc" am scris pe plajă, dar un val obraznic v-a lua cu el în adâncuri aceste 2 cuvinte, dar ESTE SCRIS "TE IUBESC" ÎN INIMA MEA ŞI DE ACOLO NIMENI NICIODATĂ, NICIODATĂ NU V-A PUTEA SĂ LE ŞTEARGĂ pentru că te iubesc şi o să te iubesc cât voi exista!
# Trăiau odată un prinţ şi o prinţesă care se iubeau mai mult ca oricine, aproape la fel de mult cum te iubesc eu pe tine.love struck
# Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!
# Dacă norii varsă lacrimi şi iubirea n-a trecut, poate mai avem vreo şansă să o luăm de la început...
# Iubirea fără sărut
E un lucru neplăcut
Ca un clopot ce nu sună,
Ca o noapte fără lună.
# Dacă până acum mă gândeam dacă e bine sau nu ceea ce se întâmplă, acum nu mă mai interesează. Ştiu că te iubesc [love struck] şi asta e tot ce contează!
# Dragostea este ca atunci când stai pe cimentul moale: chiar dacă pleci, urmele-ţi rămân acolo.
# Sunt departe de tine
Ca şi cerul de pământ
Dar această despărţire
Nu mă face să te uit.
# Te iubesc enorm
Te iubesc când dorm
Te iubesc în vis
Te iubesc în scris
Te iubesc în râs
Te iubesc în plâns
Te iubesc în mers
Te iubesc când cresc
Te iubesc mereu
Pe cuvântul meu!love struck
# Am învăţat că nu poţi face pe cineva să te iubească, tot ce trebuie să faci este să fii o persoană iubită iar restul... depinde de ceilalţi.
# Tu poţi să te-ndoieşti
de soare,
De focul ce scânteie în
stea,
De legile nemuritoare,
Dar nu şi de...
Iubirea mea!
# Dacă de fiecare dacă când m-aş gândi la tine aş primi câte o stea, aş avea tot Universul în mâini.
# De 2 ani şi ceva nu mai eşti în toate minţile... eşti doar în mintea mea!love struck
# Învaţă să preţuieşti persoana care este alături de tine şi la bine şi la rău, car te iubeşte şi ţine la tine pentru s-ar putea să o pierzi să va fi prea târziu să-i spui ce simţi...
# To love someone is to see a miracle invisible to others...
Statusuri mişto, cool, marfă:
# La început n-o iubeam, acum o iubesc ca la început!
# Cei acre mă critică şi mă invdiază vor doar să să mă schimbe pentru că văd în mine ceea ce ei nu vor fi niciodată.
# Chestia haioasă la acest status este că, în momentul în acre realizezi că acest text nu are nici un sens, est prea târziu pentru a te opri din citit.
# Defectele mele sunt calităţile tale.
# Nu lucrez în week-end şi în zilele care se termină cu "i".
# Adu-ţi aminte ce greu îţi este să te schimbi pe tine şi apoi vei înţelege ce greu este să-i schimbi pe ceilalţi.
# Viaţa e scurtă, încalcă regulile, iartă repede, sărută încet, sărută cu adevărat, râzi necontrolat şi nu regreta nimci din ceea ce te face să zâmbeşti.
# Pumnul - partea de vorbire care-ţi mută maxilarul şi-ţi pune întrebarea: "Mai vrei?"
# Când eram mic, credeam că faima şi banii mă vor face fericit, iar acum că am crescut, am realizat că aşa este.
# Crezi în dragoste la prima vedere, sau trebuie să mai trec odată?
# Voiam să ştii cât de mult înseamnă prietenia ta pentru mine: plângi tu, plâng şi eu, râzi tu, râd şi eu, sari tu de la o fereastră, eu mă uit în jos şi... râd din nou.
# Dacă nu ne-am născut prienţese... ne-am făcut perverse.
# Dacă nu ai auzit de mine înseamnă că nu ai cultură generală.
# Mai bine taci şi doar pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice îndoială...