| EuShiAtat69 a întrebat:

60 milioane lunar la o familie cu un copil inseamna ca sunt boati?

13 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sincer sa-ti zic, cu 2.000-2.500 de lei poti plati taxele lunare si poti trai foarte bine. Raman 3.500 de lei pe luna, adica 42.000 de lei pe an. Cu siguranta sunt bogati.

| suntserios a răspuns (pentru AFR81):

Ce misto pentru tine daca 3500 lei inseamna bogatie

| AFR81 a răspuns (pentru suntserios):

Depinde ce intelegi tu prin bogatie. Daca doar aia cu milioane de euro prin banci sunt bogati, atunci e problema ta. Cu 2500 de lei, salariul tatalui meu, traim 4 persoane intr-un apartament, urmez o facultate si pot spune ca nu mi-a lipsit niciodata nimic. Poate oi fi eu mai modest thinking, insa 6000 de lei pe luna e lux.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AFR81):

6000 pe luna ( de persoana ) e ceva decent, in niciun caz lux.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicidecum. 6000 lei e un salariu decent, care iti permite un trai decent nicidecum nu inseamna bogat

| R0R0 a răspuns:

Daca nu ii risipesc aiurea, poti zice si asta.

| whatevernvm a răspuns:

Salut. De la ce suma lunara (in lei) in Romania se poate considera o familie cu 1 copil bogata?

60 milioane lunar la o familie cu un copil inseamna ca sunt boati?

Salut.parintii unei prietene au aprox. 60 milioane salariu impreuna. Voua vi se par mult sau putini? Va rog vreau raspunsuri serioase ca sunt curioasa. Stiu ca e stupida intrebarea.

Dude, wtf is wrong with you?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai bine de jumatate din suma este produsa prin evaziune fiscala atunci nu, nu sunt deloc bogati.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai impresia ca toata lumea care are un salariu mai decent traieste din evaziune fiscala?

| EneCristian a răspuns:

Da sunt destul de avuti avand in vedere ca majoritatea nu au mai multe de 2000 lei/luna.

| Alex1510 a răspuns:

Daca 16 milioane in bani noi sunt 6000 de lei atuci familia nu este nici bogata dar nici saraca, 6000 de lei este un salariu mare si decent

| Staind a răspuns (pentru Alex1510):

Ce e terciul asta de raspuns? 16 milioane in bani noi?
Mare sau decent?

| LostSoulInGalaxy a răspuns:

Da..Iti dai seama...