| mihaiwz98 a întrebat:

A facut careva de aici vreo achizitie de pe site-uri SH gen olx? cum decurc lucrurile mai exact? ce inseamna cu verificare colet? daca spre exemplu doresc achizitionarea unui procesor pc cum sa ma asigur ca nu iau teapa? daca spre exemplu ala imi trimite prin posta fara verificare ce garantie am ca nu-mi trimite in loc de procesor altceva pentru ca eu nu deschid coletul decat dupa ce platesc?
Cei care stiu cum decurc lucrurile, sau au trecut prin asta ajutati-ma un pic si pe mine?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apesi pe butonul din dreapta "cere-i livrare cu verificare" si vanzatorul va accesa un buton de acceptare. Daca nu accepta ori nu-ti trimite, ori nu ridici pachetul si nu dai banii la curier. El trebuie sa-i specifice curierului ca-i cu verificare. Oricum, nu da banii inainte! Daca curierul se grabeste spune-i sa astepte. Eventual poti sa-l inregistrezi si sa-i faci reclamatie la firma de curierat.