| 2Bad a întrebat:

Am fost abordat de o firma fantoma de modeling care m-au freierit sa le dau multi bani. Doar ca atunci cand am platit o taxa de inscriere de 69 de lei au spus ca sunt considerat minor daca am sub 20 de ani asa ca mi-au dat o chitanta pe numele tatalui meu care nu era acolo. Pot sa ii dau in judecata cu treaba asta sau sa ii fac sa imi dea banii inapoi? E posibil ca ei nici sa nu plateasca TVA pentru acea chitanta...ce as putea face ca sa imi recuperez banii? ...mentionez ca am mai dat inca 900 de lei semnand un contract

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci o plangere la politie pentru inselatorie... si cum adica esti minor daca ai sub 20 ani? poate 18

| 2Bad explică (pentru suntserios):

Mi-au bagat niste vrajeli ca ei vin din California si sunt considerat minor daca am sub 20 de ani ceea ce mi s-a parut dubios pentru ca in SUA esti considerat minor sub 21 de ani. Eu cred ca faza asta este pentru a veni cu parintii care au banii(ce bani are un pusti de 18 ani)

| PedoBarbie a răspuns:

Fraier tu ca te-ai lăsat păcălit.