| anonim_4396 a întrebat:

Am in contul de paypal o suma de bani pe care vreau sa o retrag. Care ar fi pasii pe care trebuie sa ii urmez? Mentionez ca nu am un card atasat contului.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai primul pas e sa iti atasezi un card

| BBiiiaa a răspuns (pentru suntserios):

Pe bune? Mersi mult!

| SasNetRomania a răspuns:

E asa greu sa citesti pe siteul paypal faq and rules? Preferi sa stai pe tampenia de fb decat sa citeesti acolo nu? laughing)
1) faci card visa sau mastercard(sau payoneer digital dar iti vine in 2 sapt si ai comisioane mai mari)
2) il legi acel card la paypal citind cu atentie instructiuniile de pe site sau intreband la.chiseul bancii unde faci card.
Doh dâng dâng fb generation

| BBiiiaa a răspuns (pentru SasNetRomania):

Off de unde sa incep. 1 Ce te face sa crezi ca am un cont de facebook?
2 Am card, dar nu atasat. Si stii ce?! Chiar am fost sa cer mai multe detalii la o banca. Dupa cateva minute in care tipa de acolo a incercat sa isi dea seama despre ce e vorba, mi-a dat un numar de cont IBAN, pe care nu stiu unde il pot introduce in contul de paypal.
Da stiu ca trebuie sa atasez un card contului, introducand ultimele 3 cifre de pe el. Ce fac mai departe? Am inteles ca trebuie sa merg la banca si sa obtin un cod?
Oricum, tare mult m-a ajutat raspunsul tau. Poate ca am postat o intrebare pe TPU ca sa obtin un raspuns de la cineva cu experienta...Doh dâng dâng

| KodrutZ a răspuns (pentru BBiiiaa):

1. Fa-ti, ca ai potential de facebucist.
2. Detalii nu ceri la banca, ci intri in contul ala nenorocit de PP si IL ATASEZI!
Ca o mica paranteza, aia de la banca e vita, nu ai nevoie de IBAN pentru PP.
Codul ala iti apare in extrasul de cont/online banking. Este tot explicat frumos in PP, dar cum zicea si colegul... greu sa citesti.