| Rule a întrebat:

Am nevoie de ajutorul la cineva care se pricepe in masini.Deci am o intrebare.Va iesi cumva mai convinabil,daca de cumparat o masina mai stricata,si apoi sa o repari,cumparind piese,sau sa o dai cu totul la piese, sa stringi bani.Sau sa cumperi una cu numere straine,si sa gasesti documente pe acest model de masina,de la alta, sa le cumperi si sa le pui ca ale tale.In concluzie vreau sa fac asa ca sa ma aleg cu o masina, pentru mine.Ce ati putea sfatui

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai convenabil e clar sa cumperi o masina in stare tehnica buna. Reparatiile costa, piesele costa, manopera costa si in final iesi cu o masina carpita

| marin81 a răspuns:

Vorbesti de recarosare/ Cred ca asta e cea mai buna idee/ Acuma poate sunt si alte idei mai bune

| PaulMPIC a răspuns:

Cel mai convenabil este sa cumperi masini din strainatate daca aduci 3 masini pe fiecare cursa iesi cu vreo 2000-3000 de euro la 2-3 curse depinde acum cu cat le iei si cu cat le vinzi sau sa cumperi masini boțite si sa le recarosez dar ies mai putini bani undeva la 200-300 euro pe masina acum depinde ce masina este daca recarosezi un golf spre exemplu bineinteles ca vei iesi cu 250-400 euro si daca recarosezi un Cadillac, BMW, Mercedes vei lua mai mut 700-800 euro! SUCCES!