| pieptar a întrebat:

Am un card de bursa si vreau ca pe acest card o persoana sa imi bage niste banuti, eu trebuie sa ii dau respectivei persoane doar ibanul care scrie pe card? Sau mai trebuie sai dau si alceva?

1 răspuns:
| SplattC a răspuns:

Are nevoie de codul IBAN [nu este cel afisat pe card], numele si prenumele tau.
Codul iban il aflii de la cei de la banca. Te duci si le spui ca ai nevoie de codul IBAN al contului tau. Iti vor cere buletinul si iti vor da o foaie pe care este afisat codul.
Succes.